monka111
05.01.12,18:07
Sme RO zriadená obcou... na konci roka za ušetrené peniažky sme kúpili ozvučovaciu techniku. Faktúrka je na sumu 3000 €. Mohli sme? Do akej sumy môžeme ako RO nakupovať tovary? Kedysi to bolo do 30 000 SK a viac sme nemohli, bo by to bol kapitálový výdavok. Ako zaúčtovať túto kúpu? Faktúra je rozpísaná približne takto: mixážny pult za 650 €, štyri reproduktory za 400 € dva mikrofóny za 200 €
a ešte čosi čo neviem, bo píšem doma za akúsi sumu a konfigurácia a "spojazdnenie"/služba, aby to fungovalo/ pultu 700 €.Ja som to zaúčtovala 501/321 v sume 2300€ a 518/321 v sume 700 €.
Alebo to mám dať na 0 účty a odpisovať? Čím viac nad tým rozmýšľam, tým viac som presvedčená, že sme to nemali kupovať.....som z toho nervozna..Ďakujem
mcinga
09.01.12,05:36
Za dlhodobý hmotný majetok sa považuje majetok, ktorého obstarávacia cena je nad 1 700 € a musí byť obstaraný z kapitálových výdavkov. Možno položkovito na faktúre majetok nepresiahol túto hranicu a bude správne ho hradiť z bežných výdavkov. Tiež ma zaujíma, či sa všetky položky nespočítajú do celku OZVUČ. TECHNIKA a neprekročíš hranicu 1 700 €. Kto vie, nech poradí.
monka111
09.01.12,05:58
Ďakujem za odpoveď, ja si myslím, že sa to musí sčítať a je to kapitálový výdavok, ale!!!!!! Keďže sme z obce kapitálovú dotáciu nedostali, nesmiem to tak zaúčtovať. Musím to spraviť na položky...a musím si odôvodniť, že jednotlivé "časti" sa dajú použiť aj samé...napr. reproduktory /môžu sa použiť aj k notebooku, teda dúfam/ kábel, tiež niekde inde.....mikrofony k rozhlasovej ústredni,,,,,,sám mixažny pult má hodnotu okolo 700 €....no nič, spravím to, ako musím...501/518/321....a nie ako hovorí zákon......budem dúfať, že to auditorovi až tak nebude prekážať......