ondro.i
04.01.12,20:38
Dobrý deň,
poradíte mi prosím Vás, lebo tu som to nikde nenašiel. Ak podávam elektronicky súhrnný výkaz, ktorý mi vyplýva z článku 7a, tak musím do 5 dní doniesť na podateľnu ešte krycí list (ne viem vytlačiť, vlastne je to prvý strana SV ak sa nemýlim), no a potom tu ešte spomínate ze treba priniest vyhlásenie. Nemáte prosím Vás niekto toto vyhlásenie? Lebo absolútne netuším, ako také niečo vyzerá. Ďakujem
tictac7
04.01.12,19:49
...keď vyplníš 1. stranu, dole je políčko "Tlač krycích listov" no a to je to vyhlásenie....
Rozalka
04.01.12,19:50
ondro.i
04.01.12,20:10
...keď vyplníš 1. stranu, dole je políčko "Tlač krycích listov" no a to je to vyhlásenie....
dakujem za radu, lebo niekto to tu tak pisal ze treba zaniest krycie listi a vyhlásenie, tak som myslel, ze to sú dva dokumenty a teda vlastne je to to isté. No a pri vyplnovany toho výkazu, viete mi poradiť, čo znamená to políčko "Počet 2. strán" (a potom je tam voľno pre nejakú číslicu). Ja mam iba jedného odberateľa a mesačne mu vystavím max 2 faktúry, vačšinou jednu, tak ja tam uvediem číslicu 1 ?
tictac7
04.01.12,20:35
dakujem za radu, lebo niekto to tu tak pisal ze treba zaniest krycie listi a vyhlásenie, tak som myslel, ze to sú dva dokumenty a teda vlastne je to to isté. No a pri vyplnovany toho výkazu, viete mi poradiť, čo znamená to políčko "Počet 2. strán" (a potom je tam voľno pre nejakú číslicu). Ja mam iba jedného odberateľa a mesačne mu vystavím max 2 faktúry, vačšinou jednu, tak ja tam uvediem číslicu 1 ?

...počet 2. strán, to je počet, koľko ich máš vyplnených, teda koľkým rôznym subjektom si dodával ... teda to, čo sa tu uvádza
...keďže tých riadkov je tam požehnane, u Teba bude pravdepodobne vždy číselko 1
ondro.i
04.01.12,20:43
...počet 2. strán, to je počet, koľko ich máš vyplnených, teda koľkým rôznym subjektom si dodával ... teda to, čo sa tu uvádza
...keďže tých riadkov je tam požehnane, u Teba bude pravdepodobne vždy číselko 1
Ok super ďakujem, no a teda vyplnim tu prvu stranu, tam kde je celkova hodnota tovaru a služieb dám akú sumu? Ked mi napríklad na účet príde 300 euro (chodí mi to od googlu, tak faktúru popredu nevystavujem az ked mi príde suma na účet, len teraz neviem či to je s dph alebo bez)
tictac7
04.01.12,21:14
Ok super ďakujem, no a teda vyplnim tu prvu stranu, tam kde je celkova hodnota tovaru a služieb dám akú sumu? Ked mi napríklad na účet príde 300 euro (chodí mi to od googlu, tak faktúru popredu nevystavujem az ked mi príde suma na účet, len teraz neviem či to je s dph alebo bez)

