m.hladka
04.01.12,20:12
Cenník účtovných prác na rok 2012 tento rok nepredkladám, pretože na základe minuloročných cenníkov a z praxe si už vie skoro každý ohodnotiť svoju prácu.

Ale chcem upozorniť však na služby napr. servisu na PC, internet a pod., kde som sa stretla s účtovaním 33,00 eur/hod. + dopravné. Sú to služby odborné, ktoré si musíme objednať, pretože ich nevieme vykonať, tak ako naše odborné služby, ktoré si musia objednať tí, ktorí to tiež nevedia. Skúste si to prerátať a zistite ... svoju cenu ;)
tomyk
07.01.12,05:32
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace!!! Takze je nezmysel, porovnavat spracovanie uctovnictava s touto diametralne odlisnou profesiou a dokonca navadzat-vzbudzovat chamtivost pri tak trivialnej praci ako spracovanie uctovnictva je!!! Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!
VieraPopluharova
07.01.12,06:45
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace!!! Takze je nezmysel, porovnavat spracovanie uctovnictava s touto diametralne odlisnou profesiou a dokonca navadzat-vzbudzovat chamtivost pri tak trivialnej praci ako spracovanie uctovnictva je!!! Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!

Pekný deň,

"tomyk" verím, že kým si toto napísal/a, si asi nerozmýšľal/a,
Nechcem Ťa uraziť, no môžem povedať z vlastnej skúsenosti, že účtovníčku robím 20 rokov a napriek tomu sa denne utvrdzujem, či som si zákon vyložila správne a ak si nájdeš čas, tak Ti radím prečítaj si tu všetky odborné témy a zistíš, že je tu neskutočne veľa výborných ekonómov, účtovníkov, právnikov a napriek tomu pri každej zmene zákona, ktorá sa udeje niekedy i 3 x do roka, sa prípad od prípadu preberá, nie preto, že by si títo skvelí ľudia nevedeli naštudovať zákon, alebo ho nebodaj neovládali, ale je to z dôvodu, §§§ sú kľukaté a orgány štátnej správy Ti neporadia, len Ti odcitujú, že máš postupovať v zmysle zákona...
Ak si taký/á geniálny/a budem rada ak sa sem medzi poraďákov pripojíš a budeš reagovať na každú položenú otázku z praxe a zaručíš sa, že prejde bez problémov i daňovou kontrolou, prípadne inými kontrolami.
No z toho čo si tu odprezentoval/a bez urážky, nemáš ani poňatie čo zákony sú.
Heni
07.01.12,07:05
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace!!!
...a neštuduje pri tom žiadne zákony, novely novelizovaných noviel, netlačia ho termíny, nehrozia mu žiadne kontroly, postihy, penále ani iné sankcie a hlavne - postupuje metódou pokus-omyl, však času (t.j.zákazníkom dobre zaplateného času) má dosť ...
tomyk, nehodíš sem svoj cenník? nech sa vieme zorientovať?
BXLmiami
07.01.12,07:13
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace!!! Takze je nezmysel, porovnavat spracovanie uctovnictava s touto diametralne odlisnou profesiou a dokonca navadzat-vzbudzovat chamtivost pri tak trivialnej praci ako spracovanie uctovnictva je!!! Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!
Fúúú,tak toto je silná káva,v živote by som si nedovolila vyjadriť sa takto o práci druhých.Dúfam dámy,že tomuto nicku nikto neporadí z oblasti učtovníctva ani mäkké f.
misoft
07.01.12,07:23
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace to naozaj niekedy "nemusí", najmä keď mu za to platia!!! Takze je nezmysel, porovnavat spracovanie uctovnictava s touto diametralne odlisnou profesiou a dokonca navadzat-vzbudzovat chamtivost skôr chamtivosť je u tých "servis-manov PC, ktorí "nemusia vedieť", ale pokiaľ je dobrý, tak vie, ale nepovie - resp. hneď neurobí,lebo je platený od hodiny pri tak trivialnej praci ako spracovanie uctovnictva je - áno - je triviálna - hrabať sa v papieroch, účtoch, výkazoch, odvodoch, príjmoch, daniach a nepomýliť sa o jednu číslicu. Pri chybe to však nezaplatí zákazník, ale ľudské počítadlo!!! Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete tak to skús - po 15 minútach ten internetový prehliadač znechutený ukončíš a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace to povedal "TEN PRAVÝ"!!!!
Asi toľko!
ucetni_fantozzi
07.01.12,07:47
tomyk, asi tak pred rokom sa mi pokazil notebook, kedze som len "obycajny" uctovnik, odniesol som ho do pc servisu (ktovie, mozno aj ku tebe...) a ked som si pre neho po case prisiel tak mi povedali, ze ho rozobrali, potom ho zase zlozili a prisli na to ze "asi" je pokazena zakladova doska a vraj si mam radsej kupit novy.

no a najvacsia sranda prisla na zaver - tato "sluzba" stala 20 Eur...

nuz kazdy sme v niecom odbornik, ze?
Zita5
07.01.12,08:55
a kde je príspevok č.2?
Aljok
07.01.12,08:57
Rozbaľ si ho.
misoft
07.01.12,08:58
Hore - len si ho musíš "rozbaliť" - (Nevhodný príspevok Rozbaliť)
Zita5
07.01.12,09:00
Ďakujem, nejako som to prehliadla .
Zita5
07.01.12,09:21
Nevhodný príspevok rozbaliť tomyk (http://www.porada.sk/member.php?u=124690) Dnes, 07:32
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace!!! Takze je nezmysel, porovnavat spracovanie uctovnictava s touto diametralne odlisnou profesiou a dokonca navadzat-vzbudzovat chamtivost pri tak trivialnej praci ako spracovanie uctovnictva je!!! Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!




----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Najviac na týchto odborníkoch neznesiem ak povie , že prídem dnes.....potom.....nemohol som ...prídem zajtra .....potom opäť zajtra povie , nevyšlo mi to prídem zajtra a takto do nemoty .....ale keby takto pristupoval účtovník k svojej práci , tak by nebolo podané ani daňové priznanie .Totižto účtovník si nemôže dovoliť povedať tak 25 v mesiaci , že však DP DPH podám zajtra alebo popozajtra !
Takže áno , je rozdiel medzi Vami označenou diametrálne odlišnou profesiou a účtovníkom, nakoľko účtovník si nemôže dovoliť tláchať do vetra , že nevyšlo mi to , tak zajtra !
Pikoška
07.01.12,09:39
Milý Tomyk, všetko dobré Ti prajem do roku 2012. Vieš, ja už najviac sledujem len témy o čertových obrázkoch. A pousmejem sa nad mudrcmi Tvojho typu, čo sú presvedčení, že vygooglia účtovnú súvzťažnosť a sú za vodou. Ak Ti robí problém základná gramatika, tak to až také zložité pri tých PC nebude. Jednoducho treba na to len správne buňky. Ako na účtovníctvo. Keď budeš trhať lístky sedmokrásky dámi-nedámi, tak len vtedy to bude na mäkko:)
Zita5
07.01.12,10:02
http://www.porada.sk/t183376-p2-cup-2012-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2012-a.html#post1935823

Ešte mi nedá , musím vyzdvihnúť "Česť výnimkám".Nechcem zovšeobecňovať .
evina
07.01.12,10:22
Všetci ste mu reagovali pekne slušne, hoci to je asi fakt najsilnejšia káva za existenciu Porady.. Snažím sa to robiť po celý čas na Porade . Pri tomto príspevku nemôžem, musím porušiť vlastnú zásadu. - Tomik Tvoj príspevok je viac ako primitívny a môžeš vysvetlovať čo chceš a písať čo chceš. Bohužiaľ opäť sa potvrdila naša národná vlastnosť - všetci sú hlúpi, leniví, nič nerobia...len ja som dokonalý.
Tomyk, vďaka za Tvoje vygooglené podnetné rady na POrade od 26.3.2009
Paula
07.01.12,11:20
Ten človek nemá rád ani seba, tak čo už od neho môže očakávať okolitý svet:cool:.
m.hladka
07.01.12,16:47
smutná téma ... :(
Janiela
08.01.12,19:29
TOMYK zobuď sa,
chcela by som ťa vidieť, robiť účtovnú závierku a uzávierku. Účto robím 15 rokov a predsa mi to "trvá trochu dlhšie" ako tvojich spomínaných pár minút.
A tí IT-čkari??? Jeden taký šikovný mi pár rokov dozadu vymazal komplet celý PC, lebo sa pomýlil. Zodpovednosť? Nulová. Ráno som potrebovala klientovi predložiť priebežnú závierku kvôli úveru. Kolegovia účtovníci vedia o čom hovorím.

