RUMO
05.01.12,14:04
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať. DP budem mať zo stratou. Podnikám už viac ako 10 rokov a preto sa obávam či mi automaticky nepríde daňová kontrola. Máte s tým niekto skúsenosť?
Som najradšej keď mám od daňového úradu pokoj :D
tictac7
05.01.12,13:10
...nie nepríde, myslím, že už v roku 2009 začali firmy vo veľkom vykazovať straty (oprávnené) a kontrolórov nepribudlo....
zuzkam3
05.01.12,13:13
Dobrý deň,
tiež nám hrozí daňová strata. Doplácali sme nezrovnalosti z zdravotnej a sociálnej poistovni. Chcem sa spýtať, ak sa tieto platby nachádzajú na výpisoch z účtu musím ich zahrnúť do účtovníctva alebo existuje zákonný spôsob ako ich neúčtovať?

Ďakujem
Mila123
05.01.12,13:15
dôvod, prečo ich nechceš účtovať je aký???
veď ste SP i ZP predsa uhradili.....
zuzkam3
05.01.12,13:17
pretože vďaka týmto výdavkom sa dostaneme do straty. Ak by sme ich nemuseli účtovať budeme na nule
Mila123
05.01.12,13:21
ja by som osobne nedávala ZP či SP mimo nákladov (VNZD)......i napriek tomu, že vykazujem statu (tiež)....ale ako chceš, je to na Tvojom rozhodnutí či dáš do nákladov či nedáš.....jednoznačne tam patria, pretože výdavky boli použité na podnikanie (v súvislosti s podnikaním)...nie je nič iné , kt . by si dala mimo????
tictac7
05.01.12,13:26
ja by som osobne nedávala ZP či SP mimo nákladov (VNZD)......i napriek tomu, že vykazujem statu (tiež)....ale ako chceš, je to na Tvojom rozhodnutí či dáš do nákladov či nedáš.....jednoznačne tam patria, pretože výdavky boli použité na podnikanie (v súvislosti s podnikaním)...nie je nič iné , kt . by si dala mimo????

napr. prerušenie odpisov...
zuzkam3
05.01.12,13:27
No nič iné mimo dať nemôžem, nakoľko sme výdavky už zahrnuli do priznaní o DPH. A môžeš mi prosím poradiť ako to mám zaúčtovať v JÚ keďže sú na výpise? Nakoľko som sa s týmto ešte nestretla.
Ak by sme predsa len podali daňové priznanie zo stratou súhlasíš s príspevkom od tictac7, že automaticky nemusíme čakať daňovú kontrolu?
Ďakujem
zuzkam3
05.01.12,13:41
Odpisy nemáme žiadne. Ide o drobného podnikateľa ktorý sa zaoberá prevažne montážnou činnosťou