bobekoad
07.01.12,12:28
Chcem sa opýtať na Váš názor, prečo kupovať tzv. ready made firmy? Čo sú výhody takýchto firiem? Ak máte skúsenosť, podnikáte v zakladaní firiem, dajte vedieť či sa predávajú. Ďakujem
bobekoad
07.01.12,12:15
hmm
bodliak
07.01.12,12:56
Všetko v tejto dobe naberá na obrátkach a niekedy sa stane, že máš príležitosť ale nechceš riskovať.
Vtedy potrebuješ čistú firmu, hoc aj na jedno použitie, potrebuješ ju rýchlo a hneď.
Keď sa niečo nepodarí, nekomplikuješ si situáciu v iných spoločnostiach.

Firma je zaregistrovaná, má pridelené všetky potrebné identifikátory, čo by inak trvalo týždne.

A niekedy je rozhodujúci aj vek firmy!
Dá sa kúpiť aj firma založená v roku 1999, ale čím staršia, tým ich je menej a sú drahšie. Skrátka, máš "históriu", málokto skúma, či 12 rokov len papierovo nespala.
Ice dive
07.01.12,13:31
mimotemy no a najbohovskejšia výhoda je keď si takú firmu z 1999 kúpiš a tváriš sa ako ostrieľaný podnikateľ a ako prvé ti príde na návštevu daňová kontrola:D:D:D šak po 13 rokoch podnikania by sa už aj patrilo:D
sroservis
07.01.12,21:11
Jasné, že keď má podnikateľ obzvlášť naponáhlo je vhodné kúpiť už hotovú spoločnosť.
Predávajúci by však mal v zmluve o prevode poskytnúť garancie, že eseročka je naozaj čistá a že odo dňa vzniku do predaja obchodného podielu fungovala úplne legálne (tj. má splnené všetky povinnosti vyžadované právnymi predpismi, jej účtovníctvo je vedené riadne a je úplné a pod.).
Economic
08.01.12,09:33
Kto nemá čas na nič a potrebuje zo dňa na deň riadne fungovať... som za READY MADE. Naozaj musí predávajúci poskytovať záruky, inak to nejde.
hornak.ebsr
11.01.12,07:12
Veľký rozdiel medzi READY MADE a COMPANY FORMATIONS je napr. v Čechách. Tam sa oplatí radšej si kúpiť založenú spoločnosť, pretože sa u nich základné imanie upisuje banke na dobu do zapísania do OR, ktorá vystavuje registrovému súdu potvrdenie o splatení. Nestačí vyhlásenie správcu vkladu.

Ale na Slovensku už odpadáva rozdiel medzi zakladaním a kúpou pretože väčšinou chcú klienti spoločnosť na mieru. A takých, ktorý majú dobrý "kšeft" zajtra a nie o 14 dní je už pomerne málo. Cenovo je medzi ready made neplatcom a založením rozdiel okolo 100-200 € záleží na spomínanom veku spoločnosti môže to byť ďaleko viac.

Iné je samozrejme kúpa ready made PLATCU DPH. V dnešnej dobe keď si finančný úrad už veľmi kontroluje komu schváli alebo neschváli dobrovoľné platcovstvo je lepšie obetovať zopár € naviac.
Economic
12.01.12,18:19
Mojim záujmom kedysi bolo ponúkať na predaj ready made s DPH. Len som narazila na dva problémy. 1. Klientovi vždy garantujem čistú firmu bez akýchkoľvek aktivít. 2. Daňový úrad vyžaduje pri dobrovoľnom platiteľovi DPH preukázať ekonomickú činnosť. A keďže som si nechcela nejak naštrbiť dobré vzťahy, vzdala som vybavovať DPH na firmu, ktorá ozaj nič nerobí a je pripravená a založená len za účelom predaja. No ak klient chce sro s DPH, ponúknem mu aj takúto a na konkrétne obchodné zmluvy a obchody, ktoré plánuje mu už ľahko potom vybavím DPH.
hornak.ebsr
12.01.12,19:29
Mojim záujmom kedysi bolo ponúkať na predaj ready made s DPH. Len som narazila na dva problémy. 1. Klientovi vždy garantujem čistú firmu bez akýchkoľvek aktivít. 2. Daňový úrad vyžaduje pri dobrovoľnom platiteľovi DPH preukázať ekonomickú činnosť. A keďže som si nechcela nejak naštrbiť dobré vzťahy, vzdala som vybavovať DPH na firmu, ktorá ozaj nič nerobí a je pripravená a založená len za účelom predaja. No ak klient chce sro s DPH, ponúknem mu aj takúto a na konkrétne obchodné zmluvy a obchody, ktoré plánuje mu už ľahko potom vybavím DPH.

