teri23
04.01.12,15:19
od 1.10.2011 som začala podnikať.zisk nemám žiaden,mám stratu.som aj na rodičovskej dovolenke.chcem sa spýtať,aké tlačivo mi treba pre manžela na vrátenie dane.viem,že z úradu práce,nakoľko odtiaľ mi dávajú rodičovský príspevok.ale čo ja podnikám,tak aké tlačivo mi treba vyplniť o mojom zárobku?odkiaľ si ho mám stiahnuť a ako sa volá?ďakujem za odpovede.
Mila123
04.01.12,14:25
mng. nepotrebuje žiadne tlačivo, on iba vyhlási, že si mala, či nemala príjem a uvedie výšku príjmu.....
ak si SZČO tvojím príjmom sú tržby , bez ohľadu, že vykazuješ stratu....
teri23
04.01.12,14:35
práve že potrebuje.aj min. rok potreboval z úradu práce,kde bolo uvedené akú výšku rod.príspevku som mala za jednotlivé mesiace.a teraz potrebuje to isté,ale aj odo mňa ,keďže som začala podnikať.
veronikasad
04.01.12,14:35
od 1.10.2011 som začala podnikať.zisk nemám žiaden,mám stratu.som aj na rodičovskej dovolenke.chcem sa spýtať,aké tlačivo mi treba pre manžela na vrátenie dane.viem,že z úradu práce,nakoľko odtiaľ mi dávajú rodičovský príspevok.ale čo ja podnikám,tak aké tlačivo mi treba vyplniť o mojom zárobku?odkiaľ si ho mám stiahnuť a ako sa volá?ďakujem za odpovede.
Rodičovský príspevok sa nezahrňa do vlastného príjmu manželky. Potvrdenie z UP nepotrebuješ. Manžel je zamestnanec alebo SZČO ? Žiada o RZD alebo si sám bude robiť DP ?
Mila123
04.01.12,14:36
práve že potrebuje.aj min. rok potreboval z úradu práce,kde bolo uvedené akú výšku rod.príspevku som mala za jednotlivé mesiace.a teraz potrebuje to isté,ale aj odo mňa ,keďže som začala podnikať.

n e p o t r e b u j e ........viem o čom píšem.....
teri23
04.01.12,14:40
manžel je zamestnanec a RZD mu budú robiť v práci.a to ,že nepotrebuje žiadne tlačivo,tak to vieš asi len ty,keďže v robote to tlačivo od neho žiadajú každý rok - aj z úradu práce.
teri23
04.01.12,14:43
nemyslela som to teraz v zlom,ale tak,že naozaj každý rok to tlačivo z UP od neho žiadajú.tak potom neviem prečo
Mila123
04.01.12,14:44
manžel je zamestnanec a RZD mu budú robiť v práci.a to ,že nepotrebuje žiadne tlačivo,tak to vieš asi len ty,keďže v robote to tlačivo od neho žiadajú každý rok - aj z úradu práce.

myslela som si, že za rady sa poďakuje....ale asi v Tvojom prípade??? nevyjadrujem sa.....počkaj si na vyjadrenia iných...popr. preštuduj si ZDP.....( § 11)
teri23
04.01.12,14:53
mila123:nepochopili sme sa...myslela som to tak,že to,že nepotrebuje ten papier,vieš asi len ty,lebo sa vyznáš.lebo oni ten papier od neho pýtajú každý rok.aj min.rok mal s tým problém,lebo mi to jeho vyúčtovanie dane nesedelo resp.jeho výška.ale v jeho práci sú vždy ,,iný,,
veronikasad
04.01.12,15:03
mila123:nepochopili sme sa...myslela som to tak,že to,že nepotrebuje ten papier,vieš asi len ty,lebo sa vyznáš.lebo oni ten papier od neho pýtajú každý rok.aj min.rok mal s tým problém,lebo mi to jeho vyúčtovanie dane nesedelo resp.jeho výška.ale v jeho práci sú vždy ,,iný,,
teri, to je len asi prílišná "iniciatíva" mzdárky manželovho zamestnávatela. Správny postup je taký, že manžel má uviesť do žiadosti o vykonanie RZD výšku tvojho príjmu. Za túto sumu pri daňovej kontrole zodpovedá. (Zamestnanci zvyčajne nevedia čo sa do vlastného príjmu započítava a niektoré mzdárky to robia za nich, na základe predložených dokladov).

Ak mu však do vlastného príjmu manželky započítavala aj rodičovský príspevok, je to chyba a nevedomosť mzdárky.
teri23
20.02.12,11:28
oživujem túto tému...manželovi som dala do práce tlačivo z úradu práce o výške rod.príspevku - za jednotlivé mesiace+som mu dala čestné vyhlásenie,akú výšku príjmu som mala za 3 mesiace,nakoľko som od 1.10.2011 začala podnikať.DP som si nepodala,nakoľko výška mojho príjmu bola len 33eur.dnes mi volal manžel,ževraj od neho to čestné prehlásenie v robote nezobrala a že si mám podať DP do 24.2.2012,lebo vraj ak tak neurobím,tak ani manželovi v práci neurobia DP a bude si ho robiť sám.ale načo si mám robiť to DP ,ak moj príjem bol len 33eur.a po ďalšie termín na podanie DP je do 31.3. a nie do 24.2.čo teraz s tým?