Kurucz
06.01.12,11:36
Dnes som zistil na portály daňovej správy v rubrike "Daňový kalendár", že od februára sa majú predkladať prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch na daň zo závislej činnosti .... mesačne. Aj v novom upgrade programu MRP mzdy a personalistika je už táto funkcia zapracovaná. Aj podľa názoru niektorých pracovníkov daňového úradu štvrťročné prehľady boli jedny z množstva zbytočných hlásení, ktoré komplikovali život mzdových účtovníkov. Daňovému riaditeľstvo ide zrejme o to, aby teraz mohli častejšie posielať 66 eurové pokuty za oneskorené podania.
jacekova
06.01.12,10:40
Uz to tu bolo davnejsie niekolkokrat spomenute....
kezeso
18.01.12,08:31
Máte niekto k dispozícii nové mesačné hlásenia? V obchodoch zatiaľ nie sú, vraj sa tlačia...:D
Prosím, pošlite mi v prílohe, ďakujem.
mizu24
18.01.12,19:19
Máte niekto k dispozícii nové mesačné hlásenia? V obchodoch zatiaľ nie sú, vraj sa tlačia...:D
Prosím, pošlite mi v prílohe, ďakujem.

nie prehľady?
Mila123
18.01.12,19:20
Máte niekto k dispozícii nové mesačné hlásenia? V obchodoch zatiaľ nie sú, vraj sa tlačia...:D
Prosím, pošlite mi v prílohe, ďakujem.
prehľady ti netlačí sw?
tictac7
18.01.12,19:21
Máte niekto k dispozícii nové mesačné hlásenia? V obchodoch zatiaľ nie sú, vraj sa tlačia...:D
Prosím, pošlite mi v prílohe, ďakujem.

...a načo Ti to je už teraz? prvý termín máš 29.2., či?
kezeso
19.01.12,12:09
Rád som pripravený. Je to niečo nové, tak som sa chcel do toho pozrieť.
kezeso
19.01.12,12:15
Dá niekto link na tie tlačivá prehľadov?
Našiel som iba toto: http://www.drsr.sk/NS/data/tlaciva/vzoryhl.html
a (http://www.drsr.sk/NS/data/tlaciva/vzoryhl.html) tam tlačivo nie je.
Aljok
19.01.12,13:01
Máte niekto k dispozícii nové mesačné hlásenia? V obchodoch zatiaľ nie sú, vraj sa tlačia...:D
Prosím, pošlite mi v prílohe, ďakujem.

Nový prehľad :

http://www.finance.gov.sk/Components/CategoryDocuments/s_LoadDocument.aspx?categoryId=8020&documentId=6626
kezeso
19.01.12,13:13
Ďakujem
jacekova
01.02.12,20:11
elektronicky sa ešte nedajú bohužial posielať..... veď načo..... majú času....do konca februara:(
Bambi23
02.02.12,09:34
Mozu sa im poslat tlaciva postou, vytlacene z uctovneho programu? Ja mam MRP ... vsimla som si, ze na DU maju na dverach oznam, ze tohto roku sa uz nemozu posielat tlacia z uct.programov, len original... ale kedze sa posunula povinost elektronickeho zasielania od 1.4., tak myslim, ze by to mali brat, nie?
Ja s tymi tlacivami taktiez "surim", mame toho vela a vyplaty musim ukoncit do 10, inac nestihame dalsie prace ... do 29.2. by sa na to zabudlo :)
jacekova
02.02.12,10:07
Mozu sa im poslat tlaciva postou, vytlacene z uctovneho programu? Ja mam MRP ... vsimla som si, ze na DU maju na dverach oznam, ze tohto roku sa uz nemozu posielat tlacia z uct.programov, len original... ale kedze sa posunula povinost elektronickeho zasielania od 1.4., tak myslim, ze by to mali brat, nie?
Ja s tymi tlacivami taktiez "surim", mame toho vela a vyplaty musim ukoncit do 10, inac nestihame dalsie prace ... do 29.2. by sa na to zabudlo :)


no tak to snáď nie.... hlavne, že sa cez internet nedajú tlačivá vyplniť a ani odoslať elektronicky cez ZEP....
toria
07.02.12,11:48
prosím Vás a ako je to s nulovými daňovými priznaniami. Máme zamestnávateľa, ktorý tak 4x ročne možno 6x zamestná na dohodu nejakého zamestnanca. Musím teda posielať každý mesiac prehľad aj keď nulový? Alebo mám stále zamestnávateľa nahlásiť a odhlásiť na daňovom?
jacekova
07.02.12,11:51
prosím Vás a ako je to s nulovými daňovými priznaniami. Máme zamestnávateľa, ktorý tak 4x ročne možno 6x zamestná na dohodu nejakého zamestnanca. Musím teda posielať každý mesiac prehľad aj keď nulový? Alebo mám stále zamestnávateľa nahlásiť a odhlásiť na daňovom?

1.buď odhlásiť zamestnávateľa a nemusíš podávať prehľady a potom následne zas prihlásiš a podávaš
2.alebo budeš podávať nulové prehľady vtedy keď nemáte žiadne dohody
3.alebo vtedy ked nezamestnávate nikoho, oznámite na DÚ, že nikoho nezamestnávate
KatarinaNR
09.02.12,16:23
chcem sa spýtať v časti V. do riadku 3 a 4 ide čo konkrétne? ďakujem :-)
Paula
09.02.12,16:59
chcem sa spýtať v časti V. do riadku 3 a 4 ide čo konkrétne? ďakujem :-)


r.3 = celkový hrubý príjem z TPP alebo z Dohody alebo z oboch
r.4 = hrubý príjem iba z Dohody
KatarinaNR
09.02.12,17:54
Paula, ďakujem pekne.
takže ak je len dohodár bude mať v riadku 3 - 100€ a v riadku 4 - tiež 100€ za mesiac január, v mesiaci marec keď budem robiť prehľad, bude nasčítaná suma za mesiace január a február, a vždy sa budú načítavať príjmy od začiatku roka?
to ten daňový teraz už okrem čísla topánok bude vedieť asi všetko........
Paula
09.02.12,18:09
Áno, len dohodár (máme nový pojem :)) bude mať tak. Myslím, že sa príjmy nasčítajú až v hlásení. Inak by to nebol prehľad mesačný.
KatarinaNR
09.02.12,18:17
aha jasné, takže len prehľad úhrnov príjmov za príslušný mesiac,
no dohodár, bežné slengové slovo :-)
Paula
09.02.12,18:21
mala som na mysli "len dohodár" :)
KatarinaNR
10.02.12,09:35
aha, takže fakt nový pojem "len dohodár"......................vymýšľajú
Santal11
14.02.12,11:20
dobry den
chcela by som sa opytat, ci ste sa nahodou nestretli s nasledovnym problemom.
u nas vo firme vsetky elektronicke podania na danovy urad (okrem rocne hlasenia vtedy sa posiela CD) zasiela hlavny uctovnik.
dnes sme to s financnym riaditelom, ktory tam ma tiez pristupy pozerali a vsetky osoby, ktore maju pristupy na danovy portal vidia vsetky zaslane doklady.
nestretli ste sa niekto s tym ako je poriesene v tomto pripade, ked osoba, ktora zasiela podania (u nas konkretne hlavny uctovnik) nemoze vidiet mzdy....?
volala som na VDS a tam mi s tym nevedeli poradit, vraj sa take nieco este neriesilo a zrejme sa aj na to zabudlo :-)
vopred dakujem za nejake rady....
ingak
20.02.12,22:17
Do hlasenia za cely rok som uvadzala vsetkych zamestnancov aj zamestnancov s nulovym prijmom - na materskej, na rodicovskej dovolenke. Neuvadzala som ani mzdu, ktora bola vypocitana za dane obdobie, ale nebola vyplatena.
Teraz do prehladu mam uvadzat aj zamestnancov s nulovym prijmom? Hlasenie je vlastne sumar prehladov, tak som teraz zneistela.
ingak
21.02.12,08:12
posuvam...
zuzana164
21.02.12,09:08
dobrý den, vyplňam za január prehľad... v žiadosti o poukázanie sumy danového bonusu, str. 2 III časť sa udáva štvrťrok... teraz nechápem že teda za január nemám vypisovať tu žiadosť o vratenie bonusu a vypísať ju až po ukončení štvrťroka? lebo možnosť za 1 mesiac tam nieje...
evina
21.02.12,09:13
dobrý den, vyplňam za január prehľad... v žiadosti o poukázanie sumy danového bonusu, str. 2 III časť sa udáva štvrťrok... teraz nechápem že teda za január nemám vypisovať tu žiadosť o vratenie bonusu a vypísať ju až po ukončení štvrťroka? lebo možnosť za 1 mesiac tam nieje...