...no celkovú sumu napočítanú z riadkov 2. strany....
...teraz som sa zarazila píšeš: "...teraz neviem či to je s dph alebo bez..." - SV je len o vývoze v rámci EÚ a trojstranných obchodoch - to vieš?
ondro.i
04.01.12,21:20
...no celkovú sumu napočítanú z riadkov 2. strany....
...teraz som sa zarazila píšeš: "...teraz neviem či to je s dph alebo bez..." - SV je len o vývoze v rámci EÚ a trojstranných obchodoch - to vieš?
počkať tak to nechápem, napíšem čo robím a povieš mi či pod to spadám aj ja. Takže som živnostník, neplátca dane na slovensku, učtujem v jednoduchom účtovníctve. No a mám slovenské internetové stránky, na ktorým zverejnujem google reklamy. Google je registrovaná v Irsku, teda EU. No a za to, že google má reklamu u mna na stránke, mi posiela na účet peniaze. Ale tie reklamy, čo tam google zverejnuje, sú rozne reklamy firiem, ktoré sa dohodnú s googlom na zverejnení na stránkach a google je len taký sprostredkovateľ, ale chodia mi peniaze od googlu za to a ten si necháva určitý podiel z toho čo mu dajú tie iné firmy za ich reklamu.
tictac7
04.01.12,21:27
...ups, tak toto Ti takto z fleku nepoviem. Ja som doteraz mala dočinenia len s obchodnými spoločnosťami alebo to bol ozaj čistý vývoz služieb....ujo gooogle - reklama - hmmm, musím naštudovať..... A oni Ti len tak platia? Faktúry im nevystavuješ žiadne? ...ale sorry, dnes už nie, ráno skoro vstávam, vyzistím, napíšem, a možno sa aj niekto skôr ako ja ozve :-)
Zatiaľ dobrú noc - veď máš ešte čas - SV je až 20.1....
ondro.i
04.01.12,21:33
...ups, tak toto Ti takto z fleku nepoviem. Ja som doteraz mala dočinenia len s obchodnými spoločnosťami alebo to bol ozaj čistý vývoz služieb....ujo gooogle - reklama - hmmm, musím naštudovať..... A oni Ti len tak platia? Faktúry im nevystavuješ žiadne? ...ale sorry, dnes už nie, ráno skoro vstávam, vyzistím, napíšem, a možno sa aj niekto skôr ako ja ozve :-)
Zatiaľ dobrú noc - veď máš ešte čas - SV je až 20.1....
hej platia mi a je to dosť, tak to musím mať na firmu už. Faktúru vystavujem, ale az vtedy, ked mi prídu peniaze na b.účet, pretože presnú sumu vedia len oni podla ich rôznych štatystik, čiže ja uvidim na učte sumu ktora prišla a az potom si vystavim fakturu na tú sumu čo je na b. účte., oni faktúru zaslať nechcú, čiže ja si ju len založím do účtovníctva. Ok tak peknú noc a budem teda čakať na odpoveď, zatiaľ ti dakujem :)
ondro.i
09.01.12,13:56
ahoj tictac, prosim ta, pozrela si sa mi na ten problem s googlom čo sme rozoberali vyššie?
tictac7
14.01.12,20:31
....no ako som sľúbila, tak som poňúrala a tu Ti prikladám link, kde máš aj vzor faktúry, ktorú by si si mal pre seba do účtovníctva zakladať...
http://www.porada.sk/t156978-faktura-vzor-dodanie-sluzby-do-ineho-clenskeho-statu-7a.html

. (http://www.porada.sk/t156978-faktura-vzor-dodanie-sluzby-do-ineho-clenskeho-statu-7a.html)..a ešte taká otázka - si registrovaný ako platca DPH podľa §7a? Ak nie, v pondelok ráno utekaj....
....no a samozrejme, že faktúry sú vystavované bez DPH. Ak sa jedná o platbu za december 2011, ktorá Ti príde v januári 2012, faktúru "vystavíš" v decembri a dáš ju aj do SV za 4. štvrťrok 2011...ale toto všetko máš vlastne v tej téme popísané, to len tak na zhrnutie...
ondro.i
16.01.12,07:56
....no ako som sľúbila, tak som poňúrala a tu Ti prikladám link, kde máš aj vzor faktúry, ktorú by si si mal pre seba do účtovníctva zakladať...
http://www.porada.sk/t156978-faktura-vzor-dodanie-sluzby-do-ineho-clenskeho-statu-7a.html

. (http://www.porada.sk/t156978-faktura-vzor-dodanie-sluzby-do-ineho-clenskeho-statu-7a.html)..a ešte taká otázka - si registrovaný ako platca DPH podľa §7a? Ak nie, v pondelok ráno utekaj....
....no a samozrejme, že faktúry sú vystavované bez DPH. Ak sa jedná o platbu za december 2011, ktorá Ti príde v januári 2012, faktúru "vystavíš" v decembri a dáš ju aj do SV za 4. štvrťrok 2011...ale toto všetko máš vlastne v tej téme popísané, to len tak na zhrnutie...

Ďakujem ti veľmi :) , teraz len dufam, ze mi to pojde aj elektronicky podať