vonder
06.01.12,16:36
Dobrý deň, som lajk a chcel by som Vás poprosiť o radu. Máme malé potraviny a príjímame platby stravnými lístkami. Musím ich odovzdať spoločnosti ktorej patria, alebo si ich možem nechať a kúpiť si za ne potraviny v inom obchode. Ďakujem
duves
06.01.12,15:52
No čo viem, tak ked ja nimi platím, tak ich pečiatkuju. To zrejme preto, že ako platidlo za potraviny ukončuju svoj obeh.
Rozalka
06.01.12,16:22
Pozri do zmluvy so spoločnosťou, asi tam nájdeš klauzulu, že ich nemôžeš dať opäť do obehu ...
Mila123
06.01.12,16:25
v odb. mesačníku som sa zhruba pred rokom dočítala, že je možné platiť SL za tovar či materiál .....

ak si nebudeš vedieť rady, napíš na drsr.sk, odpovede chodia pomerne rýchlo....
marjankaj
06.01.12,16:28
Pozri do zmluvy so spoločnosťou, asi tam nájdeš klauzulu, že ich nemôžeš dať opäť do obehu ...
Veď on nemá asi zmluvu. A radšej to dá do iného obchodu, aspoň mu tam z toho nestrhnú x%. U nás v bufete z nich dokonca aj vydáva. Berie to ako platidlo a tak to aj používa. Ako kedysi BONY. Myslím, že Matovič mal dobrý nápad, aby sa to zrušilo.
marjankaj
06.01.12,16:32
v odb. mesačníku som sa zhruba pred rokom dočítala, že je možné platiť SL za tovar či materiál .....

ak si nebudeš vedieť rady, napíš na drsr.sk, odpovede chodia pomerne rýchlo....

No keby mali slúžiť pôvodnému účelu, tak by som zakázal aby sa prijímali v potravinách, ale iba v reštauráciách. Ale to by sa zrejme nehodilo tým, čo ich "distribuujú". Myslel som, že legálne môže tlačiť peniaze iba národná banka. A ejhle tu je výnimka.:confused::eek:
Mila123
06.01.12,16:34
No keby mali slúžiť pôvodnému účelu, tak by som zakázal aby sa prijímali v potravinách, ale iba v reštauráciách. Ale to by sa zrejme nehodilo tým, čo ich "distribuujú". Myslel som, že legálne môže tlačiť peniaze iba národná banka. A ejhle tu je výnimka.:confused::eek:
si vieš predstaviť koľko peňazí je v SL???? neskutočne veľa......
po Matovičovej búrke upravili % za nákup, ale nikoho nenapadlo upraviť % aj za výkup?????
Rozalka
06.01.12,16:42
No keby mali slúžiť pôvodnému účelu, tak by som zakázal aby sa prijímali v potravinách, ale iba v reštauráciách. Ale to by sa zrejme nehodilo tým, čo ich "distribuujú". Myslel som, že legálne môže tlačiť peniaze iba národná banka. A ejhle tu je výnimka.:confused::eek:

Asi máš pravdu, lebo sa zneužívajú, ale čo by som potom robila s nimi ja: dostávam ich v zamestnaní, ale po strave v reštauráciách mám tráviace problémy, tak sa stravujem z domáceho - diétne.
A určite nie som sama ... Ja by som aj bola za ich zrušenie, pretože kto chce obedovať, aj bez nich sa naje, a kto nie, naloží s nimi ako chce, napr. v reštike "preoslavuje".
pavol54
06.01.12,16:49
Niečo sa mi marí že stravnými lístkami sa dá platiť v Metre a akými, keď tam môžu nakupovať osoby majúce vzťah k živnostenskému listu. A do tohoto obchodu sa chodí vo veľkej miere na nákupy pre reštaurácie a stravovacie zariadenia alebo sa mýlim?
Mila123
06.01.12,16:54
Niečo sa mi marí že stravnými lístkami sa dá platiť v Metre a akými, keď tam môžu nakupovať osoby majúce vzťah k živnostenskému listu. A do tohoto obchodu sa chodí vo veľkej miere na nákupy pre reštaurácie a stravovacie zariadenia alebo sa mýlim?
čiastočne máš pravdu, Metro SL vykupuje, ale v mene gastrospoločností (emitentov).....preplácajú to takým spôsobom, že im odovzdáš SL, oni ti ich pripíšu k dobru na Tvoju kartu (po nejakom čase) a potom tou kartou platíš.....v tomto prípade ušetríš na poštovnom, na oblálke (posielajú to do spoločností ako cenné listy s poistením) ale musíš nakupovať za gastráče iba v Metre....a priznávam sa, nie sú tam všetky ceny za tovar veľkoobchodné........maloobchodné reťazce zvyčajne ponúkajú lepšie ceny tovaru.....