Schválne: vedel by si na základe podkladov z účtovníctva merať a následne vyhodnotiť výkonnosť podniku???

Pozn.: Ja by som si nedovolila urážať ani smetiara - dúfam, že nikoho teraz neurazím. Čo by sme robili,ak by sa nám kopili hromady odpadu? Lekári vs bylinkári. Trochu úcty k povolaniam.
Luna
08.01.12,20:05
Žasnem čo ľudia dokážu z úst vypustiť. Tak takéhoto mudrlanta by som k svojmu PC nepustila.
Melnick
09.01.12,14:43
http://www.porada.sk/t183376-p2-cup-2012-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2012-a.html#post1935823

Ešte mi nedá , musím vyzdvihnúť "Česť výnimkám".Nechcem zovšeobecňovať

Zitka, nenašla som v tom príspevku farebne zvýraznenú vetu, ale ak ju aj použil, tak asi len preto, aby sa medzi "zbytočné" nepasovala aj jeho účtovníčka a nechrstla mu jeho zas...é papiere do očí. Už ste ma čítali takú nas...ú ?????? :mad:
Jarka 1
09.01.12,18:34
No babenky, použijem výrok našej pepsíkovej NEROB SI STAVY. Mám ho napísaný pod monitorom a dodám, že stále platí, že každý deň na mňa niekde čaká jeden blbec. Práve som ho dnes stretla.
Betina2
10.01.12,07:42
Ešteže mám šikovného mangela a nemusím volať opravára na PC. A dokonca mangelovi ani nemusím robiť účtovníctvo :--- a ani mu peniaze platiť za opravu toho PC. Urobí to pre mňa z čistej lásky :D:--- Asi to nebude "až také ťažké", ked to aj on z úplne iného fachu dokáže (to je pochvala).

Marte: Nielen Oprava PC je drahá....stačilo mi vidieť účet za nastavenie pomaly najjednoduchšej ERP a bolo po srande. ťuk, ťuk ťuk a vysoľ prašulky :) Ani nie 10 minútová záležitosť za obdobný obnos ako v prípade PC. A nevyhneš sa tomu, lebo to potrebuješ. Majú Ťa v hrsti. Takisto ako opravu PC, ak sa niečo pokašle. Ale potrebuješ účtovníka? To je základná otázka. Radšej si ludia zaplatia kaderníka (občas aj pre svojho súkromného chlpáča :eek:), než poriadneho účtovníka. A ked sa nakoniec pre nejakého účtovníka rozhodnú, v termíne, tak mu do krabice prihodia aj účtenky za strihanie toho psa (aby nemal málo triedenia), ved oni by si to do účta kludne dali a nevideli v tom žiaden problém.
...áno,áno, za určitých okolností môže aj toho psa, ale všeobecne to neplati, to my vieme, no ale či oni?....

Neznášam také názory ako tu tá osoba napísala! Bez ohladu na profesiu, ale realita je taká, že názory ludí (aj) na našu prácu sú také aké sú. ON totiž nie je v mojom okolí žiaden ojedinelý prípad. Najhoršie je, ked spracúvate účto takejto osobe a pri preberaní dokladov (samozrejme už v inej forme a spracovaní) vám pri požiadavke zaplatiť vyšplechnú jednou vetou do očí podobný názor :(:(:(.
svetluška
10.01.12,08:09
Milí účtovníci,prečo sa tak rozčuľujete nad hlúposťou iného.Treba si povedať"aj takí sú medzi nami".
Za 45 rokov svojej praxe som nezaplatila za svojich klientov ani raz pokutu,to ovšem neznamená,že sa to nemôže stať teraz v tomto chaose.
Počas tých rokov som stretla všelijakých "najmúdrejších".Aj posledný bezdomovec má nejaké klady o ktorých nevieme.A preto s úsmevom do r.2012,
veď tých našich problémov je dosť aj tak./vďaka naši múdrym politikom/.Želám Vám dobré nervy a ako sa hovorí,keď nejde o život nejde o nič a pri uzávierke r.2011 si spomeňme na tých poraďákov,ktorí ju už robiť nemôžu.
abel
10.01.12,08:28
Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!

Veru, idiot hľadá na internete a urobí si celoročné účto ľavou zadnou. Ale ja našťastie nemám klientov idiotov a chodia ku mne.

PS: včera mi klientka priniesla tržbu z novej ERP, kde má tovar zaradený do 4 sadzieb DPH. Ide o reštauráciu, alkohol jej odborník zaradil do 20% sadzby, nealko do 10 %-nej, pivo do 7% nej sadzby a víno pre zmenu bez dane. Zrejme bol dlhšie na úrade práce a teraz si to vygúglil...
tictac7
10.01.12,09:06
Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!

Veru, idiot hľadá na internete a urobí si celoročné účto ľavou zadnou. Ale ja našťastie nemám klientov idiotov a chodia ku mne.

PS: včera mi klientka priniesla tržbu z novej ERP, kde má tovar zaradený do 4 sadzieb DPH. Ide o reštauráciu, alkohol jej odborník zaradil do 20% sadzby, nealko do 10 %-nej, pivo do 7% nej sadzby a víno pre zmenu bez dane. Zrejme bol dlhšie na úrade práce a teraz si to vygúglil...

ups - nezávidím....
Rozalka
10.01.12,14:09
Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!

Veru, idiot hľadá na internete a urobí si celoročné účto ľavou zadnou. Ale ja našťastie nemám klientov idiotov a chodia ku mne.

PS: včera mi klientka priniesla tržbu z novej ERP, kde má tovar zaradený do 4 sadzieb DPH. Ide o reštauráciu, alkohol jej odborník zaradil do 20% sadzby, nealko do 10 %-nej, pivo do 7% nej sadzby a víno pre zmenu bez dane. Zrejme bol dlhšie na úrade práce a teraz si to vygúglil...

Možno mu mátalo po rozume, že je aj pivo 7%-né, ale kľudne mohol dať nealko do 0 %, víno do 5-7%, pivko mal dať aspoň 11% a alkohol 40-45%, potom by to malo aj logiku ;) :)
abel
10.01.12,14:17
No to ma nenapadlo, že on mal iné percentá na mysli, keď to robil. Hlavne, že sú certifikovaní a v tejto dobe najdôležitejší pod slnkom. Verím, že tiež majú toho veľa a ľudia pod tlakom narobia omyly, ale toto sa za omyl nedá považovať. Akoby mi voľačo našepkávalo, že to musel robiť tomyk, aj keď nejde o servis PC:
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace!!!
Jarka 1
10.01.12,14:50
Navrhujem, aby sme prestali reagovať. Až teraz som si pozrela profil nicku tomyk a niečo vo mne heglo. Veľmi nápadne mi to pripomína nicky, ktoré sa nám pokúsili uzatvoriť onkologickú tému. Žiadne príspevky, len tento jediné. To bude zase práca nejakého psychopata tu z Porady. Už sa na nás dosť odbavil úbožiak jeden.
AnnaK
10.01.12,17:33
Navrhujem, aby sme prestali reagovať. Až teraz som si pozrela profil nicku tomyk a niečo vo mne heglo. Veľmi nápadne mi to pripomína nicky, ktoré sa nám pokúsili uzatvoriť onkologickú tému. Žiadne príspevky, len tento jediné. To bude zase práca nejakého psychopata tu z Porady. Už sa na nás dosť odbavil úbožiak jeden.

