Zuziq
30.01.06,06:41
Dobry den!
Chcela by som poprosit o radu.Moj 16 rocny syn podpisal DOHODU o brigadnickej cinnosti.Dostava vyplatu,ktora je normalne zdanovana a teraz mu z firmy prislo Potvrdenie o zuctovanych a vyplatenych prijmoch fyzickych osob zo zavislej cinnosti za rok 2005.Neviem,ci mam s tym potvrdenim nieco robit.
Dakujem a prajem pekny den:)
ondrejvla
30.01.06,06:17
Dobry den!
Chcela by som poprosit o radu.Moj 16 rocny syn podpisal DOHODU o brigadnickej cinnosti.Dostava vyplatu,ktora je normalne zdanovana a teraz mu z firmy prislo Potvrdenie o zuctovanych a vyplatenych prijmoch fyzickych osob zo zavislej cinnosti za rok 2005.Neviem,ci mam s tym potvrdenim nieco robit.
Dakujem a prajem pekny den:)

Organizácia je povinná zaslať potvrdenie o príjme každému, kto mal u nej príjem na základe uzatvorenej prac.zmluvy, aj DBPŠ, DOVP...- podľa ZP.
Ak jeho príjem presiahol v mesiacoch september - december 2005 výšku 13000,- Sk je povinný si podať ročné zúčtovanie poistného pre ZP.
Dúfam, že som sa nepomýlila v tej výške príjmu?!
Zuziq
30.01.06,06:33
Dakujem Vlasta,taky prijem nemal,cize je to OK.
Pekny den!
Denda
30.01.06,07:16
Dobry den!
Chcela by som poprosit o radu.Moj 16 rocny syn podpisal DOHODU o brigadnickej cinnosti.Dostava vyplatu,ktora je normalne zdanovana a teraz mu z firmy prislo Potvrdenie o zuctovanych a vyplatenych prijmoch fyzickych osob zo zavislej cinnosti za rok 2005.Neviem,ci mam s tym potvrdenim nieco robit.
Dakujem a prajem pekny den:)
Ak mu bola zrážaná daň tak je pre neho výhodné požiadať o ročné zúčtovanie dane alebo podať daňové priznanie.
Viac tu:http://www.porada.sk/showpost.php?p=173939&postcount=4