mia_mi
05.01.12,21:38
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, či je možné nasledovné:
mám sro, kde som spoločník a konateľ, mám zmluvu o výkone funkcie konateľa, kde stojí, že odmena konateľa je 0 (slovom nula). sro nema ziadnych zamestnancov ani dohodarov, predmet cinnosti sro vykonavam iba ja sama, no nemam ziadnu zmluvu s sro (pracovnu ani inu, ako napr. prikaznu ci ZoD) ci dohodu (o pracach mimo prac. pomeru), nie som ani SZCO. len pre dokreslenie stavu: momentalne poberam rodicovsky prispevok, iny prijem nemam. je mozne, ze prace, z ktorych sa dosahuju trzby su vykonavane takpovediac "zadarmo" (samozrejme nie je to uplne pravda - dividendy), alebo je potrebne uzavriet aspon nejaku zmluvu v zmysle Obcianskeho zak. (ZoD, prikazna zmluva)... predmetom cinnosti sro je vedenie uctovnictva.

Velmi pekne dakujem za Vase rady!
KEJKA
05.01.12,20:41
môžeš robiť zadarmo, lebo si majiteľ a plynú ti zisky. Takže nie je zadarmo ako zadarmo.
mia_mi
05.01.12,20:47
uf, to je super, presne tak som si to aj myslela, ale akosi som teraz na chvilu zavahala :) velmi pekne dakujem!
veronikasad
05.01.12,20:58
uf, to je super, presne tak som si to aj myslela, ale akosi som teraz na chvilu zavahala :) velmi pekne dakujem!
mimotemyinventúra pokladničnej hotovosti k 31.12. v s.r.o. súhlasí s účtovným stavom ?
mia_mi
05.01.12,21:03
nerozumiem, ako to suvisi... sro nema pokladnu, vsetky vydavky (ako napr. cestovne) su zuctovane bezhotovostne (na bank. ucet konatela)
mia_mi
05.01.12,21:05
aha, uz tusim, kam mierila otazka, ziadne vybery z bank. uctu okrem preukazatelnych a uz uskutocnenych vydavkov nie su a neboli...
Mila123
05.01.12,21:05
nerozumiem, ako to suvisi... sro nema pokladnu, vsetky vydavky (ako napr. cestovne) su zuctovane bezhotovostne (na bank. ucet konatela)
ozaj pokladňu nemá???? ako uhrádzate napr. poštovné? drobné nákupy???? nejaké také...oné.....ja som sa nestretla so spoločnosťou, kt. nemá pokladňu.....ale keď tvrdíš.....
veronikasad
05.01.12,21:06
nerozumiem, ako to suvisi... sro nema pokladnu, vsetky vydavky (ako napr. cestovne) su zuctovane bezhotovostne (na bank. ucet konatela)
To bol len môj dovetok ku Kejkinej poznámke - nie je zadarmo ako zadarmo. Z účtovníckej praxe - v máloktorej s.ro.-čke sedí pokladničná hotovosť, pretože konatelia, spoločníci ju využívajú pre osobnú potrebu.

A hotovostné výbery z banky sú ako účtované ?
mia_mi
05.01.12,21:07
nie su hotovostne vybery z banky - konatel nakupi za svoje, da blocky na zuctovanie, a az nasledne sa mu bezhotovostne preplatia... ziadna pokladna
veronikasad
05.01.12,21:09
nie su hotovostne vybery z banky - konatel nakupi za svoje, da blocky na zuctovanie, a az nasledne sa mu bezhotovostne preplatia... ziadna pokladna
tak tomuto účtovaniu vôbec nerozumiem, prevod z BU s.r.o. na súkromný účet konatela účtuješ ako čo ?
mia_mi
05.01.12,21:13
ako uhrada zavazku (379/221)
zuctovanie blockov na zaklade ich predlozenia je zauctovane ako predpis zavazku (naklad/379) a samozrejme predbieha jeho uhradu
KEJKA
06.01.12,06:41
šikovné a preukazné a správne.
Pokiaľ je konateľ aj spoločník, tak využívam radšej účet 365-záväzky voči spoločníkovi /len tak mimo, na okraj/.