zanazu
04.01.12,17:48
Ahoj poraďáci, potrebovala by som poradiť s výpočtom dane pre MV - osobné auto bolo prihlásené na polícii 18.-teho apríla - predpokladam, že do výpočtu musím zahrnúť celých 9 mesiacov? Vopred ďakujem.
Negoti
04.01.12,16:51
áno.....
zk24
04.01.12,17:04
Kedy bolo vozidlo nahlasene na danovy urad v suvislosti s podnikanim? Ak ste vozidlo kupili ale trebars zacali používať v oktobri a teda ste nahlasili na DU používanie od oktobra, tak platíte iba za 3 mesiace cestnú dan
zanazu
04.01.12,17:14
Ďakujem, veľmi jednoznačne vysvetlené. Vozidlo bolo prihlásené od 01.mája, tzn že zahrniem len 8 mesiacov. Čo by sa stalo, ak by predtým počas roka nebola splnená oznam povinnosť,.....podľa čoho by sa platila daň? Vopred ďakujem
Negoti
04.01.12,17:17
musela by si si splniť oznamovaciu povinnosť na základe DP z MV , popr. na základe výzvy správcu dane.....

sankcia za neoznámenie hrozí...aká vysoká? netuším.....
zk24
04.01.12,17:45
musela by si si splniť oznamovaciu povinnosť na základe DP z MV , popr. na základe výzvy správcu dane.....

sankcia za neoznámenie hrozí...aká vysoká? netuším.....

V zákone je pokuta vo výške 66 €, zatiaľ som za neskoré oznámenie nepočula že by niekto bol pokutovaný.
zk24
04.01.12,17:47
Ďakujem, veľmi jednoznačne vysvetlené. Vozidlo bolo prihlásené od 01.mája, tzn že zahrniem len 8 mesiacov. Čo by sa stalo, ak by predtým počas roka nebola splnená oznam povinnosť,.....podľa čoho by sa platila daň? Vopred ďakujem

Oznámite spätne. Ak neoznámite vobec, tak .... no neviem.... DU zisti po podaní danoveho priznania ze nevie o ake vozidlo ide, ze im chyba oznamovacia povinnost.

Ak oznamujete spatne, tak oznámite kedy ste začali uplatnovať výdavky. Nemozete mať uplatnovane vydavky od maja a pošlete dodatočne oznámenie kde uvediete ze vyuzivate na podnikanie od septembra... Ak poviete ze ste nevyuzivali na podnikanie vobec, tak nemozete mat ani ziadne vydavky v uctovnictve.
zanazu
04.01.12,23:15
Ďakujem, pre mňa je to vysvetlené :-)