chodel
06.01.12,17:40
Dobry den,

mam zalozenu sro-cku, ktora ma virtualne sidlo. Momentalne by som chcel cez sro-cku predavat doplnky vyzivy, tak sa pytam. Musia sa doplnky vyzivy skladovat na rovnakej adrese aka je napisana v obchodnom registri ako adresa sro - cky ? Alebo ich mozem skladovat inde ? Mam to niekde oznamit ?

Dakujem za odpoved.
sroservis
07.01.12,20:50
Dobrý deň,

samozrejme tovar nemusíte skladovať vo svojom sídle.

Pokiaľ si zriadite priestor na uskladnenie surovín a tovaru, v zmysle živn. zákona vytvoríte priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti (§17 ods. 3 písm. a).
Tento priestor (jeho adresu a informáciu, že ide o priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru) je potrebné ohlásiť živnostenskému úradu najneskôr v deň jeho zriadenia (jeho zrušenie do 15 dní).

Na označenie takéhoto súvisiaceho priestoru sa primerane vzťahujú predpisy o označovaní prevádzkárne. Na viditeľnom mieste by teda malo byť uvedené: obchodné meno a sídlo firmy, meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť priestoru. Keďže priestor zrejme nie je určený pre spotrebiteľov, prevádzková doba určená pre spotrebiteľa tam podľa môjho názoru nemusí byť uvedená.

Nie som si úplne istá, či takýto priestor má byť schválený regionálnym úradom verejného zdravotníctva (hygienik), nakoľko však ide o sklad pre výživové doplnky, isto by som odporúčala preveriť aspoň telefonicky, či nie je potrebný aj ich súhlas.

Pekný deň.