Odpoeď máš priamo v tlačive: vyplňuje sa v 3. mesiaci za príslušný štvrťrok




V
ingak
21.02.12,13:45
Do prehladu uvediem len tych zamestnancov, ktorym boli vyplatene mzdy? Tak mi to vychadza, ked citam poucenie. Socialka chce vsetkych, ZP tiez, tak uz vaham aj nad takymi trivialnymi otazkami :)
ivakumova
21.02.12,14:02
áno


Do prehladu uvediem len tych zamestnancov, ktorym boli vyplatene mzdy? Tak mi to vychadza, ked citam poucenie. Socialka chce vsetkych, ZP tiez, tak uz vaham aj nad takymi trivialnymi otazkami :)
truch
27.02.12,08:34
Tiež mám jednu triviálnu otázku. Prehľad som odovzdala začiatkom februára v papierovej forme na DÚ. Ide mi o časť V, nakoľko mám len 10 zamestnancov, odovzdala som časť V v papierovej forme, teraz som na pochybách, či som to nemala odovzdať na diskete. Chápem, keď má niekto 500 zamestnancov, že by odovzdal celú knihu:( Je povinnosť odovzdať tú V na diskete? Za február už budem posielať elektronicky, ide mi len o ten januárový prehľad.
ingak
27.02.12,08:48
Pokial viem, nie je povinnost podavat prehlad elektronicky, kto ma tu moznost je to len plus, povinnost elektronickej komunikacie je od 1.4.2012 pre platcov DPH.
truch
27.02.12,12:36
Pokial viem, nie je povinnost podavat prehlad elektronicky, kto ma tu moznost je to len plus, povinnost elektronickej komunikacie je od 1.4.2012 pre platcov DPH.
To ja viem, len v tom bordeli sa nevyzná nikto, ale pokuty budú rozdávať jedna radosť, aby naplnili štátnu kasu:( Čítala som, že tú časť V, t.j. zoznam pracovníkov s ich príjmami, treba odovzdať na diskete, nie na papieri, zrejme aby to chudáci daňováci nemuseli skenovať. Tak sa radšej pýtam, či to nie je povinnosť.
Gong
29.02.12,11:31
...a načo Ti to je už teraz? prvý termín máš 29.2., či?

ahojte, len sa uisťujem do 29.2. podávam prehľad za 1/2012, však? dakujem
cloe
29.02.12,11:33
ahojte, len sa uisťujem do 29.2. podávam prehľad za 1/2012, však? dakujem

Áno.
KatarinaNR
02.03.12,17:05
chcela by som sa opýtať, čo sa prehľadu týka v časti I. dávate do riadku 1 a 8 aké dátumy?
ďakujem
Paula
02.03.12,17:44
chcela by som sa opýtať, čo sa prehľadu týka v časti I. dávate do riadku 1 a 8 aké dátumy?
ďakujem


r.1 = dátum vyplatenia mzdy (odchod z BÚ)
r. 8 = dátum zaplatenia preddavkov (odchod z BÚ)

Dátumy sa mi rovnajú, všetky výplaty a odvody idú naraz - prvý pracovný deň nasl. mesiaca.
KatarinaNR
02.03.12,17:54
aj som si myslela,
ja prehľad robím vždy skôr radšej, nenechávam si veci na poslednú chvíľu, tak dátumy nepíšem, nakoľko sú to len dohodári a im ani preddavky nevychádzajú, nakoľko ich nemajú ani vo výške nezdaniteľnej časti.
vema
04.03.12,13:04
Prosím vás, mám zamestnanca, ktorý celý mesiac bol PN. Robila som mu RZD a má preplatok na dani a aj DB za 2 mesiace. Program ho vynechal v mesačnom hlásení. Ja si myslím, že by tam mal byť ,aj keď ma O príjem, lebo som mu vracala ten DB. Poradíte?
Mila123
04.03.12,13:12
Prosím vás, mám zamestnanca, ktorý celý mesiac bol PN. Robila som mu RZD a má preplatok na dani a aj DB za 2 mesiace. Program ho vynechal v mesačnom hlásení. Ja si myslím, že by tam mal byť ,aj keď ma O príjem, lebo som mu vracala ten DB. Poradíte?
preplatok na dani a DB už vysporiadávaš v 2/2012? podľa ZDP až v 3 či 4/2012 sa vysporiadava so štátnym rozpočtom, skôr nie......
aký sw používaš?
Paula
04.03.12,13:12
Možno si pri vygenerovaní výkazu mala zakliknutých iba zamestnancov s vypočítanou mzdou, nie všetkych. Uveď SW, ktorý používaš.
Paula
04.03.12,13:13
preplatok na dani a DB už vysporiadávaš v 2/2012? podľa ZDP až v 3 či 4/2012 sa vysporiadava so štátnym rozpočtom, skôr nie......
aký sw používaš?


Vysporiadanie je jedna vec, druhá je uvedenie súm u zamestnanca v prílohe.
vema
04.03.12,14:19
Možno si pri vygenerovaní výkazu mala zakliknutých iba zamestnancov s vypočítanou mzdou, nie všetkych. Uveď SW, ktorý používaš. Používam MRP Doss. Možno tam ten zamestnanec naozaj nemá byť, keď nemál príjem ani žiadnu daň. Na daňový bonus nemal nárok a jedná sa tam len o to vrátenie DB za predchádzajúci rok?...Trochu ma zaskočilo, že si nemôžem vo februári vysporiadať daňové preplatky a aj tento daňový bonus, tak ako som robila do teraz, je nejaká zmena? Do konca mi vychádza mínusová položka a ja som to chcela postupne umorovať. Už sa to nedá? Ďakujem.
Rozalka
10.03.12,10:32
Tento problém zaujíma aj mňa:
Poučenie, časť V: Príloha sa vyplní podľa predtlače v špecifikácii za všetkých zamestnancov, ktorým za vykazovaný kalendárny mesiac zamestnávateľ vyplatil zdaniteľný príjem zo závislej činnosti v peňažnej a v nepeňažnej forme. ... aj v prípade, ak uplatnením NČZD zamestnancovi matematicky nevznikne povinnosť platenia ...
Str. 3 riadok 6 = zrazené preddavky na daň (odvolávka 7 = neupravené o DB a ZP), teda nie vrátená daň.
Ak bol zamestnanec celý mesiac PN (a bude ešte PN dlhšiu dobu), uviesť či neuviesť a potom kam uviesť tú daň? mínusom r. 6 časť V?
Paula
10.03.12,10:45
Akú daň mínusom máš na mysli? V tej časti V. sa myslím uvádza to, čo sa stalo v danom mesiaci , no výsledok RZD sa tam nezamontuje - teda preplatok/nedoplatok na dani.
Rozalka
10.03.12,11:00
To znamená, že ak z-nec bol celý mesiac PN a má z RZD preplatok, tak ho do menovitého zoznamu nedávam?
Nemám mu ho kedy vrátiť, bude ešte dĺĺĺĺĺho PN ...
Paula
10.03.12,11:17
Nemám odskúšaný taký prípad. Nedala by som ho tam, ale preplatok dostať môže. "Výplata" sa vygeneruje, pricapí sa preplatok.
Ak bude z DÚ reklamácia, poučíme sa, hlavne odovzdať načas :)
ferob
13.03.12,08:06
Do mesačného prehľadu (myslím v časti V.) sa nikde nedávajú preplatky a nedoplatky z ročného zúčtovania dane? Mám spravený prehľad za 02/2012 a tam mám zohľadnené za každého zamestnanca len zam.prémiu a vrátený daň. bonus ročný a samozrejme preddavok na daň za február. Kde potom uvediem za každého zamestnanca tie preplatky a nedoplatky?
alusa783
13.03.12,08:27
ja som ich nikde neuviedla ked tam taká kolonka neni, uviedla som len sumu za všetkých zamestnancov do riadku 3 v prvej časti, ktorú som si odrátala od povinnosti odviest dan
Paula
13.03.12,08:36
Keďže nie je kolonka v časti V., potom nie je ani o čom dumať.:)
bijou
13.03.12,09:48
r.1 = dátum vyplatenia mzdy (odchod z BÚ)
r. 8 = dátum zaplatenia preddavkov (odchod z BÚ)

Dátumy sa mi rovnajú, všetky výplaty a odvody idú naraz - prvý pracovný deň nasl. mesiaca.
robím mzdy za mesiac február. Výplaty budú uhradené v hotovosti 31.3.2012. Odvody a daň pôjde z BÚ neviem kedy. Klient má čas na úhradu tiež až do 31.3.2012(odvody) a do 5.4.2012(daň). Aký dátum mám uviesť na riadok č. 8. Musím čakať s odovzdaním prehľadu až do konca mesiaca? teda až kým budem vedieť dátum úhrady dane?
alusa783
13.03.12,09:58
tak neuved žiadny dátum, ja som to tak robila pri quartálnych prehladoch posledný mesiac bol bez dátumu kedže som mala ten istý problém, a nikdy mi to spravkina dane nevrátila na prerobenie
sybila3
13.03.12,10:26
a kam uvediem preplatok dane z rzd?
Celicka
14.03.12,16:02
Včera mi klient priniesol späť prehľad za 01/2012 - bol nulový. Na DÚ mu povedali že keď je nulový netreba podávať... nejak sa mi to nezdá
Paula
14.03.12,16:07
a kam uvediem preplatok dane z rzd?


