dayron
05.01.12,11:03
Dobrý deň,


v prvom rade chcem poďakovať všetkým ochotným a znalým ľudom, vďaka ktorým som si tu neraz našiel riešenie svojho problému.
Tentokrát ale ide skor o pomoc súvisiacu s radou "čo je pre mňa najvýhodnejšie" namiesto "ako to spraviť" takže Vás obťažujem s novým príspevkom, nakoľko som zhodnú sitúaciu a jej riešenie na porade nenašiel.

O čo teda ide - 1.1.2011 som si založil s.r.o. a stal sa jediným vlastníkom a konateľom. Na základe irelevantných okolností spoločnosť nevýkazala žiadnu činnost (nemá ani žiadne dlhy) Sídlo spoločnosti mi poskytuje jedna z firiem, ktoré sa venuje zakladaniu spoločností a tiež poskytovaniu tzv virtuálnych sídiel. Službu som mal zaplatenú do konca roku 2011.

Teraz ma vyzvali, aby som buď zaplatil za službu na ďaľšie obdobie, alebo zmenil sídlo spoločnosti alebo využil možnost konkurzu spoločnosti.

Ja by som sa spoločnosti najradšej samozrejme zbavil, pretože v najbližšej dobe nebude využívaná, ale v prvom rade hľadám najlacnejšie riešenie.
Sídlo na ďalši rok by ma stálo okolo 300 eur. Za konkurz spoločnosti si pýtajú 1500 eur a vyššie. Ešte je tu možnosť prepisu spoločnosti, ale nie som si istý, či by niekto mal zaújem o behanie po úradoch kvôli zmenám v spoločnosti, aj keď by v konečnom dôsledku ušetril v porovnaní so založením úplne novej spoločnosti (predpoklad).

Predpokladám, že spomínaná spoločnosť mi sídlo v najbližšej dobe zruší. Moja otázka teda znie - može spoločnost nevykazujúca obchodnú činnosť nemať sídlo? Može to teda takto zostať?Urobil by som to sám, lenže pokiaľ viem, musel by som nahlásiť novú adresu sídla.

Čo sa týka zbavenia sa spoločnosti - akýmkoľvek spôsobom, naozaj výchadza konkurz aj neaktívnej s.r.o. nad 330 eur a trvá to niekoľko mesiacov?

Samozrejme, celkovo by som Vás chcel poprosiť o radu, čo je pre mňa najjednoduchšie / najvýhodnejšie riešenie.

Vopred ďakujem.
Ice dive
05.01.12,10:15
sídlo spoločnosť musí mať, môžeš ho mať predsa aj na domácej adrese... konkurz je drahý v drahá a a niekoľko mesačná záležitosť...

najideálnejšie by bolo danú spoločnosť na niekoho previesť... skús sa opýtať v tej firme, kde si mal virtuálne sídlo či by danú spoločnosť nevedeli odkúpiť resp. zmanažovať jej predaj, veď spoločnosti, ktoré už sú nejaký čas založené "s históriou" aj keď bez činnosti majú vyššiu hodnotu ako firmy, ktoré vznikli napr. len včera...
hornak.ebsr
05.01.12,10:35
Pravda likvidácia spoločnosti je drahá. Spoločnosť musí mať sídlo, keď Vám zrušia povolenie na registráciu sídla a pošlú na OR výzvu na zrušenie. Súd Vás bude kontaktovať.

Čo sa týka prevodu obchodného podielu, radi spoločnosť od Vás prevezmeme.
Prosím Vás kontaktujte ma pomocou súkromnej správy tu na PORADE.
dayron
05.01.12,12:14
Dobry den p. Hornak,

stranka ma nastavenu prevenciu pred spamom, co mi neumoznuje Vas kontaktovat cez osobnu spravu, takze by som Vas poziadal o email, popripade inu formu kontaktu. Dakujem.
hornak.ebsr
05.01.12,12:17
Dobry den p. Hornak,

stranka ma nastavenu prevenciu pred spamom, co mi neumoznuje Vas kontaktovat cez osobnu spravu, takze by som Vas poziadal o email, popripade inu formu kontaktu. Dakujem.

Mne zase zakázali dávať e-mailovú adresu do fóra :) lebo to berú ako reklamu.
Napíšem Vám súkromnú správu.

Sekunda ....
esox1
05.01.12,13:40
Zdravim, mal by som o vasu s.r.o. zaujem, dajte my vediet ako by som vas mohol kontaktovat.dakujem
KEJKA
26.08.15,15:01
odpoved po 3,5 roku?
avalik
26.08.15,16:49
Etiketa porady
Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam.
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam.