somotor51
06.01.12,17:15
Zdravím Vás , už som sa raz obrátil na vás o radu- išlo o pôžičku ktorú mi dlžníčka nevracia. Veci sa zbehli tak že opäť potrebovala súrnu pomoc, hrozil jej súd v dôsledku dlhu na nájomnom. Zľutoval som sa nad ňou, tie peniaze som jej bol ochotný požičať pod podmienkou že jej syn podpíše vyhlásenie o pristúpenie k jej dlhu, v zmysle že sa stane spoludlžníkom. Jasne som trval na tom že bez jeho podpisu jej peniaze nepožičiam. Nakoľko na vyrovnanie dlhu bolo veľmi málo času, peniaze som jej dal aj s napísaním vyhlásením, s tým že prv než pôjde do pokladne, dá papiere synovi podpísať. Syn to odmietol podpísať a ona napriek tomu šla s peniazmi vyrovnať dlh. Teraz vyzerá tak že mi do dohodnutého termínu ani ten posledný dlh nevráti, nieto staré dlhy. Už ma to napálilo, pomáham jej už dlhé roky ale teraz ak by som mohol, zažaloval by som ju za podvod. Je možné za opísanú skutočnosť podať na ňu trestné oznámenie?
marjankaj
06.01.12,16:21
Možno by aj psychiater prichádzal do úvahy.:confused:
alaya1
06.01.12,16:22
Tvoj rozuim si mal zamknuty v zasuvke?
KoxXxo
06.01.12,17:04
To je diagnóza...
marjankaj
06.01.12,17:14
No skúsiť to môžeš. Len musíš dokázať, že v tvojom prípade išlo skutočne o omyl.:confused:

Trestný zákon
§ 221
Podvod
(1) Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného
obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije
niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
misoft
06.01.12,17:15
Hlúpy takto kúpi!
somotor51: nemáš lajstro - nemáš prachy - nemáš rozum! Už po prvej "pôžičke", ktorá nebola vrátená, si mal dlžníčku s jej prosbou o druhú pôžičku poslať (a to som slušný)
do riti!
lujza.j
06.01.12,17:21
To je diagnóza...

alebo láska? či to je diagnóza.....
srska
06.01.12,17:26
Hlúpy takto kúpi!
somotor51: nemáš lajstro - nemáš prachy - nemáš rozum! Už po prvej "pôžičke", ktorá nebola vrátená, si mal dlžníčku s jej prosbou o druhú pôžičku poslať (a to som slušný)
do riti!zmením poradie: nemá rozum - nemá lajstro - nemá prachy:rolleyes:
misoft
06.01.12,17:35
Prijateľnejšie! A logickejšie. Ale to veľké platí!
srska
06.01.12,17:38
s veľkým súhlasím;)