Súhlasím, prestaňme reagovať na hlupáka. S rozumným človekom sa dá diskutovať a hľadať pravda, s hlupákom nikdy.
Radšej sa vrátime k pôvodnej téme. Neviem ako vy, ale ja som rozdelila cenu za prehľad na daňový úrad teraz podávaný mesačne na základ + príplatok za každého zamestnanca. Ten, kto má jedného zamestnanca, tomu tak zostala cena spolu po starom, ale čo majú viac zamestnancov, tam sa zvyšuje cena. Nedá sa nič robiť, ale pribudla práca aj náklady na tlač výkazov. A pribudla cena za výkaz k RZZP pre zamestnávateľov, ktorý teda budem robiť s veľkou nechuťou, lebo budeme znova oznamovať všetko, čo sme robili celý rok každý mesiac. :mad: Takže prajem všetkým pevné nervy a zdravíčko až do 31. marca 2012.
abel
11.01.12,06:28
ba povedala by som, že až do 2. apríla ;)
ucetni_fantozzi
11.01.12,06:49
mozeme tu polemizovat o cenach kolko chceme, pokial v tejto "volnej zivnosti" budu fungovat tzv. "tiezuctovnici", ktori ponukaju sluzby pochybnej kvality "za dvacku", bude vysledna cena vzdy najma o dohode s klientom...
katulka336
01.05.12,14:18
Dobrý deň,
vaša príloha mi nejde otvoriť? Viete mi s tým pomôcť?
Ďakujem.K.
nika.sum
08.05.12,18:28
Fúúú,tak toto je silná káva,v živote by som si nedovolila vyjadriť sa takto o práci druhých.Dúfam dámy,že tomuto nicku nikto neporadí z oblasti učtovníctva ani mäkké f.

ani nemusime, ved on patri medzi tych "id.....", ktori si to hravo vyhladaju na internete v zakonoch a nevyuzivaju predsa stranky, kde radia take nuly ako my uctovnici, kt. robime taku trivialnu pracu.:eek:
srska
08.05.12,18:33
ani nemusime, ved on patri medzi tych "id.....", ktori si to hravo vyhladaju na internete v zakonoch a nevyuzivaju predsa stranky, kde radia take nuly ako my uctovnici, kt. robime taku trivialnu pracu.:eek:nika, šak sa treba sem tam aj preniesť nad takými príspevkami. čo s ním?
nika.sum
08.05.12,18:48
ved hej. Je to vsade okolo nas. A nejde len o pracu uctovnikov....Ludia su sebecki, vidia len sami seba....len ten prispevok som nasla, pri studovani temy ohladne ucta, aby som zase sa mohla pohnut o krok dopredu.
srska
08.05.12,19:06
ved hej. Je to vsade okolo nas. A nejde len o pracu uctovnikov....Ludia su sebecki, vidia len sami seba....len ten prispevok som nasla, pri studovani temy ohladne ucta, aby som zase sa mohla pohnut o krok dopredu.nika, je ťažká doba a dobre už bolo (už ani pomaly nepamätám kedy)
katka s.
22.05.12,08:36
Dobrý deň. Vedeli by ste mi poradiť koľko zobrať za české daň. priznanie FO? Bolo to jedno potvrdenie zo zamestnania. Klient ho doniesol 29.3., najskôr som nechcela,bolo neskoro, žiadne skúsenosti s českým príjmom. Ale dala som sa ukecať. Vychádzala mu vratka cca 20 000 CZK. Tak som skúsila cez český portál fin. úradu s tým, že uvidíme ako to dopadne. Ak to bude zle nebudem mu účtovať nič (možno len nejakú symboliku), ak vrátia tak sa dohodneme. A vrátia. Teraz koľko si vypýtať. Brať cenu ako za slovenské+priražka za neskoré dodanie? Ďakujem.
katka s.
24.05.12,05:51
Dobrý deň. Vedeli by ste mi poradiť koľko zobrať za české daň. priznanie FO? Bolo to jedno potvrdenie zo zamestnania. Klient ho doniesol 29.3., najskôr som nechcela,bolo neskoro, žiadne skúsenosti s českým príjmom. Ale dala som sa ukecať. Vychádzala mu vratka cca 20 000 CZK. Tak som skúsila cez český portál fin. úradu s tým, že uvidíme ako to dopadne. Ak to bude zle nebudem mu účtovať nič (možno len nejakú symboliku), ak vrátia tak sa dohodneme. A vrátia. Teraz koľko si vypýtať. Brať cenu ako za slovenské+priražka za neskoré dodanie? Ďakujem.

Neskúsite niekto? Až sa nepodcením, ani neprestrelím. Ďakujem.
Daniela81
29.05.12,07:09
Dobry den,

asi kazdy z vas robi ucto "znamym". O kolko % znizujete svoju cenu? Vdaka za odpoved.
Monika Kováčová
29.05.12,07:12
"známym" sa cena neznižuje.... priateľom a rodine je zadarmo. ;) Čím skôr sa s tým všetci stotožnia, tým lepšie pre teba.
Daniela81
29.05.12,07:14
"známym" sa cena neznižuje.... priateľom a rodine je zadarmo. ;) Čím skôr sa s tým všetci stotožnia, tým lepšie pre teba.

:-) myslela som si, vdaka
srska
29.05.12,07:25
"známym" sa cena neznižuje.... priateľom a rodine je zadarmo. ;) Čím skôr sa s tým všetci stotožnia, tým lepšie pre teba.súhlasím na 66.66% - priateľom = známym, rodine zo zásady nerobiť;)
Daniela81
29.05.12,07:34
súhlasím na 66.66% - priateľom = známym, rodine zo zásady nerobiť;)

:) ano, s tou rodinou suhlasim aj ja, nechcem byt zla, ale zdalo sa mi, ze mam byt iba sproste vyuzita a vsetko by bolo ako samozrejmost. naviac urcite i s prednostnym vybavenim :-(
srska
29.05.12,07:36
:) ano, s tou rodinou suhlasim aj ja, nechcem byt zla, ale zdalo sa mi, ze mam byt iba sproste vyuzita a vsetko by bolo ako samozrejmost. naviac urcite i s prednostnym vybavenim :-(rodina = najhorší klient
Daniela81
29.05.12,07:39
rodina = najhorší klient

bohuzial.. asi by nebolo od veci zalozit temu, ako co najslusnejsie odmietnut zakaznika - rodinneho prislusnika a nenarobit hriechy :-( naviac je to klasicky "igelitkar" v marci ma zase caka vymyslanie dovodov :-(
Melnick
16.10.12,19:07
Dobrý večer,

milé kolegyne/govia, ako postupujete pri fakturácii klientovi za spracované mzdy, ak je napr.zamestnanec na TPP celý mesiac PN, prípadne, ako postupujete pri "dohodároch", ktorých stále evidujete v stave a nevykazujete v spracovávanom mesiaci žiadnu činnosť - teda odmena, je aj niekoľko mesiacov nulová?
Pýtam sa preto, lebo potrebujem vedieť, či poskytujete na takéto mzdy zľavu, prípadne,či odmena za takto spracovanú nulovú mzdu = pre Vás "nula".
Ďakujem za Vaše odpovede. :)
veronikasad
16.10.12,19:09
Dobrý večer,

milé kolegyne/govia, ako postupujete pri fakturácii klientovi za spracované mzdy, ak je napr.zamestnanec na TPP celý mesiac PN, prípadne, ako postupujete pri "dohodároch", ktorých stále evidujete v stave a nevykazujete v spracovávanom mesiaci žiadnu činnosť - teda odmena, je aj niekoľko mesiacov nulová?
Pýtam sa preto, lebo potrebujem vedieť, či poskytujete na takéto mzdy zľavu, prípadne,či odmena za takto spracovanú nulovú mzdu = pre Vás "nula".
Ďakujem za Vaše odpovede. :)

U zamestnanca na PN - plná suma, u dohodára bez príjmu, ak nie je jediný zamestnanec firmy - neúčtujem nič.
veronikasad
16.10.12,20:02
U zamestnanca na PN - plná suma, u dohodára bez príjmu, ak nie je jediný zamestnanec firmy - neúčtujem nič.
Postupuje niekto inak ?
Monika Kováčová
17.10.12,09:42
U zamestnanca na PN - plná suma, u dohodára bez príjmu, ak nie je jediný zamestnanec firmy - neúčtujem nič.

