lapejko
06.01.12,21:16
Zaujíma ma ako sa dá legálne poriešiť podlahovka v byte čo sa týka merania, keďže bude odoberať menej horúcej vykurovacej vody ako radiátory ak bude termohlavica zatvárať po 40°C?
Julian
09.01.12,20:06
Chcem Ťa upozorniť na to, že Ty budeš potrebovať určité množstvo tepla na vykúrenie miestnosti a z toho vyplýva, že budeš síce odoberať vodu nižšej teploty, ale budeš jej potrebovať o to viac.

Čo sa týka merania množstva odobratého tepla, tak dalo by sa to realizovať jedným meradlom tepla (ktoré sa musí pravidelne overovať) pre celý byt.
Takže neviem dôvod prečo chceš to realizovať.
lapejko
10.01.12,20:56
vysvetlím, už sme to párkrát realizovali hlavne v 13-poschodových vežiakoch kde je rozvod stupačiek v skrini na chodbe a v podlahe idú oceľové rúry k radiátorom, tým pádom v jadre a na lokálnych miestach bola teplá podlaha. Keď sme menili tie rozvody prvýkrát, prišli sme na to, že cca 7 cm poteru je na 2 cm vrstve vaty a ešte je aj 1-5 cm krivý, takže sme ho pod kuchyňou a jadrom vylámali a spravili skladbu polystyrén +poter do ktorého sme vložili rozvod podlahovky. Má to dobrý efekt u návštev a samozrejme u domácich, je to ovládané RTL termoventilom a určite to nemá väčší odber ako radiátor. Niektoré SVB to v pohode dali spočítať paušálne, BD však na túto tému veľmi nekomunikuje, preto ma zaujíma typ merača, ktorý by vyhovoval zúčastneným.
PASKOV
11.01.12,03:25
Současná aplikace PRVN a měřidel tepla v bytech.

Uvedené řešení pro BD je jen použití:

Bulharské konstanty v praxi.
PASKOV
11.01.12,03:29
Bulharská konštanta

Existuje niekoľko spôsobov použitia bulharskej konštanty:

Skrytie vo výpočte


Pre skrytie je nutné bulharskú konštantu použiť na najnenápadnejšom mieste výpočtu - použitie tesne pred výsledkom nám zvyčajne ľahko odhalia.

Konštanta samotná sa vo výpočte nesmie zjaviť ako "číslo navyše", vždy musí byť zahrnutá do iného čísla.

Prenásobiť treba to číslo, u ktorého to bude najmenej nápadné.

( čísla na displeji PRVN )

Niekedy je vhodné konštantu rozdeliť na viacero častí a zahrnúť do viacerých čísel.


http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Bulharská_konštanta (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Bulharsk%C3%A1_kon%C5%A1tanta)


Pozn.
Samotný princip PRVN je chytré využití:

Bulharské konstanty.
PASKOV
11.01.12,04:29
ZÁKLADNÍ TECHNICKÉ POŽADAVKY NA MĚŘIDLA

1. Úvodní ustanovení 1.1 Měřidlo musí poskytovat vysokou úroveň metrologické ochrany, aby všechny zainteresované strany mohly mít důvěru ve výsledek měření, a musí být navrženo a vyrobeno velmi kvalitně z hlediska techniky měření a bezpečnosti údajů týkajících se měření. 1.2 Řešení přijatá v důsledku požadavků kladených na měřidlo tímto nařízením musí vzít v úvahu předpokládané použití měřidla a jeho předvídatelné nesprávné použití.
11. Informace umístěné na měřidle nebo k němu přiložené 11.1 Měřidlo musí být opatřeno těmito nápisy: a) identifikace výrobce, b) informace o jeho přesnosti měřidla.





Zdroj:

ČR

464/2005 Sb.
NAŘÍZENÍ VLÁDY
ze dne 19. října 2005,
kterým se stanoví technické požadavky na měřidla



PS
PRVN nejsou měřidla!!!
Julian
12.01.12,12:29
Má to dobrý efekt u návštev a samozrejme u domácich, je to ovládané RTL termoventilom a určite to nemá väčší odber ako radiátor. Niektoré SVB to v pohode dali spočítať paušálne, BD však na túto tému veľmi nekomunikuje, preto ma zaujíma typ merača, ktorý by vyhovoval zúčastneným.

Zmerať množstvo spotrebovanej energie by nemal byť problém. Horšie to bude zapracovať do rozúčtovania a určiť podiel na celkovej spotrebe energie, preto sa nedivím, že niekto s tým má problém. Experimentálne by sa to dalo odsledovať, ale kto sa bude s tým hrať?
sito
12.01.12,15:33
Zmerať množstvo spotrebovanej energie by nemal byť problém. Horšie to bude zapracovať do rozúčtovania a určiť podiel na celkovej spotrebe energie, preto sa nedivím, že niekto s tým má problém. Experimentálne by sa to dalo odsledovať, ale kto sa bude s tým hrať?

Keďže je to za pätou domu, tak len pomerovo, bulharskou konštantou. A to sú podľa sofijca hračky. Podľa neho len dospelí nad 18 rokov. úúúrva vyse... sa na to!
lapejko
12.01.12,19:49
:DSuper rady:D, ďakujem, kolegovia kúrenári ma vysmiali, načo to vešiam niekomu na nos, všetci robia v kúpelniach falošné podlahovky tak aký problém...?
Julian
13.01.12,07:22
Aj tak še da.
Takže kradnúť sa oplatí. Ale nemusí.
lapejko
13.01.12,21:15
Ja si naopak myslím, že okrádaný je môj zákazník: má izolovanú podlahu-neodoberá zvyškové teplo zo spodného bytu
odoberie dokázateľne menej ohriatej vody ako radiátorom
aj tak zaplatí podľa m2 po rozpočítaní ako ostatní
v súkromnom dome je investícia do podlahovky relatívne rýchlo návratná hlavne pri
stúpajúcich cenách palív, v súkromnom byte je za to potrestaný
sito
13.01.12,21:39
Zabúdaš na to, že súkromný byt je v spoločnom dome a platia v ňom pravidlá dohodnuté v dome. Nie, že každý vlastník bytu si môže robiť čo chce v byte a už vôbec niečo robiť bez súhlasu spoluvlastníkov so spoločným zariadeným, vykurovacím systémom domu.
Julian
16.01.12,19:34
Ja si naopak myslím, že okrádaný je môj zákazník: má izolovanú podlahu-neodoberá zvyškové teplo zo spodného bytu
odoberie dokázateľne menej ohriatej vody ako radiátorom
aj tak zaplatí podľa m2 po rozpočítaní ako ostatní
v súkromnom dome je investícia do podlahovky relatívne rýchlo návratná hlavne pri
stúpajúcich cenách palív, v súkromnom byte je za to potrestaný

Takže ak si všetci urobia podlahové kúrenie tak podľa Teba ušetria. Nezdá sa Ti, že sa mýliš?

Už v prvom príspevku som naznačil, že na vykúrenie určitého priestoru spotrebuješ isté množstvo energie a je jedno z akého zdroja ho tam dodáš. Rozdiel môže byť tak akurát v účinnosti zdroja a ceny energie (elektrina, plyn, drevo); v tomto prípade je to ale rovnaké a teda zanedbateľné.