drozdm
04.01.12,18:04
Napada ma že čim viac študujem všetko okolo vykurovania domu tym som zamotanejši .Zaujima ma ..kto by mi vedel spraviť kvalitny navrh kurenie alebo nejaky projekt . Mam na mysli ake teplovodne hadice , ake ventily , nadrže a aky kotol pri tom ktorom dome pri tych materialoch a izolaciach ktore su na dome použite aby bol cely system čo najefektivnejši a najpohodlnejši na prevadzku ako aj udržbu. Nepoznam v okoli nikoho kto by taketo kvalitne navrhy robil aj s vypočtami . Viete ako to byva..zavolate kurenarov a oni to začnu zbuchavať ,, ved to stači a toto nemusi byť .. Viete mi poradiť kto sa tym zaobera
day
04.01.12,17:12
stiahni si techcon, spracovat si to dokazes aj sam
alltracboy
04.01.12,17:37
nerad do to hovorim, ale nakoniec to aj tak nechas na kurenarov. Tiez som spekuloval v techkone a nic som nedospekuloval. Akurat som si vypocital tepelne straty, ale podlahovku uz navrhnut neviem. A ani najlepsi soft ti to nenavrhne tak ako projektant ktory tam zadava vseliake parametre o ktorych sa ti ani nesniva. Kurenar zhruba vie kolko hadice ma ist na m2 a funguje to.. Ked uz dat vypracovat projekt kurenia tak rovno aj s tepelnou izolaciou.
day
04.01.12,17:46
na kurenarov by som to nenechaval, ty potrebujes kurenie, podlahovku, prisposobit tvojim potrebam, tepelnym stratam.

techcom zvladnes, trochu to trva, ale zvladnes
tienik
04.01.12,17:48
ak by to bolo infrakurenie, tak viem pomoc komplet vypoctom aj projektom :-)
drozdm
04.01.12,17:52
nerad do to hovorim, ale nakoniec to aj tak nechas na kurenarov. Tiez som spekuloval v techkone a nic som nedospekuloval. Akurat som si vypocital tepelne straty, ale podlahovku uz navrhnut neviem. A ani najlepsi soft ti to nenavrhne tak ako projektant ktory tam zadava vseliake parametre o ktorych sa ti ani nesniva. Kurenar zhruba vie kolko hadice ma ist na m2 a funguje to.. Ked uz dat vypracovat projekt kurenia tak rovno aj s tepelnou izolaciou.
no presne to mam na mysli..brať do uvahy všetky aspekty. izolacie, zemepisnu polohu, orientaciu......alles
drozdm
04.01.12,17:53
na kurenarov by som to nenechaval, ty potrebujes kurenie, podlahovku, prisposobit tvojim potrebam, tepelnym stratam.

techcom zvladnes, trochu to trva, ale zvladnes
vyskušam , vdaka
ropy
04.01.12,18:08
ak smiem vedieť odkiaľ si ?? mám niekoho, len neviem či to nebude veľmi ďaleko....
drozdm
04.01.12,18:20
ak smiem vedieť odkiaľ si ?? mám niekoho, len neviem či to nebude veľmi ďaleko....
vychod...okr. stropkov
alltracboy
04.01.12,18:23
ja to beriem tak ze pokial to bude predimenzovane, tak sa to priskrti, alebo znizi teplota vody. ak by tie kurenarske zlepence nefungovali, tak by sa na nete stazovalo milion ludi. v techkone musis ty urcit kde sa bude okruh rozdelovat, odkial bude a aky bude mat tvar.. a pokial to uz teraz nevies tak sa na techkon vykasli. navyse mne osobne to nakreslilo tak riedke pokrytie hadicou, ze by som ani nemal odvahu to tak spravit. Mozno tak 3 zavity v spalni.
drozdm
04.01.12,18:27
ja to beriem tak ze pokial to bude predimenzovane, tak sa to priskrti, alebo znizi teplota vody. ak by tie kurenarske zlepence nefungovali, tak by sa na nete stazovalo milion ludi. v techkone musis ty urcit kde sa bude okruh rozdelovat, odkial bude a aky bude mat tvar.. a pokial to uz teraz nevies tak sa na techkon vykasli. navyse mne osobne to nakreslilo tak riedke pokrytie hadicou, ze by som ani nemal odvahu to tak spravit. Mozno tak 3 zavity v spalni.
no nejde mi to inštalovať
alltracboy
04.01.12,18:58
skus raucad.. ten techkon z univenty mi blbol. Ale ani ten nieje podla mna dobry.. nemozem tam zmenit napriklad izolacie v skladbe. Proste to neviem.
ropy
04.01.12,21:10
To je trochu daleko, okres Nové Zámky ....
Veľa šťastia, skús si nájsť kúrenára, ktorý má aspoň ako také skúsenosti, aby si nerobil a zbytočne ....
kubko45
07.01.12,17:15
ahoj ja som projektant kurenia niejej problem vypracovat projekt kurenia
drozdm
07.01.12,19:55
ahoj ja som projektant kurenia niejej problem vypracovat projekt kurenia
odkial si
kubko45
08.01.12,05:59
ja som z liptovskeho mikulasa ale nie problem na dialku vyriesit kurenie rovil so to uz x krat
drozdm
08.01.12,08:10
ja som z liptovskeho mikulasa ale nie problem na dialku vyriesit kurenie rovil so to uz x krat
no A VIEM žE TO UROBIš AJ NA DIALKU ALE su veci ktore chcem vysvetliť na mieste, presne čo chcem.takto cez net či foto je nepresne,,