KatarinaNR
06.01.12,17:56
Chcela by som sa opýtať a poprosiť o radu skúsených.
Idem robiť DP z prenájmu. Na nete som čo to našla, i keď som čakala, že nájdem viac. Mohli by ste mi prosím priložiť zákon (teda okrem ZDP) akým sa mám ešte riadiť. Čo všetko je k tomu potrebné ak prenajímateľ zároveň aj pracuje a bol aj nezamestnaný min.rok a priblížiť výpočet? ďakujem. :-)
KatarinaNR
06.01.12,16:58
Ospravedľňujem sa, nadpis mal byť daň z PRENÁJMU.
Mila123
06.01.12,16:59
daj údaje, aj keď si vymyslíš čísla......
Marína
06.01.12,17:07
Chcela by som sa opýtať a poprosiť o radu skúsených.
Idem robiť DP z prenájmu. Na nete som čo to našla, i keď som čakala, že nájdem viac. Mohli by ste mi prosím priložiť zákon (teda okrem ZDP) akým sa mám ešte riadiť. Čo všetko je k tomu potrebné ak prenajímateľ zároveň aj pracuje a bol aj nezamestnaný min.rok a priblížiť výpočet? ďakujem. :-)
Iný k tomu nepotrebuješ. Od zamestnávateľa dostaneš potvrdenie o príjme(o ročné zúčtovanie dane nežiadaš), potrebné údaje z neho dosadíš do DP typ B(príjem, výdavky(odvody), preddavok dane a prípadne aj vyplatený daňový bonus)).
V DP tiež uvedieš výšku prenájmu(už po oslobodení príjmov vo výške 500 €), výdavky(skutočné alebo paušálne vo výške 40%) vypočítané z príjmu už po oslobodení, prípadne preddavok dane, ak bol uhrádzaný.

Tu http://www.porada.sk/t127550-danove-priznanie-fo-vyplnene.html nájdeš vzor DP z predch. obdobia.
Marína
06.01.12,17:20