lukyno24
05.01.12,15:59
dobrý deň podnikám ako automechanik. zrekonštruoval som starú hospodársku budovu na autoservis ako mam postupovať aby to bol aj papierovo autoservis? myslím tím ako mam ďalej postupovať a na aké úrady treba isť čo všetko treba vybaviť aby to mohla bit oficiálna prevádzka autoservisu a v akom poradí to bude najvhodnejšie. treba mi k tomu aj projektovú dokumentáciu?
ďakujem všetkým Nahalka
lukyno24
08.01.12,10:06
Vyhláška č. 532/2002 Z.z.o všeobecných technických požiadavkách na výstavbu a o všeobecných technických požiadavkách na stavby užívané osobami s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie
TRETIA ČASŤ
OSOBITNÉ POŽIADAVKY NA NIEKTORÉ DRUHY STAVIEB
§ 49
Autoservis a čerpacia stanica kvapalných palív
(1) Umiestnenie a stavebnotechnické riešenie autoservisu a čerpacej stanice kvapalných palív musí zodpovedať hygienickým požiadavkám, požiadavkám požiarnej bezpečnosti a ochrany podzemných a povrchových vôd.

(2) Autoservis a čerpacia stanica kvapalných palív vrátane zariadenia na manipuláciu s nimi sa nesmie umiestňovať v ochrannom pásme vodného zdroja slúžiaceho na zásobovanie pitnou vodou. 45)

(3) Manipulačná plocha čerpacej stanice kvapalných palív musí byť nepriepustná a musí byť vyspádovaná do záchytnej šachty s odtokom do kanalizácie zaolejovaných vôd.

(4) V autoservise a čerpacej stanici kvapalných palív musí byť zriadené hygienické zariadenie v súlade so slovenskou technickou normou. 46)

(5) Odpadová voda z autoservisu pred vypustením do kanalizačnej siete, prípadne do vodného recipientu musí byť upravená tak, aby sa dosiahlo zloženie odpadovej vody požadované podľa osobitného predpisu. 47)

(6) Svetlá výška miestností a priestorov autoservisu a čerpacej stanice kvapalných palív je daná slovenskou technickou normou. 46)

(7) Vetranie v autoservise a na čerpacej stanici kvapalných palív musí byť zaistené tak, aby koncentrácia škodlivých látok v ovzduší neprekročila prípustné hodnoty z hľadiska ochrany zdravia a nebezpečenstva výbuchu. 48)------------------------------------------------------------------
45) § 28 zákona č. 184/2002 Z.z.
46) STN 73 6059.
47) Zákon č. 184/2002 Z.z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 242/1993 Z.z.
48) Vyhláška Slovenského úradu bezpečnosti práce a Slovenského banského úradu č. 19/1987 Zb., ktorou sa ustanovujú požiadavky na ochranu pred výbuchmi horľavých plynov a pár.


nieco som nasiel ale vôbes sa v tom neviznam??
lukyno24
10.01.12,13:11
no vidím že nikto nemá ani šajnu čo mi treba vybaviť?
willma
10.01.12,16:00
http://www.porada.sk/search.php?searchid=221481 a treba len čítať, to je dôvod, prečo nik nereaguje.
lukyno24
11.01.12,11:48
http://www.porada.sk/search.php?searchid=221481 a treba len čítať, to je dôvod, prečo nik nereaguje.
nechapem co to je za otkaz a aky ma zmisel lebo ket som nan klikol tak my viskocilo? "Prepáčte - vyhladávač nenašiel žiadne výsledky. Skúste zadať inú formuláciu."
willma
13.01.12,13:30
tak si skús dať do poraďáckeho vyhľadávača slovíčko autoservis
lukyno24
13.01.12,22:33
tak si skús dať do poraďáckeho vyhľadávača slovíčko autoservis
dakujem za radu us som to nasiel :)