U zamestnanca na PN - plná suma, u dohodára bez príjmu - plná suma.
Výkazy podať musím tak či tak, previesť výpočet tiež, vystaviť potvrdenie o príjme tiež... bez ohľadu na výšku príjmu. A od nového roka aj ELDP, nie?
Melnick
17.10.12,18:08
Monika, plne s Tebou aj Veronikou súhlasím. Postupovala som rovnako, no nepáči sa to konateľom. Vraj s "nulovým" nemám žiadnu prácu, iba ho presuniem ! ku spracovaným.
Argument, že počítadlo mi odráta z počtu zakúpených miezd rovnako nulového ako aktívneho zamestnanca je nedostačujúci.
Po Vašich príspevkoch ( aj keď sú len dva :cool: ) sa budem znova hájiť.
Navyše ma hnevá, že naberú dohodárov , aby boli krytý pri prípadnej kontrole z IP, potom nemajú do čoho pichnúť, ale ja mám iba prihlasovať, odhlasovať a spracovávať nulové "mzdy" a nepýtať si za to ani deravý groš. No kašlem na takú spoluprácu. Končím s doterajšími 60% zľavami za "nulových ". A tých potvrdení na konci roka, no des!!!!!!!
VÍNO NITRA
18.10.12,10:00
Postupujem rovnako, ako Monika Kováčová.
ninocka55
30.11.12,12:19
neviete aké sú ceny vedenia účtovníctva v ČR? či sú porovnateľné s našimi?
grammatika
06.12.12,10:53
mimotemy Nakoľko sme si v byte menili radiátory, na kt. máme namontované merače, museli sme si zavolať servisného technika, aby nám merač prehodil zo starého radiátora na nový. Práca mu trvala presne 6 minút. A cena? 28,97 EUR!
To len okrajovo, že keď sa ľudia sťažujú koľko si účtovník vypýta a sťažovať sa na túto premrštenú sumu za výmenu merača nemôžeme, lebo merač musíme mať a hotovo.
Joj, ale by nám bolo skoro 290 EUR/hodinu :)
Ale ja chápem, že musí prísť aj na miesto (čiže majú náklady na dopravu) ale podotýkam, že mal prísť už dávnejšie, ale majú to naplánované aj s inými výmenami, čiže náklady na dopravu minimalizujú.
Ale i účtovník si chodieva pre doklady (a kde zarátať tu dopravu?) :D :confused:
m.hladka
06.12.12,11:09
Presne tak, už som to dávnejšie spomínala, všetky služby sú ocenené, len naše služby nie a nie :( ale napriek tomu si každý myslí, že sa máme dobre.
A náklady? Veď okrem "dopravy" aj PC + údržba, tlačiareň + údržba, toner do tlačiarne, externý disk, kancelársky papier, kancelárske potreby (perá, ceruzky, zošívačka, sponky, rôzne obaly, šanóny) priestory - nájom + média, internet, telefón, semináre - školenie pre každý zákon a ich zmeny atď. ... to je málo?
ninocka55
06.12.12,11:48
Presne tak, už som to dávnejšie spomínala, všetky služby sú ocenené, len naše služby nie a nie :( ale napriek tomu si každý myslí, že sa máme dobre.
A náklady? Veď okrem "dopravy" aj PC + údržba, tlačiareň + údržba, toner do tlačiarne, externý disk, kancelársky papier, kancelárske potreby (perá, ceruzky, zošívačka, sponky, rôzne obaly, šanóny) priestory - nájom + média, internet, telefón, semináre - školenie pre každý zákon a ich zmeny atď. ... to je málo?


pre mnohých áno, hlavne pre tých, čo si myslia, že urobíme ťuk ťuk do počítača a urobí sa to samo :(
Sarlotka
27.12.12,17:58
ahojte,

ako si budete stanovat cenu za dohodarov od 1.1.2013 mam na mysli najma "prihlasovacov a odhlasovacov" na zdravotnu poistovnu?

dakujem
tictac7
27.12.12,18:07
ahojte,

ako si budete stanovat cenu za dohodarov od 1.1.2013 mam na mysli najma "prihlasovacov a odhlasovacov" na zdravotnu poistovnu?

dakujem

nakoľko s dohodármi bude viac práce ako s bežným zamestnancom, budem počítať za rovnocenného zamestnanca každého spracovaného dohodára v danom mesiaci.... nemám zvlášť sumu za prihlášku a odhlášku, je to rozpočítané v mesačnom paušále za spracovanie mzdy (taktiež vystavenie potvrdenie, prípadne RZD)...
Sarlotka
27.12.12,18:41
nakoľko s dohodármi bude viac práce ako s bežným zamestnancom, budem počítať za rovnocenného zamestnanca každého spracovaného dohodára v danom mesiaci.... nemám zvlášť sumu za prihlášku a odhlášku, je to rozpočítané v mesačnom paušále za spracovanie mzdy (taktiež vystavenie potvrdenie, prípadne RZD)...

hm dakujem, lenze ked za dohodara bude treba urobit 10 prihlasok a 10 odhlasok za mesiac, tak neviem ....
a kolko mate mesacny pausal za zamestnanca ak to nie je tajna infoska..:)
Monika Kováčová
27.12.12,19:16
10 - 12 eur
KatarinaNR
09.01.13,06:13
dievčence, mám takú otázku na Vás. Napr. robíte jednoduché účtovníctvo živnostníkovi, ktorý má malý obchodík, mesačne beriete nejaký paušál, povedzme 50€, nie je platcom dph (čiže to v podstate mesačne spracovať "nutne" nepotrebuje), ide podanie daňových priznaní, u tohto typu teda FO B plus výkazy, pýtate navyše za toto daňové priznanie v tom mesiaci, teda plus k paušále? Resp. u iných? ďakujem
KatarinaNR
09.01.13,06:14
oprava k paušálu :-)
srska
09.01.13,06:25
dievčence, mám takú otázku na Vás. Napr. robíte jednoduché účtovníctvo živnostníkovi, ktorý má malý obchodík, mesačne beriete nejaký paušál, povedzme 50€, nie je platcom dph (čiže to v podstate mesačne spracovať "nutne" nepotrebuje), ide podanie daňových priznaní, u tohto typu teda FO B plus výkazy, pýtate navyše za toto daňové priznanie v tom mesiaci, teda plus k paušále? Resp. u iných? ďakujem
dievčence ešte spinkajú.:)
u mňa: 12 paušálov + 1 paušál naviac za dp+výkazy u každého subjektu
KatarinaNR
09.01.13,06:29
hej, viem že dievčence spinkajú, ďakujem za tvoju skúsenosť. Moja vedomosť bola tiež taká, že tiež je to v ten mesiac robota a výkazy navyše. Ale robím účto mojej známej známemu a veeeeeeeľmi sa čudovala keď som povedala, že na budúci mesiac to bude iná platba. :-((
srska
09.01.13,06:44
hej, viem že dievčence spinkajú, ďakujem za tvoju skúsenosť. Moja vedomosť bola tiež taká, že tiež je to v ten mesiac robota a výkazy navyše. Ale robím účto mojej známej známemu a veeeeeeeľmi sa čudovala keď som povedala, že na budúci mesiac to bude iná platba. :-((papier nepustí (zmluva) - treba mať jasno na začiatku
johny18
09.01.13,06:54
Uctovnici, prosim Vas o vas odhad, aka by bola primerana cena za uctovnictvo zivnostnika - jednoduche, stvrtrocny platba DPH, za rok 2012: 1200 poloziek v penaznom denniku, 4x DPH priznanie, 450 prijatych faktur ( z toho 410 zo zahranicia, takze vystavujem 820 dokladov samovymeranie a odpocet DPH), 390 vydanych faktur. PHM na MV vedene pausalne 80% z blockov. Okres Michalovce. Ide mi o to , aby klient videl v akom rozsahu sa pohybuju ceny, tak by mi to velmi pomohlo, aby si nemyslel, ze ho chcem osklbat.
srska
09.01.13,07:17
Uctovnici, prosim Vas o vas odhad, aka by bola primerana cena za uctovnictvo zivnostnika - jednoduche, stvrtrocny platba DPH, za rok 2012: 1200 poloziek v penaznom denniku, 4x DPH priznanie, 450 prijatych faktur ( z toho 410 zo zahranicia, takze vystavujem 820 dokladov samovymeranie a odpocet DPH), 390 vydanych faktur. PHM na MV vedene pausalne 80% z blockov. Okres Michalovce. Ide mi o to , aby klient videl v akom rozsahu sa pohybuju ceny, tak by mi to velmi pomohlo, aby si nemyslel, ze ho chcem osklbat.a tvoj názor je aký?;)
a ešte sa opýtam - to je igelitkár?
Melnick
09.01.13,07:23
ahojte,

ako si budete stanovat cenu za dohodarov od 1.1.2013 mam na mysli najma "prihlasovacov a odhlasovacov" na zdravotnu poistovnu?

dakujem




nakoľko s dohodármi bude viac práce ako s bežným zamestnancom, budem počítať za rovnocenného zamestnanca každého spracovaného dohodára v danom mesiaci.... nemám zvlášť sumu za prihlášku a odhlášku, je to rozpočítané v mesačnom paušále za spracovanie mzdy (taktiež vystavenie potvrdenie, prípadne RZD)...

