nicky2003
07.01.12,07:04
dobry den,

mohli by ste mi poradit v nasledujucej veci?

nastahoval sa vedla nas novy sused... ma asi 10 psov, ktori stale stekaju...stale stale stale... uz som si nakupila asi 100 parov stupli do usi, bez kt. nezaspim, ale aj tak ich je pocut..

najcastejsie su aktivni od 1 hodniny nocnej do cca 4 tej, a to som " s nimi" vzdy hore aj ja zial..

ako mam postupovat> kam to mam nahlasit? obecny urad, ci iny urad?

dakujem
misoft
07.01.12,06:33
Občiansky zákonník 40/1964 novelizovaný k 4.11.2011 - §127, ods. 1) -

§ 127
(1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.
Uplatni si svoje právo z tohto zákona podaním sťažnosti na nadmerný hluk hospodárskych a domácich zvierat na obecnom úrade - oficiálne. Budú to musieť riešiť.
marleau
07.01.12,06:38
Začni ich likvidovať a začni od suseda.
misoft
07.01.12,06:42
Tiež celkom dobrá alternatíva :D
nicky2003
07.01.12,06:58
dakujem..v pondelok nabehnem na obecny urad B)
pepsikova
07.01.12,07:31
..no, okolo jednej hodiny v noci každý normálny pes šteká na mesiac..a ak ich je "asi" desať, je to pekný koncert...a ostatní susedia k tomu nič nehovoria?..nikomu to nevadí?..lebo mohla by si ich obehnúť a viac hlasov by malo silnejší účinok...
..len neviem, čo sa potom s tými psíkmi stane?..úradne im zakážu štekať, alebo ich majiteľ dá do útulku?..prekérna situácia:o
misoft
07.01.12,07:40
..len neviem, čo sa potom s tými psíkmi stane?..úradne im zakážu štekať, alebo ich majiteľ dá do útulku?..prekérna situácia Fľajster cez oči - neuvidia mesiac, nebudú štekať.
pepsikova
07.01.12,08:19
..softík, to asi sotva!..ale keby psíky na noc zatváral do domčekov, spali by a nesnorili po dvore,kde ich aj v noci má čo rozptyľovať a preto nespia a štekajú...ale to by bolo treba vychovať pána tých hafíkov...
misoft
07.01.12,08:25
Mne raz jeden majiteľ psa povedal, že dobre vedený pes zbytočne nešteká - pokiaľ je aj pustený vo dvore, je ticho - šteká len vtedy, ak sa niekto priblíži k "pomyselnej" hranici a dáva výstrahu votrelcovi, alebo vtedy, keď sa bojí a štekotom sa "posmeľuje".
Chokma
07.01.12,08:50
No a prve mozne riesenie - sadnut so susedom na pivo a zhodnotit vec - nepomohlo? Ci bolo zamerne obidene? :) Btw, jemu samemu nevadi stekot jeho psov v noci? Ja si myslim, ze by stacilo, aby ich na noc zatvaral a bolo by dobre mu to rozumne a bez invektiv navrhnut. ;-) Az potom by som prikrocila k dalsim rieseniam. Nie je dobre zbytocne jatrit susedske vztahy.
marleau
07.01.12,09:11
Už je aj tak prebytok psov,aj polovica by stačila,v mestách aj pätina.