elikovic
05.01.12,18:09
Príjemný deň,
obraciam sa na vás s prosbou o radu.... zaujíma ma, či je možná striedavá starostlivosť o dieťa v takomto prípade: priateľ má vo svojej starostlivosti syna, jeho bývalá manželka dcéru.... dcéra navštevuje svojho otca raz za dva týždne-cez víkend, rovnako tak syn svoju matku... priateľ by však chcel svoju dcéru mať aspoň v striedavej starostlivosti, avšak syn nemá záujem o takéto "striedanie" , dcéra áno....myslíte si, že je možné, aby sa uskutočnila stiredavá starostlivosť len u dcéry?
Ďakujem za všetky reakcie!
Mária27
05.01.12,18:40
Myslím, že áno. Každé dieťa má svoje práva. Rovnako rodič má rovnaké práva pri každom dieťati.
elikovic
07.01.12,15:35
Ďakujem za reakciu.... a vedeli by ste mi poradiť, aké kroky treba podniknúť, aby sa takáto straostlivosť dala realizovať?
lujza.j
07.01.12,15:40
arizona
07.01.12,15:53
Ďakujem za reakciu.... a vedeli by ste mi poradiť, aké kroky treba podniknúť, aby sa takáto straostlivosť dala realizovať?
Vsetky informacie o striedavej starostlivosti najde TU :
http://www.striedavastarostlivost.sk/
Erzebeth
07.01.12,22:18
Je bydlisko matky a otca v takej vzdialenosti, aby dcéra chodila stále do tej istej školy? Lebo i keď ide o rovnaké práva otca otca aj matky, dieťa by malo mať niekde svoj domov, niečo, čo je stále a isté. Nemalo by ísť o otca či matku, ale len o dieťa. Ak bývajú rodičia blízko seba, dieťa by malo mať možnosť ísť k druhému rodičovi tak často, ako je to možné. Nie len každé dva týždne či raz za mesiac a pod.
Stano258
08.12.13,17:57