Tiež ma napadlo, že už nemôžem účtovať za spracovanie dohody 1/2 sadzbu mzdy, ako som to robila doteraz.
Odmenu za mzdu som mala 8,30 € paušálne. Nič som už nedoúčtovávala, aj keď som v mesiaci nerobila nič iné iba prihlasovala a odhlasovala dohodárov.
Tiež idem prehodnotiť sadzby za spracovanie dohodárov.
johny18
09.01.13,07:24
a tvoj názor je aký?;)
a ešte sa opýtam - to je igelitkár?
Dava mi vsetko usporiadane a pravidelne. Nehovorim, ze tam nema nezrovnalosti, vzdy ked vsetko nahodim do softu, musim s nim este prechadzat.
Ja planujem zapytat 800 -900 €
Melnick
09.01.13,07:27
Vlado, asi to nie je igelitkár, keď 4xq = DPH.
srska
09.01.13,07:29
Dava mi vsetko usporiadane a pravidelne. Nehovorim, ze tam nema nezrovnalosti, vzdy ked vsetko nahodim do softu, musim s nim este prechadzat.
Ja planujem zapytat 800 €, no od neho pocuvam, ze to je vela, a od inych, ze malo.neni veľa.
robíš mu priebežne účto a mesačne ho kasíruješ?
johny18
09.01.13,07:31
neni veľa.
robíš mu priebežne účto a mesačne ho kasíruješ?
Robim ho priebezne, kazdy kvartal, pred DPH mi doda vsetko za 3 mesiace, kazdy kvartal mi aj vyplaca.
srska
09.01.13,07:34
Robim ho priebezne, kazdy kvartal, pred DPH mi doda vsetko za 3 mesiace, kazdy kvartal mi aj vyplaca.môj názor - 800 nie je veľa
Melnick
09.01.13,09:51
Bavíme sa o odmene za obdobie ?????
Upresni. :)
johny18
09.01.13,09:58
Bavíme sa o odmene za obdobie ?????
Upresni. :)
Cely rok 2012.
srska
09.01.13,10:06
Cely rok 2012.si písal, že za q-ly ho kasíruješ, či?
johny18
09.01.13,10:07
Ano, ale asi po 150-200 €, pricom na konci roka to cele spocitam a doplati sa. Tak mi to vyslo na 800 € za cely rok. Malo?
Viete mi povedat Vas cenovy odhad za to ucto?
Melnick
09.01.13,10:23
Cely rok 2012.

Prosím ???????:eek:
To teda je sakra málo, za ten rozsah práce a to mi všetci naokolo hovoria ,že kazím ceny. No tak teraz mám výčitky, že som hnusoba drahá.
srska
09.01.13,10:23
Ano, ale asi po 150-200 €, pricom na konci roka to cele spocitam a doplati sa. Tak mi to vyslo na 800 € za cely rok. Malo?
Viete mi povedat Vas cenovy odhad za to ucto?pri takom objeme, ako si uviedol a v "mi" aspoň 400/mesiac
johny18
09.01.13,10:31
pri takom objeme, ako si uviedol a v "mi" aspoň 400/mesiac
Na mesiac? Nie na kvartal? Kebyze na mesiac, to by vychadzalo 4800 € za rok.
johny18
09.01.13,10:31
Prosím ???????:eek:
To teda je sakra málo, za ten rozsah práce a to mi všetci naokolo hovoria ,že kazím ceny. No tak teraz mám výčitky, že som hnusoba drahá.
Keby sa to tak dalo vysvetlit aj klientovi
srska
09.01.13,10:53
Na mesiac? Nie na kvartal? Kebyze na mesiac, to by vychadzalo 4800 € za rok.
za mesiac a nech je rád, že nemá zamestnancov
johny18
09.01.13,11:04
Vdaka, budem to tlmocit klientovi :)
tibor1000
09.01.13,17:31
Zdravím,prosím kolko beriete za spracovanie dan.priznania k dani z motor.vozidiel 1 auto?dakujem
Sarlotka
09.01.13,19:08
Posuskajte prosim cenu za spracovanie uctovnictva, danoveho priznania a vykazov
zacinajuca sro, len zriadovacie náklady, 2 bankové výpisy, zrejme len vklad a jeden prevod na uhradu nakladov pravnikovi za zalozenie a bankové poplatky, plus robila som jej registracne papiere na danovy urad

dakujem :)

a davate kamosom zlavy?
mizu24
09.01.13,19:29
Zdravím,prosím kolko beriete za spracovanie dan.priznania k dani z motor.vozidiel 1 auto?dakujem

za jedno daňové z MV 5 € /je jedno za koľko áut/
tibor1000
09.01.13,19:48
za jedno daňové z MV 5 € /je jedno za koľko áut/

to fakt????
kolegyna mala minula 11 aut,s privesmi,roboty na 2 hodiny:(
johny18
09.01.13,19:54
za jedno daňové z MV 5 € /je jedno za koľko áut/
Ja beriem 10 € za max. 2 auta, plus za kazde dalsie 1 €.
mizu24
09.01.13,19:55
to fakt????
kolegyna mala minula 11 aut,s privesmi,roboty na 2 hodiny:(

no pravda je, že viac ako 4 nikdy neboli :o
Sionel
14.01.13,10:31
Ahojte, koľko by ste pýtali za účtovníctvo pre "igelitiára". Neplatca DPH, v strate, 3x BÚ, počet položiek v PD za celý rok 450, ale má bordel v dokladoch, ktoré mi nosil na 3x. Na viacerých FA je uvedené, že budú uhradené prevodom, pričom boli v omeškaní uhradené v hotovosti (musel dodatočne blokovať do ERP na moje výzvy, nablokoval zle, robil storno atď), alebo mu mnohé platby došli na účty, ktoré nemá v podnikaní, dáva mi len kópie transakcií, nie celé výpisy a pod. Neporiadok v skladovej evidencii, niečo predal ako "osobnú spotrebu", niečo muselo ísť oficiálne cez sklad. Účto mu asi robím posledný krát, každý rok je to horšie a horšie. Minulý rok začínal, zobrala som od neho 100 eur, ale tento rok neviem. Váham, či mu ten sklad vôbec robiť tento rok, aby sedeli dátumy a počty na došlých faktúrach.. Značka: Dobrý známy :(
Sarlotka
14.01.13,15:47
Ahojte, koľko by ste pýtali za účtovníctvo pre "igelitiára". Neplatca DPH, v strate, 3x BÚ, počet položiek v PD za celý rok 450, ale má bordel v dokladoch, ktoré mi nosil na 3x. Na viacerých FA je uvedené, že budú uhradené prevodom, pričom boli v omeškaní uhradené v hotovosti (musel dodatočne blokovať do ERP na moje výzvy, nablokoval zle, robil storno atď), alebo mu mnohé platby došli na účty, ktoré nemá v podnikaní, dáva mi len kópie transakcií, nie celé výpisy a pod. Neporiadok v skladovej evidencii, niečo predal ako "osobnú spotrebu", niečo muselo ísť oficiálne cez sklad. Účto mu asi robím posledný krát, každý rok je to horšie a horšie. Minulý rok začínal, zobrala som od neho 100 eur, ale tento rok neviem. Váham, či mu ten sklad vôbec robiť tento rok, aby sedeli dátumy a počty na došlých faktúrach.. Značka: Dobrý známy :(

ide o JU alebo PU ?
kazdopadne 100 eur aj keby bolo JU a 450 poloziek je strasne malo vsak za polozku v JU sa berie od 0,6 Eur (a 0,6 je fakt minimalna cena skor by som ratala s 0,7-0,8) co som si pozerala cenniky, ked som si aj ja stanovovala ceny... takze len za polozky by bolo 0,6 *450 minimalne 270 Eur a a teda nehovorim o vykazoch, danovom priznanie a vsetkych tych oprav... ci?
srska
14.01.13,16:07
ide o JU alebo PU ?
kazdopadne 100 eur aj keby bolo JU a 450 poloziek je strasne malo vsak za polozku v JU sa berie od 0,6 centov (a 0,6 je fakt minimalna cena skor by som ratala s 0,7-0,8) co som si pozerala cenniky, ked som si aj ja stanovovala ceny... takze len za polozky by bolo 0,6 *450 minimalne 270 Eur a a teda nehovorim o vykazoch, danovom priznanie a vsetkych tych oprav... ci?centov?
Sarlotka
14.01.13,16:12
centov?

