tristenn
06.01.12,10:53
Ahojte,

viete mi niekto poradiť so skúsenosti koľko môžu byť energie v dboj izbovom byte cca 55 m2 pre dve osoby ? ohrev vody mame elektrikou kurenie plynovymi gamatkami. dom je nezatepleny. Vďaka za pomoc.
nunenko
06.01.12,10:06
Asi som to celkom nepochopil, ale
1, záleží na type domu (panel, tehla....)
2, záleží na zime vonku(dennostupne)
3, záleži na teplote v byte (a na susedoch ako kúria)
4, záleží na polohe bytu pod strechou, nad pivnicou, orientácii, vnútorný byt...
5, záleži či si do ceny započítaš pomernú čsť za gamatky a nákaldy na ich sprovoznenie)
6, záleží čí budeš prispievať na vykurovanie spoločných priestorov.
7, záleží na ....
No ak sa uskromníš a kúriť nebudeš (aké také teplo ti prenikne od susedov), tak len stále poplatky pre plynárov.
tristenn
06.01.12,10:56
Asi som to celkom nepochopil, ale
1, záleží na type domu (panel, tehla....)
2, záleží na zime vonku(dennostupne)
3, záleži na teplote v byte (a na susedoch ako kúria)
4, záleží na polohe bytu pod strechou, nad pivnicou, orientácii, vnútorný byt...
5, záleži či si do ceny započítaš pomernú čsť za gamatky a nákaldy na ich sprovoznenie)
6, záleží čí budeš prispievať na vykurovanie spoločných priestorov.
7, záleží na ....
No ak sa uskromníš a kúriť nebudeš (aké také teplo ti prenikne od susedov), tak len stále poplatky pre plynárov.

Je to tehla, je to prizemny byt pod nami nic nie je. a potreboval by som vediet len pribliznu cenu v pripade normalneho kurenia v bratislave. Od susedov asi tazko
nunenko
06.01.12,12:05
Vieme určiť celkom presne za koľko vyrobíš kWh , no koľko ich budeš potrebovať na tepelnú pohodu? Ak má dom vyregulovanú vykurovaciu sústavu, tvoja spotreba kWh by nemusela byť veľmi odchýlka od tejto hodnoty (podľa mojich vedomostí sa pohybuje kWh/m2 rok od menej 50 až po 180). Potom treba brať v úvahu aj to, že si na prízemí a tam platí koeficient ktorý ti kompenzuje nevýhodnú polohu bytu (ak sa odpojíš zrejme oň prídeš) a ešte budeš musieť platiť ty ak ti ide stupačka cez byt.
nunenko
06.01.12,14:14
Všetko odhadom a iba od oka 55 m2 byt na m2 100kWh/m2 rok = 5500 kWh Potreba plynu cca 700 m3 m3 stojí 0,5€ Rok teda okolo 350 € + fix poplatky plyn. cca 100€ teda asi 450€ na plyn za rok.
sito
06.01.12,22:15
Vieme určiť celkom presne za koľko vyrobíš kWh , no koľko ich budeš potrebovať na tepelnú pohodu? Ak má dom vyregulovanú vykurovaciu sústavu, tvoja spotreba kWh by nemusela byť veľmi odchýlka od tejto hodnoty (podľa mojich vedomostí sa pohybuje kWh/m2 rok od menej 50 až po 180). Potom treba brať v úvahu aj to, že si na prízemí a tam platí koeficient ktorý ti kompenzuje nevýhodnú polohu bytu (ak sa odpojíš zrejme oň prídeš) a ešte budeš musieť platiť ty ak ti ide stupačka cez byt.

Počul som o individuálnom vykurovaní v byte, ale že by mal niekto v byte výrobňu kWh?

Ale. veď píše o gamatkách? tristenn je asi podnájomník? Nie si mimo? :eek: :);)
PASKOV
07.01.12,07:42
Vidím, že pro některé experty na poradě je teplo udávané v [ kWh ]

nepochopitelné!!!
misoft
07.01.12,07:53
Vidím, že pro některé experty na poradě je teplo udávané v [ kWh ]

nepochopitelné!!!
Už to asi rovno prepočítavajú.
http://www.zbhs.sk/zakony_sprava/630-2005.htm
sito
07.01.12,11:55
Dušan, a myslíš si, že to čo si vycapli, ten .... pochopí? Ale nastali zmeny, 358/2009, to by tiež mal vedieť. Ale žije v cudzine, vraj domáci sú na vine.

Dušan, a nebolo by lepšie pri víne? :);)