sedmicka1
05.01.12,15:42
Dobry den. Vychadza mi danova strata 2500€,na porada.sk som niekde citala,ale uz
to neviem najst,ze sa da danova strata znizit o nepredany tovar na
sklade,ktory mam k 31.12. Ale ako urcim hodnotu toho tovaru?
Obstaravacia cena toho tovaru?lenze to je tiez diskutabilne....cena za
aku sme to my kupili v tom obchode v USA?bez dph?bez postovneho?ci aka
cena?.....no povedzme,ze hodnota toho tovaru,co mam doma je
2500€......Chapem to tak,ze ked mam teda danovu stratu,tak ked si
vlastne priratam hodnotu toho tovaru tiez 2500€,tak som vlastne na nule?
som z toho jelen. Treba ten nepredany tovar aj zauctovat v PD?ako?
- v danovom priznani si mam este odratat aj nezdanitelnu cast na
danovnika?to budem mat este vacsi minus ako mam?Co to vobec pre mna
znamena,ze mam danovu stratu,okrem toho,ze nemam narok na danovy bonus a
mozem si tuto stratu pocas siedmych rokov odratavat.....(a MUSIM si tuto danovu stratu
odratavat,alebo NEMUSIM)
Dakujem za veeelmi skoru odpoved
calimero1
05.01.12,15:14
No ono sa to tak robí v podvojnom účtovníctve, že výsledok hospodárenia sa zvýši o hodnotu nepredaných zásob. V JÚ stav zásob nemá nič s výsledkom hospodárenia, lebo ten sa počíta priamo ako rozdiel príjmov a výdavkov.
sedmicka1
05.01.12,16:40
ok,tak uz viem odpoved aspon na cast mojich otazok....a co sa tyka tej danovej straty, MUSIM si ju pocas tych siedmych rokov odratavat,alebo NEMUSIM?ak musim,tak da sa to po castiach?dakujem
Mila123
05.01.12,16:49
do roku 2011 vrátane sa strata môže umorovať 7 rokov od jej vykázania....
a či po častiach, či celá je na Tebe, a je aj na Tebe či si ju budeš umorovať, či nie.........
za rok 2012 je zmena.....
sedmicka1
06.01.12,09:45
juj,dakujem velmi pekne obom,potrebovala by som este s jedou temou pomoct,ale nechcem tu pliest temu cez temu,ale nic ine mi asi neostava,lebo ma to uz suri,takze ak sa nenahnevate,tak prosim poradte mi este v tomto:
objednavali sme tovar z USA,kedze to bola vacsia suma,zaplatili sme
clo+dph colnemu uradu v Bratislave,lebo tam nam ten balik
pozastavili,dali sme sa zastupovat firmou,co sa tyka colneho konania,im
isli zase dalsie peniaze za zastupovanie,kedze vypisanie JCD je dost komplikovane a merat cestu do BA...tak to si radsej zaplatim firmu.
Potrebujem vediet,ako zauctovat to clo+dph, ktory stlpec penazneho
dennika to je????....a co to vobec pre mna
znamena zaplatenie tej DPH,co sa tyka danoveho uradu,danoveho
priznania.....ci to mam vobec riesit a zaoberat sa tym,alebo som to
proste zaplatila a tym to pre mna hasne...
dakujem strasne moc!!!
Mila123
06.01.12,10:05
sú to poplatky na obstaranie tovaru....tak ja by som to dala do tovaru (do ceny zaobstaraného tovaru) ale pozri si do postupov účtovania v JU, určite to tam nájdeš.....(ak nie ste platiteľmi DPH).....
Anja111
06.01.12,10:44
do roku 2011 vrátane sa strata môže umorovať 5 rokov od jej vykázania....
a či po častiach, či celá je na Tebe, a je aj na Tebe či si ju budeš umorovať, či nie.........
za rok 2012 je zmena.....
ZDzP
§ 30
Odpočet daňovej straty
Na začiatok (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-05-2011-do-31-07-2011-a.html#hore)

(1) Od základu dane možno odpočítať daňovú stratu počas najviac siedmich bezprostredne po sebe nasledujúcich zdaňovacích období, a to počnúc zdaňovacím obdobím bezprostredne nasledujúcim po zdaňovacom období, za ktoré bola táto daňová strata vykázaná. Ku dňu vstupu daňovníka do likvidácie alebo vyhlásenia konkurzu nárok na odpočet daňovej straty odo dňa vstupu do likvidácie alebo vyhlásenia konkurzu zaniká. Ak je zdaňovacie obdobie kratšie ako rok, daňovník môže uplatniť celý ročný odpočet daňovej straty.
Rozalka
06.01.12,11:08
§ 52h
(9) Ustanovenie § 30 ods.1 v znení účinnom od 1. januára 2010 sa použije na daňové straty vykázané po 31. decembri 2009.

Takže:
strata do 2009 sa umoruje 5 rokov
strata vykázaná od r. 2010 sa umoruje 7 rokov, prvýkrát je možné uplatniť od DP za rok 2011