otazka je cena za uctovnu polozku v jednoduchom uctovnictve?

aha ospravedlnujem sa 0,6 Eur (60 centov)
Monika Kováčová
14.01.13,16:14
otazka je cena za uctovnu polozku v jednoduchom uctovnictve? Sarlotka myslela si 0,60 EUR, že? 0,60 centov je strašne málo... ozaj koľko EUR?
Sarlotka
14.01.13,16:16
Sarlotka myslela si 0,60 EUR, že? 0,60 centov je strašne málo... ozaj koľko EUR?

ano myslela som 0,6 Eur uz som to vyssie opravila... dakujem za upozornenie
Sionel
17.01.13,06:46
Dakujem dievcence velmi pekne za pomoc. 0,6 eura za polozku nie je vela, a DP s vykazmi bude mat zadarmo. Pre informaciu, ide o vychodne Slovensko.
grammatika
17.01.13,07:10
Ahojte, mám problém :(
V auguste som prebrala účtovníctvo a dosť som nadávala na predch.účtovníčku. Ale zistila som teraz, že to nie je jej chyba ale chyba konateľa (konateľ nie je aj majiteľ spoločnosti).
Konateľ mi odovzdáva doklady raz mesačne.
fakturúry vystavené - teraz som napr.zistila, že on vystaví faktúru, opraví ju, tak že napr. zmení cenu, alebo dokonca aj odberateľa a mne dá ešte pôvodnú faktúru. Zistila som to teraz postupne, keď klienti posielajú inventarizácie.
faktúry došlé- pri účtovaní banky ho za mesiac aj 15x žiadam, že niečo uhradil, čo nemám v účtovníctve, tak potom dlllho čakám, keď mi dodá došlú faktúru.
faktúry došlé zahraničné - tak tie mi nedáva vôbec v správnom zdaňovacom období aj pár mesiacov potom, až keď zistím že niečo uhradil, čo nemám...
už pri preberaní nesedelo saldo s účtovným stavom na 311, 321...
ERP - úhrady vystavených faktúr - nevie z dennej závierky identifikovať, čiže ani to nesedí
platí kartou firemnou svoje kávičky, večere.
v pokladni by mal mať peniaze, nemá ich.
nedodal stav skladu, nakoľko mu vôbec nesedí (neviem, čo s tovarom robí - ide o alkohol)

Raz som volala na colnicu a chcela som si overiť stav zábezpeky a pán z colnice mi povedal, že konateľ tam robí veľký bordel, že ma ľutuje a mám sa zbaviť účta, a že tovar mizne...

Teraz otázka, čo a ako by Ste spravili? Mám s ním mailovú korešpondenciu cca.300 mailov (resp. 300 predmetov - gmail),.
Ja nemám chuť a nervy teraz opravovať každé 1 DPH priznanie, SV, keďže faktúry čo mi dával, klienti nemajú.
Zmluvu písomnú nemáme, len fakturujem za svoje služby.
Viem, že chúďa účtovník, čo to po mne prevezme bude riadne na mňa nadávať, a to nechcem, len vyčistiť všetko - to nie je zaplatená robota...
Mám mu len podať DPH 12/2012, SV? a ostatné nechať no nového? Mám informovať i majiteľov (spoločníkov) spoločnosti? Nakoľko on má fakt super vystupovanie, a všetko hádže na iných (viď predch. účtovníčka, viď predch. zamestnanci, viď klienti, viď colníci! a podobne)...
poradíte?
Dáša_
18.01.13,08:44
Ahojte, mám problém :(
V auguste som prebrala účtovníctvo a dosť som nadávala na predch.účtovníčku. Ale zistila som teraz, že to nie je jej chyba ale chyba konateľa (konateľ nie je aj majiteľ spoločnosti).
Konateľ mi odovzdáva doklady raz mesačne.
fakturúry vystavené - teraz som napr.zistila, že on vystaví faktúru, opraví ju, tak že napr. zmení cenu, alebo dokonca aj odberateľa a mne dá ešte pôvodnú faktúru. Zistila som to teraz postupne, keď klienti posielajú inventarizácie.
faktúry došlé- pri účtovaní banky ho za mesiac aj 15x žiadam, že niečo uhradil, čo nemám v účtovníctve, tak potom dlllho čakám, keď mi dodá došlú faktúru.
faktúry došlé zahraničné - tak tie mi nedáva vôbec v správnom zdaňovacom období aj pár mesiacov potom, až keď zistím že niečo uhradil, čo nemám...
už pri preberaní nesedelo saldo s účtovným stavom na 311, 321...
ERP - úhrady vystavených faktúr - nevie z dennej závierky identifikovať, čiže ani to nesedí
platí kartou firemnou svoje kávičky, večere.
v pokladni by mal mať peniaze, nemá ich.
nedodal stav skladu, nakoľko mu vôbec nesedí (neviem, čo s tovarom robí - ide o alkohol)

Raz som volala na colnicu a chcela som si overiť stav zábezpeky a pán z colnice mi povedal, že konateľ tam robí veľký bordel, že ma ľutuje a mám sa zbaviť účta, a že tovar mizne...

Teraz otázka, čo a ako by Ste spravili? Mám s ním mailovú korešpondenciu cca.300 mailov (resp. 300 predmetov - gmail),.
Ja nemám chuť a nervy teraz opravovať každé 1 DPH priznanie, SV, keďže faktúry čo mi dával, klienti nemajú.
Zmluvu písomnú nemáme, len fakturujem za svoje služby.
Viem, že chúďa účtovník, čo to po mne prevezme bude riadne na mňa nadávať, a to nechcem, len vyčistiť všetko - to nie je zaplatená robota...
Mám mu len podať DPH 12/2012, SV? a ostatné nechať no nového? Mám informovať i majiteľov (spoločníkov) spoločnosti? Nakoľko on má fakt super vystupovanie, a všetko hádže na iných (viď predch. účtovníčka, viď predch. zamestnanci, viď klienti, viď colníci! a podobne)...
poradíte?

dala som ti užitočné, ale hlavne preto, lebo veľakrát sa tu vyskytujú aťažnosti na bývalé účtovníčky. je ale veľmi veľa prípadov, keď sú v tom nevinne - s niektorými podnikateľni je to fakt veľký problém. Tisíc krát sa môžeš snažiť, ako chceš, ale nedá sa.

Ja som tiež také účto mala, konateľ/majiteľ hradil ako ho napadlo, do účtovníctva sa dostalo málo. Potom mi povedal, toto všetko som zaplatil, to nie sú dlžoby... tak som to vyhadzala, čo sa dalo dala do pripočitatelnych poloziek. Dodnes mam ulozene sms, ze sklad mi posielal 31.3 v dobe, ked sa nedalo odlozit danove priznanie, a jednalo sa o podvojne ucto... Umňa bola situacia jednoduchsia, lebo konatel bol aj majitel. naviac, permanentne v hlbokej strate, tak som neriesila ani pokuty, ani pripočitateľné položky

Ťažká rada - neviem, či tu je nejaká pomoc, keď to majiteľom nevadí...

Jedine ak - rychlo od toho preč
ninocka55
18.01.13,09:06
Ahojte, mám problém :(
V auguste som prebrala účtovníctvo a dosť som nadávala na predch.účtovníčku. Ale zistila som teraz, že to nie je jej chyba ale chyba konateľa (konateľ nie je aj majiteľ spoločnosti).
Konateľ mi odovzdáva doklady raz mesačne.
fakturúry vystavené - teraz som napr.zistila, že on vystaví faktúru, opraví ju, tak že napr. zmení cenu, alebo dokonca aj odberateľa a mne dá ešte pôvodnú faktúru. Zistila som to teraz postupne, keď klienti posielajú inventarizácie.
faktúry došlé- pri účtovaní banky ho za mesiac aj 15x žiadam, že niečo uhradil, čo nemám v účtovníctve, tak potom dlllho čakám, keď mi dodá došlú faktúru.
faktúry došlé zahraničné - tak tie mi nedáva vôbec v správnom zdaňovacom období aj pár mesiacov potom, až keď zistím že niečo uhradil, čo nemám...
už pri preberaní nesedelo saldo s účtovným stavom na 311, 321...
ERP - úhrady vystavených faktúr - nevie z dennej závierky identifikovať, čiže ani to nesedí
platí kartou firemnou svoje kávičky, večere.
v pokladni by mal mať peniaze, nemá ich.
nedodal stav skladu, nakoľko mu vôbec nesedí (neviem, čo s tovarom robí - ide o alkohol)

Raz som volala na colnicu a chcela som si overiť stav zábezpeky a pán z colnice mi povedal, že konateľ tam robí veľký bordel, že ma ľutuje a mám sa zbaviť účta, a že tovar mizne...