Prečítaj si na druhej strane tlačiva riadok č.2 časti I.
rennka
16.03.12,09:54
Ahojte, idem robit el. podanie mes.vykazu za 2/12 cez eDane. Este pred tym som sa chcela pozriet na tenpredch. a stale mi vyhadzuje "

Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov."Vcom mam chybu? Tie ostatne podavane vykazy Hlasenie, Suhrnny a pod.mi otvorit idu. Len ten nestastny prehlad nie. Pritom podany bolriadne, vsetko vratane krycieho listu a potvrdenky mam vytlacene...Neviem ci to je chyba na stranke, alebo sa crta pokuta... Poradte miprosim. Dakujem
rennka
16.03.12,09:57
Ahojte, idem robit el. podanie mes.vykazu za 2/12 cez eDane. Este pred tym som sa chcela pozriet na ten predch. a stale mi vyhadzuje:
"Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov."
V com mam chybu? Tie ostatne podavane vykazy Hlasenie, Suhrnny a pod.mi otvorit idu. Len ten nestastny prehlad nie. Pritom podany bol riadne, vsetko vratane krycieho listu a potvrdenky mam vytlacene...Neviem ci to je chyba na stranke, alebo sa crta pokuta... Poradte mi prosim. Dakujem
rennka
16.03.12,10:01
ospravedlnujem sa za nechtiac dvojite podanie, ale akosi mi dnes porada blbne
milanr
16.03.12,10:31
Prosím Vás zamestnanec, ktorý bol celý mesiac DPN, nemal žiadny príjem sa do mesačného výkazu neuvádza ?
Altrix
16.03.12,15:58
Dobrý deň, prosím vás do V. časti mesačného hlásenia o dani , do riadkov 8A 8B 9 sa udávajú hodnoty so znamienkom? Alebo sa tam píše iba vyplatený bonus a prémia, teda samozrejme kladné číslo?
Kristina27
16.03.12,16:16
Prosím Vás zamestnanec, ktorý bol celý mesiac DPN, nemal žiadny príjem sa do mesačného výkazu neuvádza ?
http://www.porada.sk/t187909-mesacny-prehlad-a-nulovy-prijem.html#post1989866
Kristina27
19.03.12,10:04
Do mesačného prehľadu (myslím v časti V.) sa nikde nedávajú preplatky a nedoplatky z ročného zúčtovania dane? Mám spravený prehľad za 02/2012 a tam mám zohľadnené za každého zamestnanca len zam.prémiu a vrátený daň. bonus ročný a samozrejme preddavok na daň za február. Kde potom uvediem za každého zamestnanca tie preplatky a nedoplatky?
v V.časti aj ja to mám tak, bez preplatkov a nedoplatkov RZ len s DB a ZP,
nedoplatky a preplatky RZ som dala len na r.2 I.časti a to len do výšky sumy na r. 1 /po trápení a prečítaní poučenia, lebo ma to nechcelo pustiť ďalej/
II. časť mám vypísanú DB, r. A a C a ZP. r. D a F, čo si budem nárokovať na vrátenie až v marci /vyplním potom III. a IV. časť/
Keďže som nemohla od zrazených preddavkov na daň odpočítať celú sumu vrátených preplatkov z RZ, budem tak robiť každý mesiac na r. 2.
Dúfam, že to mám dobre vyplanené.
Žužka
02.04.12,15:21
Na tú istú otázku čakám aj ja odpoveď.... Čo s preplatkom z RZ-a, čo som nevedela odpočítať vo februári?
vema
02.04.12,17:00
Prosím Vás, marcový mesačný výkaz na daňový úrad už musím podať elektronicky, nič sa nezmenilo?
Tweety
02.04.12,17:00
Prosím Vás, marcový mesačný výkaz na daňový úrad už musím podať elektronicky, nič sa nezmenilo?
NIe, nemusíš. Povinnosť sa odkladá .
vema
02.04.12,17:15
Ďakujem Tweety, aj som rada.
Tweety
02.04.12,17:17
Aj ja za pochvalu.
vema
02.04.12,17:19
Ďakujem Tweety.
Ludula
17.04.12,05:33
Ja mam takýto prípad, za mesiace 1/12 a 2/12 som mala vždy sumu DB vyššiu ako zrazené preddavky a za tieto mesiace mi vyšlo, že DÚ mi vráti sumu DB vyplatenú z prostriedkov zamestnávateľa vo výške 347,50. V mesiaci 3/12 je DB nižší ako suma preddavkov a za 3/12 by som mala poukazať DÚ sumu 35,95 .
V prehľade za 3/12 mi v II. časti riadku C píše tuto sumu mínusom.
V časti III. prehľadu ju odčíta z predchadzajúcich mesiacov čiže 347,50-35,95=311,55.
Ja sa chcem uistiť či je to správne, či som za 3/12 nemala sumu vo výške 35,95 poukazať DÚ a on mi vráti preplatok za 1-2/2012 vo výške 347,50.
JM1968
17.04.12,06:03
Zdravím, prosím nedala som do marcového mesačného výkazu bývalú zamestnankyňu, požiadala o vykonanie RZ, vyšiel jej nedoplatok 0,07€, ktorý som nezrazila, lebo menej ako 3,32, príjem za marec nemala, je to ok? Ďakujem
Paula
17.04.12,06:22
Ja mam takýto prípad, za mesiace 1/12 a 2/12 som mala vždy sumu DB vyššiu ako zrazené preddavky a za tieto mesiace mi vyšlo, že DÚ mi vráti sumu DB vyplatenú z prostriedkov zamestnávateľa vo výške 347,50. V mesiaci 3/12 je DB nižší ako suma preddavkov a za 3/12 by som mala poukazať DÚ sumu 35,95 .
V prehľade za 3/12 mi v II. časti riadku C píše tuto sumu mínusom.
V časti III. prehľadu ju odčíta z predchadzajúcich mesiacov čiže 347,50-35,95=311,55.
Ja sa chcem uistiť či je to správne, či som za 3/12 nemala sumu vo výške 35,95 poukazať DÚ a on mi vráti preplatok za 1-2/2012 vo výške 347,50.


Ťažko poradiť, keď nevidím všetky riadky. Ak v časti I. v r. 4 = 35,95 a táto suma je napočítaná aj do r.5 (preto v "C" mínusom", potom mi vychádza v r. 7 nula a na poukázanie správne vychádza už suma ponížená.
Ludula
17.04.12,06:54
Ťažko poradiť, keď nevidím všetky riadky. Ak v časti I. v r. 4 = 35,95 a táto suma je napočítaná aj do r.5 (preto v "C" mínusom", potom mi vychádza v r. 7 nula a na poukázanie správne vychádza už suma ponížená.

Za 3/12
I.časť r.1= 56,46
r.4.= 56,46
r.5= -56,46
r.7= 0
II.časť r.A = 20,51
r.B = 56,46
r.C = -35,95

Za 1-2/12 by mi DU mal vrátiť 347,50
za 3/12 by som mala ja DU vrátiť 35,95

V prehľade za 3/12 III. časť - žiadam o poukazanie sumy rozdielu = 311,55
(347,50-35,95)
Tak mi to dáva na výkaze, môže to tak byť?
Paula
17.04.12,07:07
Vychádza mi to tiež tak.
Ludula
17.04.12,07:57
Vďaka. Pošlem prehľad teda tak.
Paula
17.04.12,10:37
drak neporadí?
JM1968
18.04.12,05:05
Zdravím, prosím nedala som do marcového mesačného výkazu bývalú zamestnankyňu, požiadala o vykonanie RZ, vyšiel jej nedoplatok 0,07€, ktorý som nezrazila, lebo menej ako 3,32, príjem za marec nemala, je to ok? Ďakujem
posúvam, v draku som buď zle hľadala, alebo nie je tento prípad, dotyčná bola pracujúca starobná dôchodkyňa a teraz už na dôchodok aj nastúpila...ďakujem
Ninna
18.04.12,07:48
Poprosím Vás o usmernenie:
V časti II. Rekapitulácia uvádzam údaje za aktuálny mesiac za ktorý podávam prehľad?
Teda v riadku C Suma daňového bonusu vyplateného za prostriedkov zamestnávateľa - je suma len za aktuálny mesiac. / nie sumárne za všetky mesiace za ktoré žiadam vrátenie/.
Neviem či to robím správne?!
srska
18.04.12,07:54
Poprosím Vás o usmernenie:
V časti II. Rekapitulácia uvádzam údaje za aktuálny mesiac za ktorý podávam prehľad?
Teda v riadku C Suma daňového bonusu vyplateného za prostriedkov zamestnávateľa - je suma len za aktuálny mesiac. / nie sumárne za všetky mesiace za ktoré žiadam vrátenie/.
Neviem či to robím správne?!aktuálny mesiac
srska
18.04.12,07:55
ak robíš za 3/2012 objaví sa to aj v sume za 1q/2012 v časti III - vrátenie
Ninna
18.04.12,08:06
ďakujem za odpoveď , takto som to aj ja pochopila a robila, ale včera ma zneistili na DÚ , keďže je 1Q vyplnila som žiadosť na vratenie časť III v celkovej sume za všetky 3 mesiace dokopy. Teda časť II nekorešponduje so sumou na vratenie nakoľko časť II vypĺňam za aktuálny mesiac a pani mi niečo hovorila že nevie či to mám dobre, že by asi mala byť vyplnená časť II sumárne - napočítavať aj za predchádzajúce mesiace, ale nakoniec priznala že ani oni ešte nevedia ako to bude...
srska
18.04.12,08:10
ďakujem za odpoveď , takto som to aj ja pochopila a robila, ale včera ma zneistili na DÚ , keďže je 1Q vyplnila som žiadosť na vratenie časť III v celkovej sume za všetky 3 mesiace dokopy. Teda časť II nekorešponduje so sumou na vratenie nakoľko časť II vypĺňam za aktuálny mesiac a pani mi niečo hovorila že nevie či to mám dobre, že by asi mala byť vyplnená časť II sumárne - napočítavať aj za predchádzajúce mesiace, ale nakoniec priznala že ani oni ešte nevedia ako to bude...pani blúznila

