Katarína..
05.01.12,12:23
Dobrý deň,

mám otázku ohladom druhého piliera. 1.9.2011 som nastúpila do prvého zamestnania. Ešte v septembri som bola sa informovať o druhom piliery v Alianz aĺe krátky čas na tom sa fondy v druhom piliery zmenili. Nemohol by mi niekto poradiť ktorá dôchodková správcovská spoločnosť je najvýhodnejšia pre ľudí iktorí vstupujú do II piliera a ktorý dôchodkový fond je najvýchodnejší? Ďakujem Katarína
duves
05.01.12,15:48
Dobrý deň,

mám otázku ohladom druhého piliera. 1.9.2011 som nastúpila do prvého zamestnania. Ešte v septembri som bola sa informovať o druhom piliery v Alianz aĺe krátky čas na tom sa fondy v druhom piliery zmenili. Nemohol by mi niekto poradiť ktorá dôchodková správcovská spoločnosť je najvýhodnejšia pre ľudí iktorí vstupujú do II piliera a ktorý dôchodkový fond je najvýchodnejší? Ďakujem Katarína
Katka, neda sa na to lakho odpovedať. No skus zvoliť najväčšiu DSS, hadam neskrachuje. Čo sa tyka fondov, vec sa ma takto. Su 3 typy: konzervatívny, vyvaženy a rastovy. Paradoxne rastove fondy maju najnižšie zhodnotenia. Spoločnosti nakupili kadeake cenne papiere, ktore s vypuknutím hypot.krízy v USrale v roku 2008 stratili na hodnote. Konzervatívne maju vlastne doposial najlepšie zhodnotenie, pretože prostriedky sa nesmú investovať do akcíí.