nadinka207
04.01.12,19:06
Dobry den,

chcem sa spytat, som studentka, ktora pracuje na dohodu o brigadnickej praci studenta, zamestnavatel za mna odvadza dan 19%, moj prijem je okolo 500eur mesacne, chcem sa spytat, ci mam narok na vratenie dani? a ci ako student s vyssim prijmom musim za seba platit zdravotne poistenie, kedze zamestnavatelovi vyplyva povinnost platit iba socialne.

Dakujeeeem Vam za vsetky informacie

Nada
zk24
04.01.12,18:14
Dobry den,

chcem sa spytat, som studentka, ktora pracuje na dohodu o brigadnickej praci studenta, zamestnavatel za mna odvadza dan 19%, moj prijem je okolo 500eur mesacne, chcem sa spytat, ci mam narok na vratenie dani? a ci ako student s vyssim prijmom musim za seba platit zdravotne poistenie, kedze zamestnavatelovi vyplyva povinnost platit iba socialne.

Dakujeeeem Vam za vsetky informacie

Nada

Ahoj,

ak pracujes celý rok, a z tvojho prijmu si uplatnujes odpočítateľnú položku 296,60, tak s najvacsou pravdepodobnostou budes mat na konci roka vyrovnane dane, a preto nebudes mat ani nedoplatok, ani preplatok.

Mesačne:
(500 - 296,60)*19% = 38,64 daň.
Ročne: 38,64 * 12 = 463,68 €

Daňové priznanie:
Ročná daň: 500*12 = 6,000 €; (6000 -3559,30) *19 % = 463,73 €.

Nedoplatok 0,05 €.


Ak nepracuješ celý rok a teda si si neuplatnovala 296,60 ako odp.položku každý mesiac, tak ti moze vzniknúť preplatok na dani.


ZP platit nemusís, lebo si poistencom štátu.
nadinka207
04.01.12,18:17
a kedy si ako student mozem uplatnit pravo na vratenie dani? viem ze stat za nejakych podmienok vracia studentom dane, len neviem za akych
zk24
04.01.12,18:22
a kedy si ako student mozem uplatnit pravo na vratenie dani? viem ze stat za nejakych podmienok vracia studentom dane, len neviem za akych

To neni že študentom, vráti každému komu vznikne preplatok. Aj bežným zamestnancom.
K tomu čo vychádza tebe by sme potrebovai presne informácie o tvojich príjmoch a o tom koľko si zaplatila mesačne na preddavkoch na dan.
Xanti
04.01.12,18:23
Nadinka aj čítaj čo ti napísala ZK24.
Alebo napíš aký si mala ročný príjem hrubý, za koľko mesiacov a či máš podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov... ak chceš vedieť presne či práve tebe vrátia nejakú daň späť.
nadinka207
04.01.12,18:28
ide o to ze student dan nemusi platit lebo je studentom, cize ak o to poziada dan sa mu vracia, ale je to len do nejakej sumy a ja neviem do akej.....
zk24
04.01.12,18:30
ide o to ze student dan nemusi platit lebo je studentom, cize ak o to poziada dan sa mu vracia, ale je to len do nejakej sumy a ja neviem do akej.....

Toto nie je pravda. Každý platí dane, a každý má nárok na odpočítateľnú položku, v ročnej výške 3559,30 € (mesačne 296,60), ktorá sa nezdaňuje.
veronikasad
04.01.12,18:31
ide o to ze student dan nemusi platit lebo je studentom, cize ak o to poziada dan sa mu vracia, ale je to len do nejakej sumy a ja neviem do akej.....
Pozri na výplatnú pásku, kolko tam máš strhnutú daň. Odkedy máš príjem ako dohodárka ?
nadinka207
04.01.12,18:33
veronikasad
04.01.12,18:35
http://hnonline.sk/c1-51051310-studenti-nezabudnite-na-dane-vratia-vam-ich ...toto som myslela....
odpovedz na predch.otázky
zk24
04.01.12,18:36
http://hnonline.sk/c1-51051310-studenti-nezabudnite-na-dane-vratia-vam-ich ...toto som myslela....