Teraz otázka, čo a ako by Ste spravili? Mám s ním mailovú korešpondenciu cca.300 mailov (resp. 300 predmetov - gmail),.
Ja nemám chuť a nervy teraz opravovať každé 1 DPH priznanie, SV, keďže faktúry čo mi dával, klienti nemajú.
Zmluvu písomnú nemáme, len fakturujem za svoje služby.
Viem, že chúďa účtovník, čo to po mne prevezme bude riadne na mňa nadávať, a to nechcem, len vyčistiť všetko - to nie je zaplatená robota...
Mám mu len podať DPH 12/2012, SV? a ostatné nechať no nového? Mám informovať i majiteľov (spoločníkov) spoločnosti? Nakoľko on má fakt super vystupovanie, a všetko hádže na iných (viď predch. účtovníčka, viď predch. zamestnanci, viď klienti, viď colníci! a podobne)...
poradíte?

Ja mám presne ten istý prípad. Aj sa hanbím za to účtovníctvo, ale nič s tým nenarobím. To sú absolútne nezodpovední "podnikatelia" a neostáva nič iné, len sa takých zbaviť.
Siporka
07.02.13,19:29
Prosím o radu, JU, mesačná platca DPH, približne 90-100 dokladov v PD, prijaté fa 50, zamestnanci 8-9 TPP 2 hod.
Podľa Vás 150 EUR/ mesiac je veľa?
srska
07.02.13,19:47
málo
Siporka
09.02.13,21:19
Málo? Za koľko by ste robili také učto?
Ja do 150 Eur/mesiac som započitala aj DPH priznanie, prehľady aj daňové prizanie a výkazy.
tibor1000
16.02.13,09:45
Zdravím prosím Vás kolko beriete za tlačivo DPH mesačný platca? ziadne zahraničné obchody, minimum faktúr,pár bločikov... ?
dakujem vopred
johny18
01.03.13,07:38
Ahojte, mam klientov, ktorym fakturujem svoje sluzby podla poloziek. Jeden klient ma s.r.o. - eshop, a chceme sa dohodnut na cene na jednu objednavku z tohto eshopu. Je platca DPH.
Jedna objednavka mu obsahuje toto:
- prijata faktura (z ciech)
- vymeranie dph internym dokladom(kedze kupuje z ciech bez dph)
- odpocet dph internym dokladom
- vydana faktura
- uhrada prijatej faktury
- uhrada vydanej faktury
Zaroven by sme chceli, aby sme v tejto jednotkovej cene za 1 objednavku mali zahrnute uz aj spracovanie DPH (mesacne).

Podla Vas, aka by bola rozumne stanovena cena za tuto objednavku, ktora by obsahovala spracovanie vyssie spominanych vsetkych ukonov??

Dakujem
ondrejvla
04.03.13,14:44
...a nemá EURo 100 centov? Nie je to isté či 0,60 EUR, alebo 60 centov?... Hmm
Hansa
30.04.13,04:44
Zdravím Vás!
Pomocná administratívna sila sa dostaví do eseročky /cestuje 15 km tam a 15 km späť/. Na bankových výpisoch spoznámkuje všetky finančné pohyby, uhradené došlé faktúry /cca 30 ks/, odoslané faktúry /cca 5 ks/, všetko pozakladá, spracuje pokladňu /príjmové a výdavkové pokladničné doklady cca 50 ks/, spracuje mzdy a všetky výkazy a prevodné príkazy pre cca 22 ľudí. Všetky doklady odovzdá externej účtovnej kancelárii. Urobí ďalšie administratívne práce podľa pokynov konateľa /všetka hospodárska korešpondencia/.
Neviem si predstaviť časovo, koľko by táto činnosť trvala /administratívna sila zrejme nebude chodiť každý deň na firmu, myslím, že by stačilo raz do týždňa?!/
Neviem si predstaviť finančne, ako by táto činnosť mala byť ohodnotená /hlavne to cestovanie + všetky horeuvedené činnosti?!/
Ak máte niekto čas a chuť, napíšte názor, ďakujem!
srska
30.04.13,04:49
Zdravím Vás!
Pomocná administratívna sila sa dostaví do eseročky /cestuje 15 km tam a 15 km späť/. Na bankových výpisoch spoznámkuje všetky finančné pohyby, uhradené došlé faktúry /cca 30 ks/, odoslané faktúry /cca 5 ks/, všetko pozakladá, spracuje pokladňu /príjmové a výdavkové pokladničné doklady cca 50 ks/, spracuje mzdy a všetky výkazy a prevodné príkazy pre cca 22 ľudí. Všetky doklady odovzdá externej účtovnej kancelárii. Urobí ďalšie administratívne práce podľa pokynov konateľa /všetka hospodárska korešpondencia/.
Neviem si predstaviť časovo, koľko by táto činnosť trvala /administratívna sila zrejme nebude chodiť každý deň na firmu, myslím, že by stačilo raz do týždňa?!/
Neviem si predstaviť finančne, ako by táto činnosť mala byť ohodnotená /hlavne to cestovanie + všetky horeuvedené činnosti?!/
Ak máte niekto čas a chuť, napíšte názor, ďakujem!ťažko odhadnúť. lokalita?
ja som platil len za evidenciu odoslanej a prijatej pošty v sro v 2012 250 evri/mesiac (čisté). evidencia 1x týždeň
Hansa
30.04.13,04:50
ťažko odhadnúť. lokalita?
ja som platil len za evidenciu odoslanej a prijatej pošty v sro v 2012 250 evri/mesiac (čisté). evidencia 1x týždeň


-lokalita: mesto Topoľčany
srska
30.04.13,04:56
Zdravím Vás!
Pomocná administratívna sila sa dostaví do eseročky /cestuje 15 km tam a 15 km späť/. Na bankových výpisoch spoznámkuje všetky finančné pohyby, uhradené došlé faktúry /cca 30 ks/, odoslané faktúry /cca 5 ks/, všetko pozakladá, spracuje pokladňu /príjmové a výdavkové pokladničné doklady cca 50 ks/, spracuje mzdy a všetky výkazy a prevodné príkazy pre cca 22 ľudí. Všetky doklady odovzdá externej účtovnej kancelárii. Urobí ďalšie administratívne práce podľa pokynov konateľa /všetka hospodárska korešpondencia/.
Neviem si predstaviť časovo, koľko by táto činnosť trvala /administratívna sila zrejme nebude chodiť každý deň na firmu, myslím, že by stačilo raz do týždňa?!/
Neviem si predstaviť finančne, ako by táto činnosť mala byť ohodnotená /hlavne to cestovanie + všetky horeuvedené činnosti?!/
Ak máte niekto čas a chuť, napíšte názor, ďakujem!mzdy 22 ľudí - náročná činnosť + hosp. korešpodencia - aspoň 1x za dva dni ak nie každý - to je operatíva. môj názor - 400 - 500 evri.

poznámka: čo potom robí externá firma?
Hansa
30.04.13,05:04
-ide o to, že majiteľ eseročky prepúšťa pôvodnú pomocnú administratívnu silu, ktorá je tam horespomínaná. Chce ušetriť, samozrejme nechce prijať novú silu, ale si zmyslel, že s tou prepustenou sa dohodne, že mu to bude robiť spôsobom, že príde raz do týždňa na pár hodín.
Proste majiteľ kašle na firmu, chce ju predať, ale papiere treba dorobiť /tejto papierovej práci sa vôbec nerozumie/.

