ferko18
06.01.12,09:39
Zdravim
Dufam ze nebude vadit ze som to zaradil sem nakolko nechcem v kazdej sekcii zakladat temu .
Zaujimal by ma vas nazor, skusenost a odporucenie na :
-Nacom postavit obecnu stranku alebo resp stranku pre mesto
-co vam prekaza naopak vam vyhovuje na obec strankach
- Viete o stranke ktora vas zaujala ci uz graficky alebo spracovanim.


Dakujem za odpoved , pomoc a diskusiu k teme
iv@n
06.01.12,13:19
zrovna obecné stránky sú imho tie kde nezáleží na forme ale obsahu, takže by som to kľudne spravil vo wordprese alebo joomle s nejakou upravenou free šablonou a hlavne nech sú tam aktuálne info čo sa v obci deje.
ferko18
06.01.12,13:58
imho to je presne nazor slovaka :) preco nemoze byt webstranka obce reprezentativna ze navstevnik si povie wau ta je pekna :) wau vsetko prehladne , wau nasiel som co potreboval?
marjankaj
06.01.12,14:09
imho to je presne nazor slovaka :) preco nemoze byt webstranka obce reprezentativna ze navstevnik si povie wau ta je pekna :) wau vsetko prehladne , wau nasiel som co potreboval?
Niekto tu písal, že nemôže?:eek:
kopretinka
06.01.12,14:16
http://www.dubnica.sk/
najlepšia webka mesta 2006
najlepšia elektronická služba samospráv 2010
marjankaj
06.01.12,16:05
Je iba na rozhodnutí miestneho zastupiteľstva, či si dá urobiť stránku alebo nie. A tak isto aj požiadavky na grafickú úpravu a cenu za jej vyhotovenie a správu. Môže to byť aj za 25000 € ak je to niekto blízky vedeniu, alebo aj 200 € ak to dajú nejakému študentovi. Alebo si na to urobia výberové konanie. Že sa to nebude páčiť nejakému ferkovi ich zaujímať nebude.

P.S. Ako vidím ferko, tak slovákov veľmi neuznávaš, ale slovenskú demokraciu v sebe nezaprieš.:---
ferko18
07.01.12,13:33
marjankaj, prepac za chovanie , nemam nic proti tvojim odpovediam :) ale planujem robit web pre okresne mesto (zadarmo) aby sa poukazalo nato co sa tu snazim prezentovat ..a preto som chcel troska nazor ludi :) a nie keci okolo toho co mi tu davas :)
dragan.michal
07.01.12,16:48
Pri obecných a stránkach mesta musíš dodržiavať štandardy:
http://www.informatizacia.sk/aktuality/6469c

(http://www.informatizacia.sk/aktuality/6469c)
iv@n
07.01.12,20:41
imho to je presne nazor slovaka :) preco nemoze byt webstranka obce reprezentativna ze navstevnik si povie wau ta je pekna :) wau vsetko prehladne , wau nasiel som co potreboval?
taká môže byť aj vo wordprese/joomle/drupale nie? či čo chceš robiť vlastný CMS kôli obecnej stránke?
môj názor som už povedal, na stránky obce idem, ked hľadám niečo konkrétne k tej obci a nie ochkať nad dizajnom, ktorý mi je na dve veci ked je tam okrem fotiek posledná aktualizácia spred troch rokov ako to tak pri menších obciach býva, lebo nemajú človeka čo by to pravidelne udržiaval.
ked už mám dostatočný rozpočet, tak jednoducho zaplatím grafika a spraví uno perfecto šablonu na hocijaký CMS. ked tie peniaze nemám, tak tam hodím upravenú free tému s logom obce a ide sa.
ked ako píšeš to ideš robiť zadarmo a chceš mať wau supiš grafiku, tak bud si grafik a stráviš nad tým pár dní, alebo máš svoju obec blízko svojmu srdcu a zaplatíš grafikovi pár tisíc aby to bolo tip top. alebo to skončí pri tej free téme s upraveným logom :-)