"Podať daňové priznanie sa vyplatí najmä študentom, ktorí si počas roka privyrábali formou dohôd, z ktorých im zamestnávateľ odvádzal daň bez zohľadnenia nezdaniteľnej časti základu dane. Pri podaní priznania si môžu uplatniť základnú nezdaniteľnú sumu 4 025,70 eura"

Tá suma je na rok 2011 3559,30 €. Je to to isté čo hovoríme my. Síce to adresovali študentom, ale to sa týka všetkých ľudí. Len podľa článku, študenti na to zabúdajú.

Naozaj zaleži iba od toho či si uplatnujes tu nezdanietľnú časť mesačne alebo nie, a aké si mala celoročné príjmy a koľko si zaplatila preddavky. Ak chces, spocítaj to a daj nam vedeit. vypocítame ti to.
nadinka207
04.01.12,18:38
od januara minuleho roka.....strhnuta dan za cely rok je 1150 euro.....zo zarobku 6200eur...cely rok
zk24
04.01.12,18:40
648 € ti danový úrad vráti.
veronikasad
04.01.12,18:41
od januara minuleho roka.....strhnuta dan za cely rok je 1150 euro.....zo zarobku 6200eur...cely rok
U zamestnávatela nemáš podpísané vyhlásenie, ak do 15.2. požiadaš zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si sama podáš do 31.3.2012 DP typu A, časť zrazenej dane sa ti vráti.

Ak brigáda trvá, podpíš u zamestnávatela vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, nebudeš musieť čakať na vrátenie dane za rok 2012 do konca apríla 2013.
nadinka207
04.01.12,18:41
dakujeeeeeeeeeeeem a sorry za nepochopenie sa :)))
zk24
04.01.12,18:41
Veronika... len otázočka.... prečo DP typu B? Nestačí A-čko?
KatarinaNR
04.01.12,18:43
ja by som sa rada opýtala, trochu iný vec ale súvisiacu, vedeli by ste mi prosím dať link s oznámením alebo paragraf, kde sa už nemôže zohľadňovať životná poistka pre DP. a či si szčo môže dať životnú poistku do nákladov, ak prevádzkuje napr. obchod. ďakujem
veronikasad
04.01.12,18:43
Zuzka, to bol preklep, hneď som to opravila
veronikasad
04.01.12,18:45
ja by som sa rada opýtala, trochu iný vec ale súvisiacu, vedeli by ste mi prosím dať link s oznámením alebo paragraf, kde sa už nemôže zohľadňovať životná poistka pre DP. a či si szčo môže dať životnú poistku do nákladov, ak prevádzkuje napr. obchod. ďakujem
Katka, možnosť uplatnenia životnej poistky na zníženia základu dane bola zrušená od 1.1.2011 novelou Zákona o dani z príjmu. SZČO si môže dať do VOZD len poistenie majetku, nie životnú poistku.
zk24
04.01.12,18:45
ja by som sa rada opýtala, trochu iný vec ale súvisiacu, vedeli by ste mi prosím dať link s oznámením alebo paragraf, kde sa už nemôže zohľadňovať životná poistka pre DP. a či si szčo môže dať životnú poistku do nákladov, ak prevádzkuje napr. obchod. ďakujem

§11 Zákona o dani z príjmov

Vypadol ods.4, ktorý vyzeral do 31.12.2010 takto:

(4) Nezdaniteľnými časťami základu dane sú aj

a) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu, 35)
b) finančné prostriedky na účelové sporenie,
c) poistné na životné poistenie.
KatarinaNR
04.01.12,18:48
ďakujem krásne dievčatá :-)
Mila123
04.01.12,18:49
ja by som sa rada opýtala, trochu iný vec ale súvisiacu, vedeli by ste mi prosím dať link s oznámením alebo paragraf, kde sa už nemôže zohľadňovať životná poistka pre DP. a či si szčo môže dať životnú poistku do nákladov, ak prevádzkuje napr. obchod. ďakujem
§ 11 ZDP
nadinka207
04.01.12,18:50
co znamena vyhlasenie k zdanovaniu prijmov? resp co to realne pre mna vo vyplate znamena? a co to znamena pre zamestnavatela?
zk24
04.01.12,18:53
co znamena vyhlasenie k zdanovaniu prijmov? resp co to realne pre mna vo vyplate znamena? a co to znamena pre zamestnavatela?

Znamená to to, že mesačne zaplatíš o cca 56 € na dani menej. Podpíšeš to tvojmu zamestnávateľovi, ze si to chces uplatnovať. Uplatnovať sit o mozes iba u jedného zamestnávateľa, takže ak máš viacerých, tak iba u jedného.