To je síce pravda ale všetko sa dá keď sa chce :) podľa môjho názoru je pre klienta neefektívne si založiť spoločnosť a ešte čakať na schválenie platcovstva daňovým úradom. Ten kto zháňa READY MADE platcu tak zrejme nechce čakať ďalších "skoro" mesiac na schválenie. Mali sme klientov, ktorý povedali chceme spoločnosť platcu za 2 dni pretože nám ujde kšeft za XYZ tisíc €.
Economic
12.01.12,19:35
Záleží od konkrétneho DÚ. A do budúcna uvidíme čo nám prinesie novela zákona o DPH... o tom potom, ako by povedal istý nemenovaný politik.

Kto chce byť plátca DPH hneď, mal by skôr začať uvažovať o založení sro :D a nieže včera je neskoro.
Nebudem tu rozoberať subjekty a podnikateľov, ktorí takto zháňajú spoločnosti s DPH... Mám na to jednoducho po dlhoročnej praxi svoj názor. A určite preferujem ja osobne vybavenie DPH vždy pre tú ktorú spoločnosť individuálne. Veď nie všetky idú robiť rovnaké kšefty... Viem ju vybaviť s dobre pripravenými podkladmi bez problémov na prvý šup... mám pár dobrých ťahov na to...
hornak.ebsr
12.01.12,19:45
Záleží od konkrétneho DÚ. A do budúcna uvidíme čo nám prinesie novela zákona o DPH... o tom potom, ako by povedal istý nemenovaný politik.

Kto chce byť plátca DPH hneď, mal by skôr začať uvažovať o založení sro :D a nieže včera je neskoro.
Nebudem tu rozoberať subjekty a podnikateľov, ktorí takto zháňajú spoločnosti s DPH... Mám na to jednoducho po dlhoročnej praxi svoj názor. A určite preferujem ja osobne vybavenie DPH vždy pre tú ktorú spoločnosť individuálne. Veď nie všetky idú robiť rovnaké kšefty... Viem ju vybaviť s dobre pripravenými podkladmi bez problémov na prvý šup... mám pár dobrých ťahov na to...

Úplne súhlasím :) ale niekomu to nevysvetlíte. Povie chcem spoločnosť hneď alebo nič. Tak už máme stále v zálohe pár spoločnosti s DPH, ako sa hovorí "keby náhodou".
MurphYnko
16.12.19,13:26
Ready made firmu kvoli tomu, aby si usetril cas so zakladnim s.r.o., pripadne ak potrebujes rovno firmu ako platcu dph, pretoze ides napr. stavat velku zakazku, alebo ked ides do tenderu a tam vyzadaju aby si bol platca dph, pripadne ides kupit byt a chces si odratat DPH, ma to viacero vyhod.

Mudry som kvoli tomu ze nedavno som to riesil, robil som si aj prehlad na trhu a najlacnejsie a najlepsie jednanie boli s tymito
www.reklama.sk

Stalo to ma 2500€ aj s virtualnym sidlom v BA na rok. Takze ja som spokojny..