c1/12+c2/12+c3/12 II časti = suma na vrátenie v časti III v prehľade za 3/2012
Ninna
18.04.12,08:20
Zasa mám v tom mešuge:
oslovila som správcu dane -jeho vyjadrenie:
Ano , v prehlade č. II za mesiac marec uvádzate výšku DB za jan feb. vrátane marca a v časti III. ZIA – uvádzate sumu nachádzajúcu sa v časti II. (za tri mesiace)
Ninna
18.04.12,08:28
Asi sa zle pýtam, dám čísla:
Prehľad 1/2012
r.1 66,10
r.4 66,10
r.5 -66,10
časť.II
A 246,12
B 66,10
C 180,02 - časť III nevypĺňam
Prehľad 2/2012
r.1 64,03
r.4 64,03
r.5 -64,03
časť II.
A 246,12
B 64,03
C 182,09 - časť III nevypĺňam
Prehľad 3/2012
r.1 70,49
r.2 0,13
r.4 70,62
r.5 -70,62
časť II
A 246,12
B 70,62
C 175,50
časť III
suma na poukázanie 537,61.
Je to správne?
rennka
18.04.12,08:28
ak robíš za 3/2012 objaví sa to aj v sume za 1q/2012 v časti III - vrátenie

srska, ake kvartalne prehlady mas na mysli, uz som z toho uplne popletena. V
http://www.porada.sk/t179936-p24-prehlady-od-01-01-2012-po-novom.html
sa to preberalo, ze Q-talne prehlady uz nie su...
srska
18.04.12,08:28
Zasa mám v tom mešuge:
oslovila som správcu dane -jeho vyjadrenie:
Ano , v prehlade č. II za mesiac marec uvádzate výšku DB za jan feb. vrátane marca a v časti III. ZIA – uvádzate sumu nachádzajúcu sa v časti II. (za tri mesiace)správca nech si uvedomí:
1. - že je rok 2012 a že prehľad sa podáva mesačne (je to aj v názve tlačiva)
2. - nech si pozrie poučenie k prehľadu vo fs 12/2011 str. 459:

Riadok C: uvádza sa úhrnná suma daňového bonusu pre oprávnených zamestnancov, vyplatená
z vlastných prostriedkov zamestnávateľa v prípade, ak úhrnná suma preddavkov na daň (dane)
zrazená všetkým zamestnancom je nižšia, ako úhrnná suma daňového bonusu pre oprávnených zamestnancov.
Zamestnávateľ podľa § 35 ods. 7 zákona vzniknutý rozdiel vyplatí zamestnancom zo
svojich prostriedkov.
srska
18.04.12,08:30
srska, ake kvartalne prehlady mas na mysli, uz som z toho uplne popletena. V
http://www.porada.sk/t179936-p24-prehlady-od-01-01-2012-po-novom.html
sa to preberalo, ze Q-talne prehlady uz nie su...žiadne - žiadosť na vratku db sa dáva v prehľade za 03/2012 sumárne za 1q/2012
srska
18.04.12,08:33
Asi sa zle pýtam, dám čísla:
Prehľad 1/2012
r.1 66,10
r.4 66,10
r.5 -66,10
časť.II
A 246,12
B 66,10
C 180,02 - časť III nevypĺňam
Prehľad 2/2012
r.1 64,03
r.4 64,03
r.5 -64,03
časť II.
A 246,12
B 64,03
C 182,09 - časť III nevypĺňam
Prehľad 3/2012
r.1 70,49
r.2 0,13
r.4 70,62
r.5 -70,62
časť II
A 246,12
B 70,62
C 175,50
časť III
suma na poukázanie 537,61.
Je to správne?je
rennka
18.04.12,08:34
My vratky zatial nemame. No pri neustalych zmenach som niekedy uz "dezorientovana" zo stresu aby som cosi nezabudla, alebo neurobila zle. Dakujem za vysvetlenie.
srska
18.04.12,08:40
Zasa mám v tom mešuge:
oslovila som správcu dane -jeho vyjadrenie:
Ano , v prehlade č. II za mesiac marec uvádzate výšku DB za jan feb. vrátane marca a v časti III. ZIA – uvádzate sumu nachádzajúcu sa v časti II. (za tri mesiace)môj software si myslí iné a iné softy určite to isté ako môj:D
korduľa
18.04.12,09:19
podarilo sa mi z POHODY odoslat prehlad elektronicky na DU, len neviem ci v tom je zahrnuta aj ta druha cast o zamestnancoh, ked otvorim ten subor tak som z toho magor. nerobite niekto nahodu v POHODE? momentalne maju v stormware obed a predtym sa mi tam nepodarilo dovolat,, dikes
srska
18.04.12,09:53
podarilo sa mi z POHODY odoslat prehlad elektronicky na DU, len neviem ci v tom je zahrnuta aj ta druha cast o zamestnancoh, ked otvorim ten subor tak som z toho magor. nerobite niekto nahodu v POHODE? momentalne maju v stormware obed a predtym sa mi tam nepodarilo dovolat,, dikesja robím a pokiaľ to exportneš celé v xml z pohody, načítaš v edane, skontroluješ, podpíšeš a pošleš - ide to celé. to isté platí aj pre ezu
korduľa
18.04.12,10:02
dakujem
korduľa
18.04.12,10:11
ja robím a pokiaľ to exportneš celé v xml z pohody, načítaš v edane, skontroluješ, podpíšeš a pošleš - ide to celé. to isté platí aj pre ezu
ono to fakt funguje, tak sa tesim ako mala, krasny den je, vracaju sa preplatky, danovy urad funguje, mam novy ram na auto no krasa. pekny den prajem vsetkym
korduľa
18.04.12,10:30
este taka otazka, ked ziadam o vratenie z du - za zamestnanecke premie, musim posielat rocne zuctovania na du- tlacivo /minuly rok to odo mna chceli pri preplatkod rz/, ak ano ako to mam poslat , elektronicky?dakujem
Betina2
25.04.12,10:45
Dievčence, prosím Vás o kontrolu. RZ dane sme robili s výplatami za 2/2012.
Takže
Prehľad za 2/2012 vyzeral takto:
r.1: 156,58
r.2: -95,68
r.4: 60,90
r.5: -60,90
r.7: 0
R8: 0
II.časť - rekapitulácia
A: 263,69
B: 60,90
C: 202,79
D: 151,62
E: nič
F: 151,62

Preplatok sme si nežiadali od daň.úradu späť na poukázanie, vyplatila ich zamestnancom firma. Ale ho budeme postupne mesačne započítavať so zrazenou a zúčtovanou daňou, kým sa nedostanem na 0.