Myslela som: pýtať si v hrubom 6,50 EUR na hodinu?!
No neviem ako toto naceniť?
srska
30.04.13,05:08
-ide o to, že majiteľ eseročky prepúšťa pôvodnú pomocnú administratívnu silu, ktorá je tam horespomínaná. Chce ušetriť, samozrejme nechce prijať novú silu, ale si zmyslel, že s tou prepustenou sa dohodne, že mu to bude robiť spôsobom, že príde raz do týždňa na pár hodín.
Proste majiteľ kašle na firmu, chce ju predať, ale papiere treba dorobiť /tejto papierovej práci sa vôbec nerozumie/.

Myslela som: pýtať si v hrubom 6,50 EUR na hodinu?!
No neviem ako toto naceniť?to je cena práce okolo 1500 evri a v čistom okolo 840 evri ak uplatní 311,22/mesiac na daňovníka
Hansa
30.04.13,05:18
to je cena práce okolo 1500 evri a v čistom okolo 720 evri ak neuplatní 311,22/mesiac na daňovníka

-srska, ty si zlatý. Pekná suma 1500 éčiek. Aspoň si mi zlepšil náladu a pozitívny pohľad na svet.
Majiteľ eseročky má celkom inú predstavu o platení za tieto služby:)
No neviem, ako sa z toho vymotať, aby bola ovca sýta, aj vlk spokojný.
srska
30.04.13,05:31
-srska, ty si zlatý. Pekná suma 1500 éčiek. Aspoň si mi zlepšil náladu a pozitívny pohľad na svet.
Majiteľ eseročky má celkom inú predstavu o platení za tieto služby:)
No neviem, ako sa z toho vymotať, aby bola ovca sýta, aj vlk spokojný.opravil som výpočet na cca 840 evri v čistom - to je slušné na lokalitu to :). a akú má predstavu ten dobrák?
Melnick
30.04.13,05:55
Vlado, nechceš mi robiť manažéra - veď by sme boli pri počte mojich firiem milionári aj ja aj Ty :D:D:D
Melnick
30.04.13,05:56
Nerozosmievaj ma hneď zrána.
Zdenka 0705
30.04.13,09:28
Nedávaj cestovné a prácu do jedného vreca. Kedysi som dochádzla z BN do TO a vo faktúre som mala cenu za účtovníctvo + cestovné. Ak budeš jazdiť svojim autom, tak treba nielen spotrebu phl, ale aj amortizáciu zahrnúť do ceny za 1 km.
Hansa
30.04.13,09:51
Nedávaj cestovné a prácu do jedného vreca. Kedysi som dochádzla z BN do TO a vo faktúre som mala cenu za účtovníctvo + cestovné. Ak budeš jazdiť svojim autom, tak treba nielen spotrebu phl, ale aj amortizáciu zahrnúť do ceny za 1 km.

horespomínaných 6,50/1hod bolo zložených z:
2,50 cesta /cca 2,20 stojí cesta busom/
4,- za prácu.
Myslím, že majiteľ viac ako 6,50 nedá. Rozmýšľala som, že navrhnem 7,- EUR, ale by ho asi ranilo:---
Ešte druhá možnosť by bola dohodnúť sa na paušálnej platbe /dal by zhruba 200,- na mesiac, účtovníčka by mala prísť zhruba dva-krát do týždňa, ale neviem na koľko hodín?/

Poprosím o názor na túto druhú možnosť?
-ďakujem!
Braňo
30.04.13,11:22
aj 5 EUR na hodinu je smiešna suma pri živnostníkovi....
denisa1222
09.05.13,13:11
Ahojte, chcela by som sa spýtať na názor, neviem vôbec koľko si pýtať, som zamestnaná ako účtovníčka a toto by bolo mimo TPP:
PÚ, mesačný plátca DPH, Bratislava
Ročne cca (novokúpená s.r.o., takže počty sú orientačné):
VF- 25 – aj vystavujem
DF- do 50
PD- 60
B- 100
ID- 30
jedno auto
Mzdy, dohody - žiadne
Za každý názor vopred ďakujem. Denisa
denisa1222
10.05.13,07:13
nikto neporadí, chcela som si pýtať 70-80 E/mesiac, ale neviem, či to nie je veľa ;-))
Janiela
18.05.13,07:42
Nedá mi nenapísať a nepodeliť sa o skúsenosť.
Klient vzhľadm na to, že má dvoch ZC na PN si myslí, že platiť za vypracovanie miezd, výkazov a prehľadov sa platiť nemusí, resp áno, ale nie v pôvodnej sume.
Aj nulové mzdy treba vypracovať, aj nulové výkazy a prehľady takisto a zaslať ich.
Podelíte sa so mnou o vaše skúsenosti so zamestnacami na PN? Znižujete ceny, ak ZC sú na PN?
Budem vám veľmi povďačná.
marjankaj
18.05.13,08:56
Nedá mi nenapísať a nepodeliť sa o skúsenosť.
Klient vzhľadm na to, že má dvoch ZC na PN si myslí, že platiť za vypracovanie miezd, výkazov a prehľadov sa platiť nemusí, resp áno, ale nie v pôvodnej sume.
Aj nulové mzdy treba vypracovať, aj nulové výkazy a prehľady takisto a zaslať ich.
Podelíte sa so mnou o vaše skúsenosti so zamestnacami na PN? Znižujete ceny, ak ZC sú na PN?
Budem vám veľmi povďačná.
Tak, keď nebude chcieť platiť, tak si asi tie výkazy chce robiť sám? Veď sa ho priamo opýtaj.
Janiela
18.05.13,11:22
Nedá mi nenapísať a nepodeliť sa o skúsenosť.
Klient vzhľadm na to, že má dvoch ZC na PN si myslí, že platiť za vypracovanie miezd, výkazov a prehľadov sa platiť nemusí, resp áno, ale nie v pôvodnej sume.
Aj nulové mzdy treba vypracovať, aj nulové výkazy a prehľady takisto a zaslať ich.
Podelíte sa so mnou o vaše skúsenosti so zamestnacami na PN? Znižujete ceny, ak ZC sú na PN?
Budem vám veľmi povďačná.
Tak, keď nebude chcieť platiť, tak si asi tie výkazy chce robiť sám? Veď sa ho priamo opýtaj.

Aj nad tým som uvažovala. Najmä aby som to mala na papieri, že? :-)
marjankaj
18.05.13,11:31
Veď mu to pošli písomne.
m.hladka
18.05.13,11:44
ja neznížujem cenu, presne ako píšeš, všetko treba urobiť aj keď nulové ...
VÍNO NITRA
18.05.13,13:43
Ja tiež neznižujem a zatiaľ som problém s nikým nemala.
Janiela
19.05.13,04:14
ďakujem všetkým za odpovede a váš čas.
Trochu mimo:
Neviem, aké je to u vás, ale v poslednej dobe, som tak veľmi znechutená svojou prácou: stále počúvam- to potrebujem, to nie, za čo toľko platím, teraz mi faktúru uhradiť nevyhovuje a pod.
Prepáčte, že sa tu takto sťažujem, potrebovala som to dostať zo seba vonku
erpanet
05.02.15,20:56
Dobrý deň,
chcel by som vedieť Váš názor, koľko zapýtať od firmy... neplatiteľ dph, podvojné účtovníctvo, priniesol doklady za 4 mesiace, vyšlo mi z toho 650 účt.položiek, evidencia DHM 1 položka, vypracovanie 3 zmlúv, 1 smernice, 2 zápisníc z VZ, uzávierka, daňové + výkazy, poznámky... Koľko by ste si zapýtali za toto spomínané a akú mesačnú sadzbu by ste si stanovali pre budúcu spoluprácu? Prípadne sadzbu za položku? U tejto firmy je predpoklad, že sa v novom roku stanú platcami DPH....
Lokalita Trnava.
Za názory ďakujem.
erpanet
05.02.15,21:25
A ešte jedna otázka, ak mi v účtovníctve po vygenerovaní počtu dokladov vyjde 650 zaúčtovaných dokladov a 970 účtovných zápisov a v cenníku je 0,70€ za položku, s ktorým číslom treba rátať? S 650 alebo 970??? V stanovení ceny som začiatočník......
Ďakujem.
erpanet
06.02.15,19:03
nikto neporadí?
mamina h.
03.02.21,08:58
Srdecne pozdravujem, prosim vas tento cennik je z 2012, neviete nahodou ci najdem na porade aj aktualnejsi? Idealne 2020, moc dakujem.