tibor1000
04.01.12,17:07
Zdravím vás poradáci
chcel by som sa s vami prosim poradit,aby sme to zaučtovali správne,a nemám s týmto konkrétne velké skusenosti:

firma s.r.o. vlastní budovu,kde je 1 kancelaria,a 2 miestnosti,z toho 1 vyuzivana ako vinaren,druha miestnost bola v minulosti obchod,momentalne dlhsie nevyuzivana,s.r.o. miestnost preraba,a ide tam zriadit pohostinstvo.a este miestnost-nieco ako sklad

tento sklad prerabala,drobne opravy steny,v celkovej sume v decembri 2011 250 Eur,v r. 2012 uz nepredpokladame dalsie prerabanie.opravovala steny,a lepila na ne tepelnu izolaciu. mozem to povazovat za opravy a udrziavanie a uctovat na 511??

dalej-do miestnosti kde bude pohostinstvo,kupila nove dvere.vymena starych,bez zmeny rozmerov,za 100 Eur
a listy a suciastky za 400 Eur.z toho poskladala barovy pult
to vsetko mozem uctovat na 501?

izolovanie povaly za 1411 PLN - to moze byt tiez 511?

a posledne:-)
faktura za "napojenie nehnutelnosti na verejny vodovod vodovodnou pripojkou"
to uctovat ako 511?
budova uz ma vodovodnu pripojku,toto akoby bolo obnovenie kanalyzacie...

dakujem vopred velmi moc za cenne rady,ja som z toho celkom jelen:eek:
tibor1000
09.01.12,17:06
Zdravím vás poradáci
chcel by som sa s vami prosim poradit,aby sme to zaučtovali správne,a nemám s týmto konkrétne velké skusenosti:

firma s.r.o. vlastní budovu,kde je 1 kancelaria,a 2 miestnosti,z toho 1 vyuzivana ako vinaren,druha miestnost bola v minulosti obchod,momentalne dlhsie nevyuzivana,s.r.o. miestnost preraba,a ide tam zriadit pohostinstvo.a este miestnost-nieco ako sklad

tento sklad prerabala,drobne opravy steny,v celkovej sume v decembri 2011 250 Eur,v r. 2012 uz nepredpokladame dalsie prerabanie.opravovala steny,a lepila na ne tepelnu izolaciu. mozem to povazovat za opravy a udrziavanie a uctovat na 511??

dalej-do miestnosti kde bude pohostinstvo,kupila nove dvere.vymena starych,bez zmeny rozmerov,za 100 Eur
a listy a suciastky za 400 Eur.z toho poskladala barovy pult
to vsetko mozem uctovat na 501?

izolovanie povaly za 1411 PLN - to moze byt tiez 511?

a posledne:-)
faktura za "napojenie nehnutelnosti na verejny vodovod vodovodnou pripojkou"
to uctovat ako 511?
budova uz ma vodovodnu pripojku,toto akoby bolo obnovenie kanalyzacie...

dakujem vopred velmi moc za cenne rady,ja som z toho celkom jelen:eek:

prosiiim vie mi niekto poradit? som z toho zufaly:mee:
tibor1000
10.01.12,19:20
Izolácia komplet - TZ
dvere - oprava
bar nie je súčasťou budovy - samostatne
povala - TZ
obnovenie kanalizácie vodovodnou prípojkou ??????????????????:D
ak boli obe - oprava
ak sa pridávala nová - samostatne


izolacia-TZ?? to bola iba folia za 100 eur uff
to vazne? a ako to prosim zauctovat,aky ucet, 042? a nie je tz ked je nad 1700 eur za danove obdobie?
rovnako povala, myslis TZ? :-(

ozaj,a ked bolo kurenie gamatky,a teraz kupili kotol na plyn,do 1700 eur,to musi byt TZ??
dik vopred hrozne moc
tibor1000
12.01.12,09:54
izolacia-TZ?? to bola iba folia za 100 eur uff
to vazne? a ako to prosim zauctovat,aky ucet, 042? a nie je tz ked je nad 1700 eur za danove obdobie?
rovnako povala, myslis TZ? :-(

ozaj,a ked bolo kurenie gamatky,a teraz kupili kotol na plyn,do 1700 eur,to musi byt TZ??
dik vopred hrozne moc


poradiš prosim este? dakujem moc vopred