Prehľad 3/2012:
R.1: 156,58
R2: -136,07
R4: 20,51
R5: -20,51
R7: 0
R8: 0

II.časť - rekapitulácia
A: 20,51
B: 20,51
ostatné prázdne.
Paula
25.04.12,11:43
riadky sú vyplnené správne
JM1968
27.04.12,05:19
Dovolím si aj ja poprosiť o kontrolu: RZ sme robili teraz v marcovej mzde, vyšiel preplatok z RZ 987,82, ale mesačná daň len 354,70 a ešte máme jeden DB 20,51.
I.časť :
r.1 354,70
r.2-354,70/alebo -987,82?
r.4 nula
r.5 nula
r.7 nula
II.časť
A 20,51
C 20,51
III.časť
za 1 štvrťrok 20,51 požiadať
Ten zvyšok z RZ potom zohľadniť v ďalších prehľadoch za apríl,máj a jún? Myslím písať ich mínusom d r.2 do výšky mesačnej dane?Preplatok vznikol, lebo sme mali študentov na DBPŠ a požiadali o vykonanie RZ. Ďakujem pekne.
Paula
27.04.12,06:11
V r. 2 = - 354,70. Inak správne. Zvyšok RZ rozpúšťať týmto spôsobom - tak ako dobre uvažuješ.
JM1968
27.04.12,06:38
V r. 2 = - 354,70. Inak správne. Zvyšok RZ rozpúšťať týmto spôsobom - tak ako dobre uvažuješ.
Ďakujem, pekný deň
milka1619
27.04.12,09:36
Ak uzatvorím zmluvu s DU na elektr. odosiel. MV cez EZU, musím výkazy odosielať aj poštou?
Anja111
27.04.12,09:46
Ak uzatvorím zmluvu s DU na elektr. odosiel. MV cez EZU, musím výkazy odosielať aj poštou?
Keď budeš posielať výkazy cez EZU, tak poštou už nebudeš posielať nič...
Anika 7
07.05.12,11:06
Ahojte,,
mam otazku:
ak mi vychádzajú preddavky na dan za január, platím ich hned pri podaní tohto prehladu v mesiaci február ?
Už som z toho popletená..
Tweety
07.05.12,11:07
Ahojte,,
mam otazku:
ak mi vychádzajú preddavky na dan za január, platím ich hned pri podaní tohto prehladu v mesiaci február ?
Už som z toho popletená..
PREDDAVKY platíš do 5dní po vyplatení miezd.
Anika 7
07.05.12,11:12
Čiže ak podávam prehľad za január vo februári 15- teho lebo
to je výplatný termín tak do 20-teho uhrádzam
tieto preddavky.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
veronikasad
07.05.12,11:14
Čiže ak podávam prehľad za január vo februári 15- teho lebo
to je výplatný termín tak do 20-teho uhrádzam
tieto preddavky.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Termín na podanie prehladu je do konca nasl. kal. mesiaca. (vyplatené mzdy za január - do konca februára)
Tweety
07.05.12,11:14
Čiže ak podávam prehľad za január vo februári 15- teho lebo
to je výplatný termín tak do 20-teho uhrádzam
tieto preddavky.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Prehľad nemusíš podávať do 15 dní, stačí do konca mesiaca. Ak máte termín 15 tého a aj v tento deň vyplatíte, tak áno.
Anika 7
07.05.12,11:20
Ďakujem ....
KEJKA
26.05.12,05:52
funguje vám dnes eDane?
otvorila som a chcela načítať výkaz preddavkov a znova vytlačiť.
Hlási nepodporovaný formát.
vygebrovala som výkaz ešte raz /program OLYMP/ ale ani nový súbor nechce načítať.
chyby na celú obrazovku ale podstata je, že nie je podporovaný formát.
Stalo sa to aj vám? minulý týždeň to frčalo bez problémov o žiadnej zmene neviem - až na to, že som si stiahla novú verziu OLYMPu
vďaka za rýchlu reakciu. Cez pomocníka eDane som akualizovala eDane aj formuláre, chyba sa opakovala. Príspevok je však bezpredmetný, nechávam ho tu, kedže už je naň reakcia. Dávam na vedomie, že nehapruje ani eDane - funguje v pohode, ani nehapruje OLYMP.
hapruje môj mozog, lebo som opakovane tvrdohlavo dávala načítať výkaz SP, hoci som chcela a mala ho aj nastavený - Prehľad na DU. Takže tak.
hena22
26.05.12,06:11
ja som pred chvíľou robila export z MoneyS3 a funguje, v pohode ho otváram cez eDane, takže asi skôr hapruje ten Tvoj Olymp
KEJKA
26.05.12,06:21
vdaka, už som zistila chybu.
heluška
26.06.12,05:49
Mám otázku, v aplikácii EZU chcem vygenerovať novú dohodu na elektronické podávanie / novozaložená s.r.o. v máji 2012 / všetko zadám DIČ subjektu a moje OUD / mám už iné firmy, ktorým posielam v pohode / a keď zadám overiť príde hláška : pre dané DIČ nie je možné spracovať dohodu, nestretli ste sa niekto s týmto problémom? Volala som aj na call centrum DU, povedali, že mám napísať na technickú podporu DU a opísať problém, tak som písala a už prešiel týždeň žiadna odpoveď.
Prosím niekoho či nevie kde môže byť problém? Ďakujem
heluška
26.06.12,05:54
Mám otázku, v aplikácii EZU chcem vygenerovať novú dohodu na elektronické podávanie / novozaložená s.r.o. v máji 2012 / všetko zadám DIČ subjektu a moje OUD / mám už iné firmy, ktorým posielam v pohode / a keď zadám overiť príde hláška : pre dané DIČ nie je možné spracovať dohodu, nestretli ste sa niekto s týmto problémom? Volala som aj na call centrum DU, povedali, že mám napísať na technickú podporu DU a opísať problém, tak som písala a už prešiel týždeň žiadna odpoveď.
Prosím niekoho či nevie kde môže byť problém? Ďakujem
xMen
15.08.12,12:28
heluska, podarilo sa nakoniec zaregistrovat firmu ? vdaka.
evinka33
13.01.13,20:40
Prosím vás o radu, mám program Olymp ale este sa v nom moc nevyznám a mam takyto problem: pracovnicka si uplatnuje danovy bonus na 2 deti, v mesiaci oktober bola prevaznu cast PN takze jej nevysla platit dan - v prehlade cast I riadky 4 a 7 su nuly, cast II riadok A, C je 42,06. V mesiaci november, ktory uz odpracovala mi program "vyrobil" takyto prehlad: cast I. riadok 4 suma 64,94 riadok 5 minus 64,94 a preto riadok 7 je nulovy. Potom cast II. riadok A 42,06, riadok B 64,94 a riadok C minus 22,88. Prosim vas viete mi poradit co tam mam zle nastavene? kedze cast II. riadok A 42,06, riadok B ma byt tiez 42,06 a riadok C nula .. dakujem
KEJKA
13.01.13,22:07
nepíšeš, či si jej DB vyplatila, alebo nevyplatila.
Paula
13.01.13,22:33
Prosím vás o radu, mám program Olymp ale este sa v nom moc nevyznám a mam takyto problem: pracovnicka si uplatnuje danovy bonus na 2 deti, v mesiaci oktober bola prevaznu cast PN takze jej nevysla platit dan - v prehlade cast I riadky 4 a 7 su nuly, cast II riadok A, C je 42,06. V mesiaci november, ktory uz odpracovala mi program "vyrobil" takyto prehlad: cast I. riadok 4 suma 64,94 riadok 5 minus 64,94 a preto riadok 7 je nulovy. Potom cast II. riadok A 42,06, riadok B 64,94 a riadok C minus 22,88. Prosim vas viete mi poradit co tam mam zle nastavene? kedze cast II. riadok A 42,06, riadok B ma byt tiez 42,06 a riadok C nula .. dakujem



