matus7
06.01.12,12:09
Ahojte,
mam narok ako student na odpocitatelnu polozku? Niekto mi tvrdi ze ano, ini zase ze nie...

Dakujem
Matus
veronikasad
06.01.12,11:14
Ahojte,
mam narok ako student na odpocitatelnu polozku? Niekto mi tvrdi ze ano, ini zase ze nie...

Dakujem
Matus
má, ale len u jedného zamestnávatela. Ak máš brigád viac, u ostatných sa príjem zdaňuje a vysporiadaš ho v ročnom zúčtovaní dane alebo daňovom priznaní.
Mila123
06.01.12,11:18
Ahojte,
mam narok ako student na odpocitatelnu polozku? Niekto mi tvrdi ze ano, ini zase ze nie...

Dakujem
Matus

NČZD si môžeš uplatňovať pri príjmoch podľa §5 a § 6 ods. 1 a 2 ZDP....
matus7
06.01.12,11:38
Dakujem za odpoved. Ide mi len o to, ze ked som pracoval u viacerych zamestnavatelov na dohodu (u vsetkych okrem jedneho mi strahaval dan), tak ci pri rocnom zuctovani mi tuto dan vratia (do limitu cca 3500 eur prijmu).

Dakujem
veronikasad
06.01.12,11:40
Dakujem za odpoved. Ide mi len o to, ze ked som pracoval u viacerych zamestnavatelov na dohodu (u vsetkych okrem jedneho mi strahaval dan), tak ci pri rocnom zuctovani mi tuto dan vratia (do limitu cca 3500 eur prijmu).

Dakujem
Presne tak. Do 15.2. môžeš požiadať zamestnávatela u ktorého máš podpísané vyhlásenie (ak u neho ešte brigáda trvá) o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si sám do konca marca podaj daňové priznanie typ A.
matus7
06.01.12,12:00
Super, takze vsetky dane co som zaplatil mi vratia :) To som potreboval pocut... :) Este raz dakujem!
veronikasad
06.01.12,12:02
Super, takze vsetky dane co som zaplatil mi vratia :) To som potreboval pocut... :) Este raz dakujem!
Aký si mal ročný príjem u všetkých zamestnávatelov ? Ak je vyšší ako ročná NČZD - nebudú všetky ...
KEJKA
06.01.12,12:04
Dakujem za odpoved. Ide mi len o to, ze ked som pracoval u viacerych zamestnavatelov na dohodu (u vsetkych okrem jedneho mi strahaval dan), tak ci pri rocnom zuctovani mi tuto dan vratia (do limitu cca 3500 eur prijmu). Dakujem
ved on to vie.:)
KEJKA
06.01.12,12:09
Super, takze vsetky dane co som zaplatil mi vratia :) To som potreboval pocut... :) Este raz dakujem!
radšej si zadaj komplet otázku a neteš sa predčasne. Všímavý poraďák prišiel aj na túto tému a súvislosť s Tebou
http://www.porada.sk/t183510-prikazna-zmluva-a-student-ako-s-danami.html
v DPFO musíš priznať všetky príjmy, keby si chcel požiadať o ročné zúčtovanie, tak pozor, čo zaškrtneš v žiadosti. Aj príjmy z príkaznej zmluvy musíš priznať.
vynechávam otázky, prečo vlastne príkazná zmluva/zmluvy.
matus7
06.01.12,12:14
Jasne, to viem :) aj tak dakujem!
matus7
06.01.12,12:16
Dakujem za vsimavost :) ... No na Prikaznych zmluvach som zarobil cca 150 eur. Tato suma mi bola vyplatena v celku. Otazka teda znie, ako mam postupovat pri podavani DP? Celkovy nezdanitelnu ciastku som neprekrocil ... Mam to v DP len dat do prijmu alebo co s tym mam robit? Dakujem
Tweety
06.01.12,12:28
Dakujem za vsimavost :) ... No na Prikaznych zmluvach som zarobil cca 150 eur. Tato suma mi bola vyplatena v celku. Otazka teda znie, ako mam postupovat pri podavani DP? Celkovy nezdanitelnu ciastku som neprekrocil ... Mam to v DP len dat do prijmu alebo co s tym mam robit? Dakujem Áno samozrejme, že je to príjem,ktorý je potrebné zdaniť, takže ho v DP uvedieš.