Pre zamestnávateľa to neznamená v podstate ziadnu robotu navyše... len iné čísla.
veronikasad
04.01.12,18:54
co znamena vyhlasenie k zdanovaniu prijmov? resp co to realne pre mna vo vyplate znamena? a co to znamena pre zamestnavatela?
vytlač si toto tlačivo, vyplň a odovzdaj svojmu zamestnávatelovi. Za január budeš mať o cca 60€ vyššiu výplatu
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/vyhlasenie_na_zdanenie_prijmov_2012.rtf
nadinka207
04.01.12,19:11
a na vyplanej paske o ako zistim? moj prijem nie je staly...mam raz viac,viac menej, mozem si to sama nejako vyratat? pripadne na vyplatnej paske to kde budem vidiet?
Mila123
04.01.12,19:14
do hája!!!! nechcem ťa urážať, ale hádam čítať vieš.....musíš to mať na tej VP jasne napísané......nie si študentka VŠ?????
zk24
04.01.12,19:16
a na vyplanej paske o ako zistim? moj prijem nie je staly...mam raz viac,viac menej, mozem si to sama nejako vyratat? pripadne na vyplatnej paske to kde budem vidiet?

Budes tam mat na vyplatnej paske nejaku odpocitatelnu polozku na danovnika, alebo nezdanitelne casti zakladu dane... To su rozne nazvy pre to iste.
A ze ti to uplatnujes zistis jednoducho.
1. uvidis na paske hodnotu 296,60 (toto bola hodnota na rok 2011, neviem teraz na rýchlo koľko je na 2012)
2. Vypocítaj si dan zo svojoh príjmu. ak más príjem 500 € a mas tam ze zapaltená dan je 95 €, a cista 405 €, tak ti to neuplatnuje. Ak tam budes mat pri prijem 500 € dan 38,64 a cistu mzdu 461,36 €, tak ti to uplatnuje.

Vidis ten rozdiel v cistej mzde? Mozes si to uplatnovat mesacne a necakat do nasledujuceho roka na vratenie.

