degeorgi
06.01.12,20:14
Je elektrický vrátnik jednoznačne spoločným zariadením bytového domu?
Výmena klasickej tlačidlovej súpravy pre 8 bytov bola v schválenom pláne údržby a opráv na rok 2011. Uznesením zhromaždenia bol predseda SVB zaviazaný uzatvoriť dohodu s realizátorom. V mojom vyjadrení k uzneseniu som namietal, že vybraný realizátor nemá živnostenské oprávnenie (žiadne) a že zasahuje do elektroinštalácie domu (vyhradené zariadenenie), mimo zhromaždenia sa ostatní siedmi spoluvlastníci rozhodli takýmto partizánskym spôsobom o realizácii "mimo" spoločenstvo, bez akejkoľvek dohody, o platbe "keš" (poskladali sa na to ...) a ako trest ma jednoducho odmietli pripojiť. Samozrejme že konštrukčne kompaktný nový elektronický vrátnik je zabudovaný v pôvodnom mieste tlačidlovej súpravy a je pripojený na spoločný elektromer. To mi spôsobuje čoraz väčšie problémy resp. dokonca škody: doručovanie zásielok, návštevy a pod.
Napriek mojím protestom si nedajú vysvetliť že je to "spoločné zariadenie domu"; dokonca že sa tým dokonca porušujú príslušné zákony o BOZP (aktualizácia dokumentácie resp. revízia elektroinštalácie ...). Dokumentácia k elektroinštalácii domu (projekt) pritom vôbec neexistuje (postavený v roku 1975, užívacie povolenie od roku 1981) resp. doteraz nebola urobená ani jedna revízia elektroinštalácie.
Za vrchol inzitnosti pokladám ich písomnú informáciu, že oni jednoducho zrušili uvedenú položku v schválenom pláne opráv. Keďže to nebolo v rámci uznesenia zo zhromaždenia SVB, nemám možnosť obrátiť sa v zmysle Zákona o vlastníctve bytov a ... na súd.
Mám inú možnosť ako sa voči tomu právne brániť?
tictac7
06.01.12,19:22
...využívajú ho všetci....
sito
07.01.12,00:03
To čo je pred vchodom je spoločné signalizačné zariadenie, ktoré vlastník používa len v krajných prípadoch, má vlastný kľúč. Využívajú ho všetci, ktorí idú na navštevu. Môžu použiť všetky zvončeky, aby im bolo otvotrné vrátnikom, nevráti ich?
verkaz
08.01.12,12:31
dali ste ho namontovať zo spoločných peňazí ? V každom prípade, je spoločný. Ak si však niekto namontoval len pre svoje účely a slúži len pre ten byt, nie je to spoločné zariadenie. Pre jeho montáž však potrebuje súhlas, lebo ho montoval na spoločnú stenu.
Semetrika1
14.01.12,16:42
Môžeš sa obrátiť na súd, pretože sú porušené Tvoje práva. Predsa je to aj Tvoje vlastníctvo. Tým, že Ťa odmietli napojiť obmedzili Tvoje vlastnícke práva. To, že si nesúhlasil s namontovaním a oni sa na to poskladali je iný problém, ale to, že sa máš teraz obmedzené vlastnícke práva môže byť dôvod na podanie žaloby na súd. Keby Ťa boli prehlasovali a kúpilo sa zariadenie z fondu opráv, tak by si nemal žiadmu možnosť iba s tým súhlasiť. Vtedy by Ti vrátnika museli namontovať zo zákona.
buchač
14.01.12,17:10
Je elektrický vrátnik jednoznačne spoločným zariadením bytového domu?
...je...
Výmena klasickej tlačidlovej súpravy pre 8 bytov bola v schválenom pláne údržby a opráv na rok 2011. Uznesením zhromaždenia bol predseda SVB zaviazaný uzatvoriť dohodu s realizátorom. V mojom vyjadrení k uzneseniu som namietal, že vybraný realizátor nemá živnostenské oprávnenie (žiadne) a že zasahuje do elektroinštalácie domu (vyhradené zariadenenie), mimo zhromaždenia sa ostatní siedmi spoluvlastníci rozhodli takýmto partizánskym spôsobom o realizácii "mimo" spoločenstvo, bez akejkoľvek dohody, o platbe "keš" (poskladali sa na to ...) a ako trest ma jednoducho odmietli pripojiť.
...neplatil si , nezapojený si ...
...nooo Bóóóóže ......šak si zavolaj ( ak sám nevieš ) fuškára a tie dva drôtiky si zapoj ..
Samozrejme že konštrukčne kompaktný nový elektronický vrátnik je zabudovaný v pôvodnom mieste tlačidlovej súpravy a je pripojený na spoločný elektromer. To mi spôsobuje čoraz väčšie problémy resp. dokonca škody: doručovanie zásielok, návštevy a pod.
Napriek mojím protestom si nedajú vysvetliť
...proti vetru sa onačiť nedá...
Blbí lidi , taky lidi...
že je to "spoločné zariadenie domu"; dokonca že sa tým dokonca porušujú príslušné zákony o BOZP (aktualizácia dokumentácie resp. revízia elektroinštalácie ...). Dokumentácia k elektroinštalácii domu (projekt) pritom vôbec neexistuje (postavený v roku 1975, užívacie povolenie od roku 1981) resp. doteraz nebola urobená ani jedna revízia elektroinštalácie.
...ono raz niekto príde ...potom to bude o niečom inom ...
...ešte aj na pokutu pôjde z Tvojho...
Za vrchol inzitnosti pokladám ich písomnú informáciu, že oni jednoducho zrušili uvedenú položku v schválenom pláne opráv. Keďže to nebolo v rámci uznesenia zo zhromaždenia SVB, nemám možnosť obrátiť sa v zmysle Zákona o vlastníctve bytov a ... na súd.
Mám inú možnosť ako sa voči tomu právne brániť?
...inak poviem ...

Spoločné zariadenia sú aj zámky na vchodových dverách ....

JA som sa rozhodol ....zdôrazňujem JA ...že vymením zámky - FAB vložky na vchodových dverách...jeden kľúč bude kompatibilný na dve vložky...
...a žiadne schôdzovanie , len som dal dotazník ( návratku ) každému do ruky , že koľko kľúčov si bude domácnosť priať ...platí každý cash , bez pardonu..
Dôvod - predsa je nemysliteľné , že jedna domácnosť si objedné 2 kľúče a druhá 5 kľúčov....ešte radi môžu byť , že im to až domov donesiem , inak by každý dostal iba jeden kus a nech si už každý potom behá do brusičstva ...

Tiež to nebolo v nejakom uznesení a ani schválené na schôdzi...


...a súdy ???...tie majú iné problémy , to radšej do Olcnavy na lampáreň zbehni...
degeorgi
14.01.12,21:02
OK
Pointa je v tom, že ja som jednoznačne s uznesením o výbere realizátora a o podmienkach dodávky / montáže súhlasil ...
Keďže som bol vyzvaný aby som vyjadril svoj názor, tak som to, keďže sa v problematike odborne vyznám, aj urobil. Takže nič nebránilo financovať to z fondu opráv, tak ako to píšeš ....
Semetrika1
15.01.12,09:58
Myslím, že riešenie s jedným zamkom je výborné. My v bloku máme takto riešené vchody. Aj tak si myslím, že na požiadanie musia vlastníci zapojiť každý byt. Kontroly sú povinne predpísané, takže, ak bude niečo v nesúlade s bezpečnosťou, ťak to jednoducho odpoja.