nelly0
04.01.12,18:35
Chcem vás poprosiť o radu, v decembri sme kúpili auto na firmu, zatial je na prepravných značkách, môžem si však nákalady ako emisnú kontrolu či kontrolu originality zaúčtovať v starom roku, hoci auto ešte nie je nahlásené? Ak áno, kam to zaúčtujem. Ďakujem
jacekova
04.01.12,21:38
bločky ktoré súvisia s autom zaúčtuješ do výdavkov neovplyvnujúcich základ dane VNZD, pretože budú súčasťou obstarávacej ceny auta
čiže keď zaradíte auto do používania, tak spočítate všetky výdavky ktoré súviseli s autom a mohli by tvoriť obst.cenu, urobíte odpisový plán a inventárnu kartu.
do výdavkov ovplyvnujúcich ZD sa to dostane vo forme odpisov

ak si platca dph, dph si môžeš uplatniť hneď
nelly0
05.01.12,06:44
Ďakujem
nelly0
05.01.12,06:48
Aj nákup kolkov na prepravné značky môžem zahrnúť do obstarávacej ceny auta?
jacekova
05.01.12,07:20
Aj nákup kolkov na prepravné značky môžem zahrnúť do obstarávacej ceny auta?

§25 Zákona o účtovníctve
(6) Na účely tohto zákona sa rozumie

a) obstarávacou cenou cena, za ktorú sa majetok obstaral, a náklady súvisiace s jeho obstaraním,

takže aj tie kolky sa zahrnú do OC
chudaska
04.10.12,06:48
ja mam taky problem,ze SZCO si kupil ojazdene auto v Nemecku a bol si ho prevziat a priviezol na Slovensko sam....mam tu letenku, PHM,ktore kupil pocas cesty spat a dokonca ho daval aj opravovat pocas cesty na Slovensko sa mu nieco pokazilo...mozem aj letenku dat ako naklad suvisiaci s obstaraním? a ten benzin ako uctovat? zaradim ho tym dnom,kedy ho isiel zobrat? alebo ten benzin ma uctovat ako naklad suvisiaci s jeho obstaranim....akosi sa neviem z toho vymotat...dakujem za rady
Tweety
04.10.12,06:51
ja mam taky problem,ze SZCO si kupil ojazdene auto v Nemecku a bol si ho prevziat a priviezol na Slovensko sam....mam tu letenku, PHM,ktore kupil pocas cesty spat a dokonca ho daval aj opravovat pocas cesty na Slovensko sa mu nieco pokazilo...mozem aj letenku dat ako naklad suvisiaci s obstaraním? a ten benzin ako uctovat? zaradim ho tym dnom,kedy ho isiel zobrat? alebo ten benzin ma uctovat ako naklad suvisiaci s jeho obstaranim....akosi sa neviem z toho vymotat...dakujem za rady
Letenka a benzín nijako nesúvisia s obstaraním MV. Sú to VOZD.
chudaska
04.10.12,06:54
ani ked ta letenka bola za ucelom kupy auta? ak by si ho dal niekym priviezt,tak by ho to urcite vyslo drahsie....Cize mozem dat tu letenku ako VOZD a ten benzin uctovat normalne ako nakup PHM ? On to auto nahlasil na dan. urad,ze ho zacal pouzivat od toho dna ako ho priviezol na Slovensko,cize mal by to mat v pohode uznane. Dakujem za pomoc Tweety.