P.S.: Pocitala som s udajmi z roku 2011. Neviem z hlavy aka je ta sadbza na rok 2012
veronikasad
04.01.12,19:16
a na vyplanej paske o ako zistim? moj prijem nie je staly...mam raz viac,viac menej, mozem si to sama nejako vyratat? pripadne na vyplatnej paske to kde budem vidiet?
Zatri si osobné údaje a prilož pásku na Poradu
ewita888
04.01.12,19:18
a na vyplanej paske o ako zistim? moj prijem nie je staly...mam raz viac,viac menej, mozem si to sama nejako vyratat? pripadne na vyplatnej paske to kde budem vidiet?
ked budeš mať podpísané vyhlásenie, z tvojho príjmu sa ti odráta 303,73 a to nebudeš mať zdanené..
nadinka207
04.01.12,19:18
to mi je jasne, ze to tam bude napisane, chcela som vediet ako sa to rata, kedze zrejme sa z dane odpocitava nejaka ciastka, chcem vediet ako si tuto ciastku mozem sama vypocitat.....
nadinka207
04.01.12,19:19
dakujem evitka, to so chcela vediet :)
veronikasad
04.01.12,19:19
to mi je jasne, ze to tam bude napisane, chcela som vediet ako sa to rata, kedze zrejme sa z dane odpocitava nejaka ciastka, chcem vediet ako si tuto ciastku mozem sama vypocitat.....
prilož pásku, naučíme ťa to ...(inak, to by malo byť povinné na každej SŠ a VŠ, aby sa mladí ľudia vedeli orientovať v živote).
nadinka207
04.01.12,19:24
no vidis a to studujem ekonomicku...ratali sme akurat tak dane,ale o tomto ani fuka....uz mi je to aspon jasne....dakujem dievcata hlavne za presny postup...nerada by som sa dala oklamat zamestnavatelom :) tlacivo hned zajtra odovzdam...
veronikasad
04.01.12,19:25
no vidis a to studujem ekonomicku...ratali sme akurat tak dane,ale o tomto ani fuka....uz mi je to aspon jasne....dakujem dievcata hlavne za presny postup...nerada by som sa dala oklamat zamestnavatelom :) tlacivo hned zajtra odovzdam...
Ani nevieš ako sa ti v praxi zíde to, čo sa na Porade naučíš ...
nadinka207
04.01.12,19:28
ja viem, preto to tu citavam :)) len so bola z toho mierne zmatena, lebo kazdy mi vravel nieco uplne ine...a tiez si rada veci preverujem a aj ked svojmu zamestnavatelovi verim, tak doveruj ale preveruj :) a peniazky dvojnasobne....preto som chcela vediet presny vypocet, aby som si to sama vedela vyratat :)
lepetka
11.01.12,15:42
mám otázku - som študetkou VŠ a minulý rok som brigádovala u troch rôznych zamestnávateľov, ani u jedného som si neuplatnila nezdaňovanie, čiže u každého mi bolo na výplate stiahnuté 20%. nepracovala som nejak pravidelne. u prvého zamestnávateľa som zarobila v čistom 64,80. u druhého zamestnávateľa som dokopy v čistom zarobila 116.46 a u tretieho zamestnávateľa v čistom za celý rok 274,89 eur. daňové priznanie si budem robiť sama. je možné do daňového priznania napísať súhrn súm od všetkých troch zamestnávateľov, alebo si musím vybrať iba jedného? akú sumu by mi mohol daňový úrad vrátiť? vďaka a ešte jedna otázka, spolužiačka brigádovala so mnou v týchto troch prácach a potom mala ešte navyše nejaké brigády čiže zarobila viac než ja, chcem sa za ňu opýtať, že do akej sumy mohla zarobiť aby jej bola vrátená strhnutá daň.
pekný večer
Anja111
11.01.12,15:57
mám otázku - som študetkou VŠ a minulý rok som brigádovala u troch rôznych zamestnávateľov, ani u jedného som si neuplatnila nezdaňovanie, čiže u každého mi bolo na výplate stiahnuté 20%. nepracovala som nejak pravidelne. u prvého zamestnávateľa som zarobila v čistom 64,80. u druhého zamestnávateľa som dokopy v čistom zarobila 116.46 a u tretieho zamestnávateľa v čistom za celý rok 274,89 eur. daňové priznanie si budem robiť sama. je možné do daňového priznania napísať súhrn súm od všetkých troch zamestnávateľov, alebo si musím vybrať iba jedného? akú sumu by mi mohol daňový úrad vrátiť? vďaka a ešte jedna otázka, spolužiačka brigádovala so mnou v týchto troch prácach a potom mala ešte navyše nejaké brigády čiže zarobila viac než ja, chcem sa za ňu opýtať, že do akej sumy mohla zarobiť aby jej bola vrátená strhnutá daň.
pekný večer
Každý zamestnávateľ Ti vydá Potvrdenie o príjme. Ty ich spočítaš a urobíš si DP. Uvedieš tam strhnutú daň z príjmu, (mimochodom, nie 20 %, ale 19 %)... Ak sú uvádzané sumy správne, (lebo by to mal byť čiastkový základ dane), tak by Ti mal DU vrátiť cca 86,67 eur...
KEJKA
11.01.12,16:10
mám otázku - som študetkou VŠ a minulý rok som brigádovala u troch rôznych zamestnávateľov, ani u jedného som si neuplatnila nezdaňovanie, čiže u každého mi bolo na výplate stiahnuté 20%. nepracovala som nejak pravidelne. u prvého zamestnávateľa som zarobila v čistom 64,80. u druhého zamestnávateľa som dokopy v čistom zarobila 116.46 a u tretieho zamestnávateľa v čistom za celý rok 274,89 eur. daňové priznanie si budem robiť sama. je možné do daňového priznania napísať súhrn súm od všetkých troch zamestnávateľov, alebo si musím vybrať iba jedného? akú sumu by mi mohol daňový úrad vrátiť? vďaka a ešte jedna otázka, spolužiačka brigádovala so mnou v týchto troch prácach a potom mala ešte navyše nejaké brigády čiže zarobila viac než ja, chcem sa za ňu opýtať, že do akej sumy mohla zarobiť aby jej bola vrátená strhnutá daň.
pekný večer
ked píšeš príjem v čistom, je to príjem po zdanení, tak som si vyrátala brutto a mne vychádza, že by ti mali vrátiť 107 EUR. No možno neviem rátať.
nezdaniteľná suma je cca 3559 EUR, takže z tejto sumy brutto sa daň vracia, ak bola zrazená.
Anja111
11.01.12,16:53
ked píšeš príjem v čistom, je to príjem po zdanení, tak som si vyrátala brutto a mne vychádza, že by ti mali vrátiť 107 EUR. No možno neviem rátať.
nezdaniteľná suma je cca 3559 EUR, takže z tejto sumy brutto sa daň vracia, ak bola zrazená.
Ťažko povedať, čo je pravda... Mohli to byť dohody...
Katy a R
11.01.12,17:17
mám otázku - som študetkou VŠ a minulý rok som brigádovala u troch rôznych zamestnávateľov, ani u jedného som si neuplatnila nezdaňovanie, čiže u každého mi bolo na výplate stiahnuté 20%. nepracovala som nejak pravidelne. u prvého zamestnávateľa som zarobila v čistom 64,80. u druhého zamestnávateľa som dokopy v čistom zarobila 116.46 a u tretieho zamestnávateľa v čistom za celý rok 274,89 eur. daňové priznanie si budem robiť sama. je možné do daňového priznania napísať súhrn súm od všetkých troch zamestnávateľov, alebo si musím vybrať iba jedného? akú sumu by mi mohol daňový úrad vrátiť? vďaka a ešte jedna otázka, spolužiačka brigádovala so mnou v týchto troch prácach a potom mala ešte navyše nejaké brigády čiže zarobila viac než ja, chcem sa za ňu opýtať, že do akej sumy mohla zarobiť aby jej bola vrátená strhnutá daň.
pekný večer
.. ja by som takto. Do DP uvedieš všetky príjmy - potvrdenia od zamestnávateľov sú povinnou pílohou ... a pri takomto príjme ti vlastne bude všetka daň vrátená.
A čo sa týka "vracania" (aj keď sa vracia len cez burčiakovú sezónu) ... tak u každého daňovníka od nula rokov až do dôchodku je nezdaniteľná časť základu dane(NČZD) ... a tá je- cit ZoDzP
(2) Ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období dosiahne základ dane, ktorý
a) sa rovná alebo je nižší ako 100-násobok sumy životného minima39a) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len „platné životné minimum“), nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca 19,2-násobku sumy platného životného minima,