V októbri nebola daň. povinnosť, nebola možnosť odpočítať od nej DB, preto ho vyplatil zamestnávateľ. V novembri sa v r. 5 odpočítal od daň povinnosti DB za október a časť DB za november. Preto v novembri v "A" je DB len za november a v "B" suma DB za október a časť DB za november - teda "B" = r.5 v novembrovom prehľade. Zvyšok DB za november vyplatil zamestnávateľ zo svojich prostriedkov = "C". Suma z "C" sa vynuluje v decembri ak ju bude možné odrátať od daň povinnosti v decembrovom prehľade.
evinka33
14.01.13,07:22
ano danovy bonus jej bol vyplateny z prostriedkov zamestnavatela. Ide o to ze z DU volali ze je prehlad zle podany, uz som to konzultovala aj na infolinke KROS a tam tiez nevidia ziadnu chybu tak idem na DU ze preco je to zle - co mi ta pani zatial povedala tak ze B riadok moze byt maximalne 42,06 a potom C bude nula ... este ma napadlo ci sa o vratenie toho danoveho bonusu neziada DU nahodou kvartalne ze ak by jej toto vadilo ..
Paula
14.01.13,09:32
Kvartál je október až december. Napíš, čo si vybavila na DÚ.
evinka33
14.01.13,12:57
takže pani na danovom mi povedala ze si nemoze v prehlade uplatnit danovy bonus za november aj cast DB z oktobra ale v novembri DB len za november, a potom v decembri ma poziadat o vratenie toho DB z oktobra, ze ani jej program jej to tak ako mi to Olymp urobil nespracuje. Cize som musela aj prehlad prerobit takto: cast I. riadok 4 suma 64,94 riadok 5 minus 42,06 a potom riadok 7 je 22,88. Potom cast II. riadok A 42,06, riadok B 42,06 a riadok C nula. Prosim vas mala ta pani pravdu, naozaj nie je mozne si ho uplatnit aj takto kumulovane ale len cakat na koniec stvrtroka potom ho pozadovat späť? ak sa to predsa len da aj mesacne kde by som nasla nejake vyjadrenie DU ze je to mozne? aby som jej to mohla predlozit ...
cuzka
07.02.13,19:43
Zdravíčko, vie mi niekto vysvetliť prečo už Prehľad o zrazených a odvedených preddavkov za rok 2013 neobsahuje V. časť? Nevydumal si daňový úrad na miesto toho niečo nové, nejaký zvlášť formulár alebo neviem čo, lebo sa mi nejako nezdá žeby nám to niekto chcel takto uľahčiť...
srska
07.02.13,19:46
Zdravíčko, vie mi niekto vysvetliť prečo už Prehľad o zrazených a odvedených preddavkov za rok 2013 neobsahuje V. časť? Nevydumal si daňový úrad na miesto toho niečo nové, nejaký zvlášť formulár alebo neviem čo, lebo sa mi nejako nezdá žeby nám to niekto chcel takto uľahčiť...vydumal - menej roboty
Tweety
07.02.13,19:49
vydumal - menej roboty
Niekedy sa aj majster tesár utne. Ale teraz veru dobre uťal.:)
srska
07.02.13,19:52
Niekedy sa aj majster tesár utne. Ale teraz veru dobre uťal.:)skôr si myslím, že to čo tým chceli dosiahnuť, nedosiahli
cuzka
08.02.13,05:38
Dobre a teraz ako drahý Daňový úrad bude vedieť, že či cuzanka uplatnila resp. neuplatnila nezdaniteľnú časť na daňovníka? Bude na to slúžiť Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti.. od zamestnávateľa?
tictac7
08.02.13,06:02
Dobre a teraz ako drahý Daňový úrad bude vedieť, že či cuzanka uplatnila resp. neuplatnila nezdaniteľnú časť na daňovníka? Bude na to slúžiť Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti.. od zamestnávateľa?

im je to tak na 3, aby o tom vedeli v priebehu roka. Dôležité je RZD, resp. DP.
evinka33
22.02.13,12:32
takže pani na danovom mi povedala ze si nemoze v prehlade uplatnit danovy bonus za november aj cast DB z oktobra ale v novembri DB len za november, a potom v decembri ma poziadat o vratenie toho DB z oktobra, ze ani jej program jej to tak ako mi to Olymp urobil nespracuje. Cize som musela aj prehlad prerobit takto: cast I. riadok 4 suma 64,94 riadok 5 minus 42,06 a potom riadok 7 je 22,88. Potom cast II. riadok A 42,06, riadok B 42,06 a riadok C nula. Prosim vas mala ta pani pravdu, naozaj nie je mozne si ho uplatnit aj takto kumulovane ale len cakat na koniec stvrtroka potom ho pozadovat späť? ak sa to predsa len da aj mesacne kde by som nasla nejake vyjadrenie DU ze je to mozne? aby som jej to mohla predlozit ...

doplnujuce info k prispevkom 104-108 - pripajam vyjadrenie z DU - takze DB sa da uplatnit aj kumulovane netreba cakat na koniec stvrtroka a az potom ho cely ziadat spät, pani na nasom DU ma informovala nespravne ...
Dobrý deň,

Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
V prehľade za 10/2012 má byť vyplnené:
v časti I. na r. 0 suma zúčtovanej a vyplatenej mzdy (hrubá)
na r.1 dátum výplaty
na r.4 nula
na r.5 nula
v časti II. na r. A 42,06
na r. B nula
na r. C 42,06
V prehľade za 11/2012 má byť
v časti I. na r. 0 suma zúčtovanej a vyplatenej mzdy
na r. 1 dátum výplaty
na r. 2 zrazený preddavok 64,94
na r. 4 64,94
na r. 5 64,94
na r. 7 nula
v časti II. na r.A 42,06
na r.B 64,94 (bonus 42,06 z 10/2012 + časť bonusu 22,88 z 11/2012)
na r. C 19,18 o ktorý požiadate (ak nebudete kompenzovať s preddavkami za 12/2012)
Ing. Bibiána Kamenská
Finančné riaditeľstvo SR Banská Bystrica, odbor podpory a služieb pre verejnosť
adra22
11.03.13,13:51
Neviete mi prosím poradiť?
Pri spracovaní Hlásenie som prišla na to že v prehlade 2/2012 bol uvedený daňový bonus vyplatený zamestnancovi z RZ 2011 vo výške 120,12 €. Tento daňový bonus bol vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa. Ale daňový úrad sme nepožiadali o vrátenie tohoto daňoveho bonusu. Moja otázka je ako danú situáciu mám vyriešiť? Stači poslať žiadosť o vrátenie uvedeného daňoveho bonusu?Myslím normálne list Alebo treba poslať dodatočný prehlad za marec v ktorom som o uvedený DB mala požiadať? Ďakujem
adra22
11.03.13,13:55
Niekedy sa aj majster tesár utne. Ale teraz veru dobre uťal.:)

Pri spracovaní Hlásenie som prišla na to že v prehlade 2/2012 bol uvedený daňový bonus vyplatený zamestnancovi z RZ 2011 vo výške 120,12 €. Tento daňový bonus bol vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa. Ale daňový úrad sme nepožiadali o vrátenie tohoto daňoveho bonusu. Moja otázka je ako danú situáciu mám vyriešiť? Stači poslať žiadosť o vrátenie uvedeného daňoveho bonusu? Alebo treba poslať dodatočný prehlad za marec v ktorom som o uvedený DB mala požiadať? Neviete mi prosím poradiť?
Mijara
13.03.13,07:14
Dobry den, prosim o radu ohladom mesacneho prehladu. Mzda za mesiac december 2012 nebola uhradena do konca januara 2013, ale az vo februari 2013. V tlacive Prehladu - tento zrazeny preddavok z vyplatenej mzdy za mesiac 12/12 uvediem v riadku 1 ? Diky za odpoved.
mondes
19.03.13,13:27
Prosím Vás, mesačný prehľad na DU sa podáva do konca nasl. mesiaca. Však? Ak máme 1 zamestnanca ZŤP, je odmeňovaný mesačnou mzdou minimálnou, t.j. 337,20 Eur a má podpísané vyhlásenie ..... tak mu vyjde nejaký preddavok? Lebo mne do r. 7 program Olymp dal nulu a neviem, či správne. A podáva sa aj nulový prehľad? Vďaka..
Tweety
19.03.13,13:28
Nevyjde mu preddavok dane. AJ nulový prehľad dávaš, pretože si mzdu vyplácala.
mondes
19.03.13,13:33
Nevyjde mu preddavok dane. AJ nulový prehľad dávaš, pretože si mzdu vyplácala.

Tweety, prosím ťa, ako to počítaš, že mu nevyjde preddavok? A čo môžem čakať v prípade, že som za január neposlala?:mee:

Vyplatená mzda bola 339,40 -311,32 = 28,08 x 19% = 5,33 Eur. To je preddavok, či?
ewita888
19.03.13,13:37
Tweety, prosím ťa, ako to počítaš, že mu nevyjde preddavok? A čo môžem čakať v prípade, že som za január neposlala?:mee:
hrubá mzda - odvody-nčzd x 19%

čakať môžeš pokutu
Tweety
19.03.13,13:39
Tweety, prosím ťa, ako to počítaš, že mu nevyjde preddavok? A čo môžem čakať v prípade, že som za január neposlala?:mee:
Lebo základ dane má nižší ako NČ.
mondes
19.03.13,13:52
Dievčatá, ešte Vás poprosím o radu. Ak je zamestnanec ZˇP nad 70% a zamestnávateľ si vytvoril chránenú dielňu, kde toho zamestnanca zamestnal, má takýto zamestnanec nárok na zamestnneckú prémiu? Podľa mňa áno, ale známa mi tvrdí, že ak bola naňho vytvorená chránená dielńa a UP prepláca mzdy, tak tento zamestnanec nemá nárok na ZP.
Tweety
19.03.13,13:53
Pozri priamo §.
§ 32a
Zamestnanecká prémia
(1) Nárok na zamestnaneckú prémiu za príslušné zdaňovacie obdobie daňovníkovi
a) vzniká, ak
1. dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti uvedené v § 5 ods. 1 písm. a) a f), vykonávanej len na území Slovenskej republiky (ďalej len "posudzované príjmy"), v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy, 123)
2. poberal posudzované príjmy aspoň šesť kalendárnych mesiacov,
3. neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 pri príjmoch, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43,
4. nepoberal príjmy uvedené v § 3 ods. 2 písm. c) a d), § 5 ods. 1 písm. b) až e), g) a h), § 5 ods. 3 a § 5 ods. 7 písm. i),
5. nepoberal iné zdaniteľné príjmy (§ 6 až 8) okrem príjmov uvedených v treťom bode,
6. nie je na začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia poberateľom dôchodku (§ 11 ods. 6) alebo dôchodok nebol tomuto daňovníkovi priznaný spätne k začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia a
7. suma vypočítaná podľa odseku 3 je kladné číslo,
b) nevzniká, ak sú splnené všetky podmienky uvedené v písmene a), ale ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom zdaňovacom období poskytol príspevok podľa osobitného predpisu.122b)


