katika777
05.01.12,14:18
Dobrý deň poraďáci, potrebovala by som poradiť v tom, ako mám postupovať pri podávaní daňového priznania.

Som študentka VŠ denného štúdia. V januári 2011 som uzatvorila zmluvu o spolupráci s firmou v oblasti sprostredkovania poistenia, osvedčenie o zápise do registra (podregister poistenia a zaistenia) som získala 17. 2. 2011. Z tejto činnosti som mala príjmy vo výške 196,86 €, evidované však za obdobie január 2011. Ide o príjmy zo sprostredkovateľskej činnosti alebo sú to ostatné príjmy (keďže som už mala príjmy a nemala oprávnenie)?

V období jún - august 2011 som pracovala na základe dohody o brigádnickej práci študenta. Z tejto činnosti som mala celkové príjmy vo výške 587,18 €. Aký typ daňového priznania mám podať a čím ho dokladovať? Je vôbec daňové priznanie nutné podávať? Nestačí len napísať čestné vyhlásenie, v ktorom by som uviedla, že som nedosiahla výšku príjmov, pri ktorej som povinná podať daňové priznanie? (myslím tým sprostredkovateľskú činnosť, v prípade druhej činnosti by mi zamestnávateľ vyhotovil ročné zúčtovanie dane).

Ďakujem za odpovede
katika777
09.02.12,08:47
Nikto mi neporadí?
tictac7
09.02.12,08:51
...a z tej dohody si mala aj preddavkovú daň strhnutú?
veronikasad
09.02.12,09:02
katika, máš pridelené DIČ z DU ?
Mala si u zamestnávatela podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? = máš vykázanú zrazenú daň na Potvrdení, ktoré si dostala ?
katika777
24.02.12,09:11
S tou činnosťou som skončila a kartu DIČ som vrátila daňovému úradu v januári tohto roku... mám vykázanú zrazenú daň (0,42 €).