b) je vyšší ako 100-násobok platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca rozdielu 44,2-násobku platného životného minima a jednej štvrtiny základu dane; ak táto suma je nižšia ako nula, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka sa rovná nule.
... čiže po slovensky pre bežného smrteľníka - na minulý rok je to už vyššie uvedená čiastka 3559,30. Čiže všetci, ktorí zarábajú (nielen študenti) - tak dane platia len z presahujúcej sumy!!! Ak náhodou počas roka zaplatili viac, tak práve nato je DP - môžu ju dostať späť:):). No a niektorí zase musia doplatiť:mee::mee:. Samozrejme ešte treba dodať, že lepšie zarábajúci ju majú krátenú a dôchodcovia si môžu uplatniť len rozdiel medzi NČZD a dôchodkom.
KEJKA
11.01.12,19:31
ja som to rátala práve za predpokladu, že ide o dohody - píše, že brigádovala.
lepetka
12.01.12,08:34
áno, mám dohodu o brigádnickej činnosti (u všetkých som mala dohodu). ďakujem za odpovede, chcela som hlavne vedieť, že či tam môžem uviesť súhrnú sumu od všetkých troch zamestnávateľov. potešili ste ma. pekný deň
Johnyhe
10.02.12,17:42
Ahojte, možete mi prosim poradiť? Ja som pracoval v jednej spoločnosti od 05.08.2011 do 30.09.2011. V auguste predstavoval moj hrubý príjem čiastku 411,08 - nezdaniteľná čiastka 296,60 = mesačná daň vo výške 21,75 eur. Mám nárok na vrátenie tejto dane? Aké podklady potrebujem priložiť k daňovému priznaniu aby mi tú čiastku vrátili?
V druhom mesiaci som mal hrubý príjem vo výške 275,63 eur. Takže mesačná daň bola nulová.
Katy a R
10.02.12,17:49
johny odpoveď tu už predsa máš - čítaj aj trošku vyššie..
Xanti
10.02.12,17:51
Johnyhe,
potrebuješ od zamestnávateľa .. potvrdenie o zdaniteľnom príjme za rok 2011 ... a údaje z toho tlačiva použiješ pri vyplňaní daňového priznania typu A.
Daň Ti vrátia.
Johnyhe
11.02.12,08:20
Čítal som vyššie uvedené príspevky ale v nich sa rozoberali dane z príjmov u osôb, ktoré pracovali celý rok. A ja neviem či nie je náhodou novela zákona, ktorá zamedzuje vrátenie dane do určitej čiastky.
V niektorých príspevkoch boli aj nedoplatky na dani ale zase u osôb, ktoré pracovali celý rok. Som chcel vedieť či by mne nevznikol nedoplatok.
Johnyhe
11.02.12,08:24
Ďakujem za informáciu.
KEJKA
11.02.12,08:33
nezáleží na tom za kolko mesiacov si ten príjem dosiahol............
Mila123
11.02.12,08:34
žiadna novela zákona, ak by si dosiahol príjem aj za jeden deň a bol by zrážaný preddavok na daň, DU, popr. ZĽ je ti povinný vrátiť preplatok........
Katka1010
11.02.12,09:29
ak student zarobi viac ako polovicu nezdanitelnej sumy, nemusi platit odvody do ZP?
KEJKA
11.02.12,10:24
nie, ak nie je SZČO
trisestri
11.02.12,10:52
zaplatene predavky na dan,ak nevznikla povinost odviest dan /rocny prijem nedosiahol nezdanitelne minimum/,tieto peniaze vrati danovy urad automaticky na zaklade danoveho priznania,alebo treba prilozit ziadost o vratenie odvedenych preddavkov na dan?
Katy a R
11.02.12,10:57
zaplatene predavky na dan,ak nevznikla povinost odviest dan /rocny prijem nedosiahol nezdanitelne minimum/,tieto peniaze vrati danovy urad automaticky na zaklade danoveho priznania,alebo treba prilozit ziadost o vratenie odvedenych preddavkov na dan?