7 b Nevznikne nárok
ewita888
19.03.13,13:54
Dievčatá, ešte Vás poprosím o radu. Ak je zamestnanec ZˇP nad 70% a zamestnávateľ si vytvoril chránenú dielňu, kde toho zamestnanca zamestnal, má takýto zamestnanec nárok na zamestnneckú prémiu? Podľa mňa áno, ale známa mi tvrdí, že ak bola naňho vytvorená chránená dielńa a UP prepláca mzdy, tak tento zamestnanec nemá nárok na ZP.
no veru nemá nárok
mondes
19.03.13,14:01
Jémine, a čo mám teraz robiť, keď mám pred sebou ročné zúčtovanie preddavkov na daň a tam bývalá účtovníčka tú ZP uplatnila? Môžem to urobiť tak, že jednoducho ak budem zadávať do svojho softu údaje z tohto ročného zúčtovania, tak do r. o ZP nenapíšem nič? Alebo mi musí bývalá účtovníčka urobiť nové ročné zúčtovanie? Za rok 2012 ešte ona robila mzdy. Ďakujem.
ewita888
19.03.13,14:07
Jémine, a čo mám teraz robiť, keď mám pred sebou ročné zúčtovanie preddavkov na daň a tam bývalá účtovníčka tú ZP uplatnila? Môžem to urobiť tak, že jednoducho ak budem zadávať do svojho softu údaje z tohto ročného zúčtovania, tak do r. o ZP nenapíšem nič? Alebo mi musí bývalá účtovníčka urobiť nové ročné zúčtovanie? Za rok 2012 ešte ona robila mzdy. Ďakujem.
údaje do tvojho softu myslíš čo?

ak sa ešte dá /kôli výkazom/ prerobte ročné zúčtovanie..
mondes
19.03.13,14:21
údaje do tvojho softu myslíš čo?

ak sa ešte dá /kôli výkazom/ prerobte ročné zúčtovanie..

Kvôli výkazom - veď ja zadám do softu všetko ako je, akurát nezadám ZP. Nemôže to byť takto? Neviem, či bude chcieť bývalá účtovníčka prerábať ročné zúčtovanie a ani neviem, kde ju budem hľadať.:rolleyes:
ewita888
19.03.13,14:29
Kvôli výkazom - veď ja zadám do softu všetko ako je, akurát nezadám ZP. Nemôže to byť takto? Neviem, či bude chcieť bývalá účtovníčka prerábať ročné zúčtovanie a ani neviem, kde ju budem hľadať.:rolleyes:
ale ja neviem, čo a prečo ideš nahadzovať do tvojho softu..

ak ešte neboli poslané výkazy na DÚ - mesačný + hlásenie - tak opravte RZD
mondes
19.03.13,15:10
ale ja neviem, čo a prečo ideš nahadzovať do tvojho softu..

ak ešte neboli poslané výkazy na DÚ - mesačný + hlásenie - tak opravte RZD

Ok, skúsim zavolať bývalej účtovníčke, ale hlásenie sa podáva až do konca apríla, však?
mondes
19.03.13,15:40
Pozri priamo §.
§ 32a
Zamestnanecká prémia
(1) Nárok na zamestnaneckú prémiu za príslušné zdaňovacie obdobie daňovníkovi
a) vzniká, ak
1. dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti uvedené v § 5 ods. 1 písm. a) a f), vykonávanej len na území Slovenskej republiky (ďalej len "posudzované príjmy"), v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy, 123)
2. poberal posudzované príjmy aspoň šesť kalendárnych mesiacov,
3. neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 pri príjmoch, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43,
4. nepoberal príjmy uvedené v § 3 ods. 2 písm. c) a d), § 5 ods. 1 písm. b) až e), g) a h), § 5 ods. 3 a § 5 ods. 7 písm. i),
5. nepoberal iné zdaniteľné príjmy (§ 6 až 8) okrem príjmov uvedených v treťom bode,
6. nie je na začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia poberateľom dôchodku (§ 11 ods. 6) alebo dôchodok nebol tomuto daňovníkovi priznaný spätne k začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia a
7. suma vypočítaná podľa odseku 3 je kladné číslo,
b) nevzniká, ak sú splnené všetky podmienky uvedené v písmene a), ale ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom zdaňovacom období poskytol príspevok podľa osobitného predpisu.122b)


7 b Nevznikne nárok

A opäť som tu. Prosím Vás, kde nájdem, že o aký osobitný predpis ide? Totižto vraj tie príspevky na chránenú dielňu môžu byť podľa viacerých § a tento môj konkrétny zamestnanec vraj má nárok. Prosím Vás, pomôžete mi to zistiť? Vďaka.
veronikasad
19.03.13,15:42
A opäť som tu. Prosím Vás, kde nájdem, že o aký osobitný predpis ide? Totižto vraj tie príspevky na chránenú dielňu môžu byť podľa viacerých § a tento môj konkrétny zamestnanec vraj má nárok. Prosím Vás, pomôžete mi to zistiť? Vďaka.
Však napíš podľa akého § Zákona o službách zamestnanosti ten tvoj zamestnanec dostal príspevok. Zoznam všetkých príspevkov určite nájdeš v DRAK-ovi

http://www.porada.sk/t206759-zamestnanecka-premia-za-rok-2012-a.html?highlight=zamestnaneck%C3%A1+pr%C3%A9mia
mondes
19.03.13,15:46
Však napíš podľa akého § Zákona o službách zamestnanosti ten tvoj zamestnanec dostal príspevok. Zoznam všetkých príspevkov určite nájdeš v DRAK-ovi

áno napíšem,ale musím pohľadať tú žiadosť
mondes
19.03.13,17:51
§60 Žiadosť o poskytnutie príspevku - zamestnávatelia NPXXII.doc

§60 Žiadosť o poskytnutie príspevku - zamestnávatelia NPXXII.doc

.....táto žiadosť to je
veronikasad
19.03.13,18:50
§60 Žiadosť o poskytnutie príspevku - zamestnávatelia NPXXII.doc

§60 Žiadosť o poskytnutie príspevku - zamestnávatelia NPXXII.doc

.....táto žiadosť to je
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/zamestprem0110.pdf
mondes
19.03.13,19:37
Prosím Vás, ak zamestnancovi vznikol preplatok dane z ročného zúčtovania, tak ako zamestnávateľ mám oň dańový úrad požiadať? Ďakujem.
Mila123
19.03.13,19:39
Prosím Vás, ak zamestnancovi vznikol preplatok dane z ročného zúčtovania, tak ako zamestnávateľ mám oň dańový úrad požiadať? Ďakujem.
ponížiš si povinnosť o preplatok
veronikasad
19.03.13,19:41
Prosím Vás, ak zamestnancovi vznikol preplatok dane z ročného zúčtovania, tak ako zamestnávateľ mám oň dańový úrad požiadať? Ďakujem.
Tlačivo máš priamo v OLYMP-e
Dokumenty - odvod dane - žiadosti - žiadosť o vrátenie roč.zúčt.
mondes
19.03.13,19:43
ponížiš si povinnosť o preplatok

Hmm, ale ak podávam nulové výkazy, tak si to asi neponížim. Ale do kedy si môžem ponižovať? A treba aj oznámiť na DU, že som si ponížila povinnosť o preplatok?
Mila123
19.03.13,19:45
Hmm, ale ak podávam nulové výkazy, tak si to asi neponížim. Ale do kedy si môžem ponižovať? A treba aj oznámiť na DU, že som si ponížila povinnosť o preplatok?
tak podaj ZC DP typ A a nemáš preplatky, samozrejme s jeho súhlasom
ewita888
19.03.13,19:48
Hmm, ale ak podávam nulové výkazy, tak si to asi neponížim. Ale do kedy si môžem ponižovať? A treba aj oznámiť na DU, že som si ponížila povinnosť o preplatok?
ak je predpoklad, že nebude firma platiť DÚ preddavky, tak požiadaj o vrátenie preplatku z RZD Daňový úrad ..
Mila123
19.03.13,19:51
o akú sumu sa jedná?
mondes
19.03.13,19:51
tak podaj ZC DP typ A a nemáš preplatky, samozrejme s jeho súhlasom

