Jozef Minarik
06.01.12,23:13
prosím o radu......počas sudneho procesu vypočuvana strana uviedla konkretny datum,ktorý bol aj zapísaný zapisovatelkou do spisu.Chcem sa spýtať či je možne aby advokat menil uvedený datum po tom čo som rozsudok napadol a tým padom vlastne zmenil výpoveď.Ďakujem
Mimka111
06.01.12,22:17
Chcem sa spýtať či je možne aby advokat menil uvedený datum po tom čo som rozsudok napadol a tým padom vlastne zmenil výpoveď.Ďakujem
preco si vlastne zmenil vypoved? ked nie som vinny tak si svojou vypovedou budem stat aj 100rokov....a nikto to nezmeni.....
Jozef Minarik
06.01.12,22:24
asi ste ma nepochopili....nie je som menil výpoveď ale advokat ktorý obhajoval druhu stranu.
Mimka111
06.01.12,22:33
ved si napisal ze ty si menil vypoved...
lujza.j
06.01.12,22:34
ved si napisal ze ty si menil vypoved...

prepáč, ale prečítaj si to poriadne.....
Mimka111
06.01.12,22:35
aha tak to nemoze ....menit vypoved...
Jozef Minarik
06.01.12,22:36
hej a kde som napísal že ja som menil výpoveď,,,,,,,,
Mimka111
06.01.12,22:39
po tom čo som rozsudok napadol a tým padom vlastne zmenil výpoveď.Ďakujem
malo info o pripade...
Jozef Minarik
06.01.12,22:48
no dobre tak uprestním......ja som rozsudok napadol,advokat potom zmenil datum ktorý vlastne uviedol jeho klient a tým padom vlastne zmenil výpoveď.Zmenil výpoveď svojho klienta.NIE MOJU VYPOVEĎ!
misoft
07.01.12,05:37
Rozsudok sa nenapadá, voči rozsudku sa odvoláva do zákonom stanovenej lehoty. Pokiaľ svedok (obvinený) vypovedá, môže až do vynesenia rozsudku meniť výpovede, ako chce - súd potom musí rozhodovať. Po vynesení rozsudku sa už neskúmajú výpovede, skúma sa samotný rozsudok - väčšinou na vyššej inštancii - s prihliadnutím na spisový materiál procesu.
Advokát v mene klienta nemôže meniť výpoveď po rozsudku, môže len dopĺňať výpoveď (v prípade odvolania).
Jozef Minarik
07.01.12,07:52
Ďakujem,z tejto odpovede som pochopil že v dnešnom Slovensku je všetko možné........ak obvinený nevypoveda pravdu,šikovný pravnik jeho výpoved po rozsudku zmení ako potrebuje len aby proces doviedol pre jeho stranu do uspešného konca.S pozdravom Jozef.
misoft
07.01.12,08:07
Zmeniť nemôže (po rozsudku je to predsa protokolárne zaznačené) - len doplniť, aj to len pri pojednávaní. Tak isto - môže nahliadať do spisov, robiť si poznámky, nesmie však do spisu nič vkladať, prepisovať.
Jozef Minarik
07.01.12,08:23
Nechcel som už reagovať ale musím.Aj keď je všetko protoklarne zaznačená(ako píšete) a po vynesení rozsudku advokat doplní výpoveď(na novom pojednavaní) mení tým vlastne výpoveď svedka,či nie?Možno sa pozeram na vec zo špatneho uhla ale keď Súd na nove okolnosti(alebo doplňujucu spravu) prihliada darmo sa voči rozsudku odvolavame.
misoft
07.01.12,08:33
To už záleží na senáte, ako rozhodne, ako zváži. Ako advokát obvineného, aj vy môžete dopĺňať svoje výpovede. Ale v podstate pri odvolaní sa odvoláva voči rozhodnutiu súdu o treste. Pokiaľ to súd zamietne (to odvolanie a potvrdí pôvodné) - nie je čo riešiť. Ak to však vráti späť - prakticky by sa začínalo od znova.
Jozef Minarik
07.01.12,08:39
Velmi pekne ďakujem za radu.Jozef