oddiel XVI - v DP typ B:) v Ačkovom tuším odd. XII.
ppeepek
16.02.12,14:38
Dobry den prajem, som student pracujuci na dohodu, nastupil som od januara 2012. mam zopar otazok ohladom naroku na nezdanitelnu cast zakladu dane

1. je mozne si poziadat o nezdanitelnu cast dane 296 eur kedykolvek? t.j. ak som nastupil od januara a vtedy som to nepodpisal mozem o to poziadat aj teraz?
2. Je mozne pozidat o spatne aplikovanie nezdanitelnej casti za uz vyplateny mesiac?
3. V pripade ze sa mi neaplikuje nezdanitelna cast za niektore mesiace alebo vobec, bude mi vratena zaplatena dan na dalsi rok po podani danoveho priznania, za predpokladu ze tento rok koncim studium a nastupim na plny pracovny pomer a teda za cely rok budem mat vyssi prijem ako je tych cca. 3550 Eur?

dakujem
ivka70
16.02.12,14:44
Dobry den prajem, som student pracujuci na dohodu, nastupil som od januara 2012. mam zopar otazok ohladom naroku na nezdanitelnu cast zakladu dane

1. je mozne si poziadat o nezdanitelnu cast dane 296 eur kedykolvek? t.j. ak som nastupil od januara a vtedy som to nepodpisal mozem o to poziadat aj teraz?
2. Je mozne pozidat o spatne aplikovanie nezdanitelnej casti za uz vyplateny mesiac?
3. V pripade ze sa mi neaplikuje nezdanitelna cast za niektore mesiace alebo vobec, bude mi vratena zaplatena dan na dalsi rok po podani danoveho priznania, za predpokladu ze tento rok koncim studium a nastupim na plny pracovny pomer a teda za cely rok budem mat vyssi prijem ako je tych cca. 3550 Eur?

dakujem

1. ano, kedykolvek, jedina podmienka je, v jednom mesiaci si ju mozes uplatnit len u jedneho zamestnavatela
2. aku z ma mzdarka urobene vyplaty, tak nie ... ale v danovom priznani potom si uplatnis celorocnu NCZD
3. kazdy ma narok na celorocnu nezdanitelnu cast zakladu dane. Zavisi od tvojho celorocneho prijmu ci a kolko ti bude vratene.