Prosím ťa, ale dokedy môžem ponižovať daňovú povinnosť o preplatok? Budeme mať dohodárov, snáď tam bude nejaká povinnosť, môžem si aj takúto povinnosť ponížiť?
veronikasad
19.03.13,19:55
Prosím ťa, ale dokedy môžem ponižovať daňovú povinnosť o preplatok? Budeme mať dohodárov, snáď tam bude nejaká povinnosť, môžem si aj takúto povinnosť ponížiť?
do konca kal.roka. Ak ti zostane nejaká nevrátená daň, pošleš na DU tlačivo, ktoré ti vytlačí priamo OLYMP
Mijara
20.03.13,06:25
Prehlad sa nepodáva len ak nebola vyplatena ziadna mzda.
Majka
21.03.13,12:30
my sme v januari nepodali lebo neboli dohodari, vo februari bol jeden to sme podali a v marci znovu nemame ziadneho tak nepodam je to ok?
miska31
22.03.13,16:21
Dobrý deň. v prehľade v riadku 0 časti I. sa uvádza hrubá či čistá mzda? a ešte ak zamestnávateľ vystavil všetkým svojim zamestnancom potvrdenie o príjme za rok 2012 (budú si sami robiť daňové priznanie) zamestnávateľ už nerobí ročné zúčtovanie dane, však? ani žiadny ročný výkaz?
Tweety
22.03.13,16:23
Dobrý deň. v prehľade v riadku 0 časti I. sa uvádza hrubá či čistá mzda? a ešte ak zamestnávateľ vystavil všetkým svojim zamestnancom potvrdenie o príjme za rok 2012 (budú si sami robiť daňové priznanie) zamestnávateľ už nerobí ročné zúčtovanie dane, však? ani žiadny ročný výkaz?
V prehľade uvádzame HM. Ak o RZD nepožiadali, zamestnáv. ho nerobí. Po skončení roka posiela DÚ hlásenie.To je vlastne sumár mesačných prehľadov..
miska31
22.03.13,16:39
ešte jedna otázočka. môžem cez jednu aplikáciu e-dane podávať prehľady aj za viacerých zamestnávateľov? alebo musím mať na každého zamestnávateľa stiahnutú aplikáciu e-dane. Ďakujem
KEJKA
22.03.13,18:39
ešte jedna otázočka. môžem cez jednu aplikáciu e-dane podávať prehľady aj za viacerých zamestnávateľov? alebo musím mať na každého zamestnávateľa stiahnutú aplikáciu e-dane. Ďakujemniekedy fakt žasnem, čo všetko vymyslíte ako otázku.
samozrejme, že máš v PC jednu aplikáciu eDane a vždy natiahneš údaje konkrétnej firmy a na konkrétny dokument.
A to aj na takých, čo ich nechceš, nemôžeš následne podať elektronicky.
emily 2
24.03.13,20:38
Zamestnancovi vznikol preplatok dane z ročného zúčtovania 1,52. Vo vyplate za 02 sa mu to vyplati. V prehlade za 02/2013 sa uvedie v r. 2 suma - 1,52 a aj v r. 4. Ked to vypisujem cez e- dane, tak mi hlasi chybu...

Alebo sa preplatok vobec neuvadza v prehlade ?

vdaka
maad
25.03.13,16:03
Ahojre prosím Vás chcem sa spýtať do mesačného prehľadu do r.0 sa píše zúčtované a vyplatené zdaniteľné príjmy... Mám tam vpísať hrubú mzdu alebo mzdu poníženú o odvody. Mám len jedného dohodára a nikdy som prehľad nevypisovala prosím poraďte!!
Mila123
25.03.13,16:19
uvádza sa HM
Kitty49
28.03.13,05:23
Podáva sa s mesačným prehladom aj časť V.-úhrn príjmov poskytnutých jednotlivým zamestnancom.
kn-alka
28.03.13,05:29
Podáva sa s mesačným prehladom aj časť V.-úhrn príjmov poskytnutých jednotlivým zamestnancom.




Ak to mala byť otázka, tak nie, nepodáva sa.
seda
12.04.13,07:14
Dobrý deň, prosím o radu pri vypĺňaní MV za 3/13. V danom mesiaci bolo vykonané RZD, v ktorom boli daňové preplatky a preplatok z DB. DB za 3/13 je vyplatený z vl.zdrojov, čo uvádzam v II.časti r.A a r.C+žiadosť v III.časti, no chcem sa spýtať, či k tomuto DB mám prirátať aj DB, na ktorý mal nárok zamestnanec na základe RZD za r. 2012 a bol mu tiež v 3/13 vyplatený z vl. zdrajov. Asi áno, len si to potrebujem overiť. Ďakujem.
nela07
16.04.13,08:32
Dobrý deň, tiež vypĺňam mesačný prehľad za marec. V ročnom zúčtovaní mi vyšlo, že mám doplatiť zamestnancom daňový bonus. Uvádzam ho v II. časti prehľadu spolu s daňovými bonusmi za mesiac marec? Alebo v tejto časti II. uvádzam len bonusy za mesiac marec a bonusy z ročného zúčtovania tam neuvádzam? Ďakujem.
Boška
19.04.13,10:07
Prosím Vás o radu ako si mám vyžiadať rozdiel DB vyplatených z prostriedkov zamestnávateľa za január a február, ak v marci už nemáme zamestnancov a prehľad už by som podávať nemala.
kn-alka
19.04.13,10:11
Prosím Vás o radu ako si mám vyžiadať rozdiel DB vyplatených z prostriedkov zamestnávateľa za január a február, ak v marci už nemáme zamestnancov a prehľad už by som podávať nemala.

Podáš zvlášť listom žiadosť, kde uvedieš, že už nemáš zamestnancov, preto žiadaš o vyplatenie DB.

Alebo podaj v marci nulový prehľad, v ktorom si vyžiadaš DB za január a február.
Boška
19.04.13,10:41
Ďakujem, asi pošlem nulový prehľad a uvediem len ten rozdiel DB na vyžiadanie
wirgi
19.04.13,12:51
ano
Marceluška
22.04.13,09:28
Do prehľadu za marec v I. časti riadok 5 uvedieš bonusy za marec + priznané bonusy z ročného zúctovania. Spolu ich uvedieš aj v časti II. riadok A.
Minna
24.04.13,07:51
Dobrý deň, prosím o radu pri vypĺňaní MV za 3/13. V danom mesiaci bolo vykonané RZD, v ktorom boli daňové preplatky a preplatok z DB. DB za 3/13 je vyplatený z vl.zdrojov, čo uvádzam v II.časti r.A a r.C+žiadosť v III.časti, no chcem sa spýtať, či k tomuto DB mám prirátať aj DB, na ktorý mal nárok zamestnanec na základe RZD za r. 2012 a bol mu tiež v 3/13 vyplatený z vl. zdrajov. Asi áno, len si to potrebujem overiť. Ďakujem.
dobrý deň tiež mám tento problém pri vypĺňaní tlačiva prehľadu, bežne mesačne ho vyplniť ešte zvládam ale s tými preplatkami z RZD (urobené v marci) to neviem, preto vas chcem poprosit o pomoc. Ked vysiel v RZD preplatok dane 300 eur a este aj preplatok DB 200 eur (sumy su zaokruhlene) tak som prehlad za marec zatial vypisala takto:
I. časť riadok 0 mzda napr. 740
riadok 1. preddavky napr. 62
riadok 2. - 62 ?? (už v tomto mesiaci mám začať uplatňovať pomerne preplatok dane či som sem mala uviesť celých 300 eur preplatok?)
riadok 3. má byť nulový?
riadok 4. 0
riadok 5. má byť nulový alebo tam mám uviesť celých 200 eur z preplatku DB?
riadok 7. zatiaľ mám 0 ale ak mal byť v riadku 5 ten DB tak bude aj riadok 7 iná suma

II. časť
riadok A 242,06 (preplatok + DB za marec) ??
riadok B 0
riadok C 242,06

A mám nejasnú aj III. časť - o aku sumu mam poziadat na vratenie? len tych marcovych 42,06 alebo celych 242,06 podla riadku C ??

velmi prosim ak si niekto najde cas, budem vdacna za kazdu odpoved ... uz sa s tým trapim tyzden, prehladala som aj temy na porade ale nejaky konkretny priklad som (zatial) nenasla ....
Marceluška
24.04.13,11:05
Dobrý deň, ja by som to urobila takto:

I. časť
riadok 0 mzda napr. 740
riadok 1. preddavky napr. 62
riadok 2. - 62 (áno, už v tomto mesiaci začneš uplatňovať pomerne preplatok dane najneskôr do konca kalendárneho roka. Alebo o zostatok preplatku z RZD 238 (300-62) môžeš požiadať správcu dane o vrátenie. Žiadosť ani vyplatený preplatok správom nie sú súčasťou tohto prehľadu.
riadok 3. nič
riadky 4., 5. a 7. sú 0

II. časť
riadok A 242,06 (preplatok + DB za marec)
riadok B 0
riadok C 242,06

A teraz v 3. mesiaci štvrťroka v III. časti - požiadaš o vratenie celych 242,06 podla riadku C.