mr2
07.01.12,14:33
zdravim, mam sro a od zalozenia som par veci pokupil aj cez paypal ktory je viazany na kreditnu kartu firemneho uctu, nakolko vsak zalozenie sro stalo okolo 300 euro a zarobil som asi 50, som v strate a teda nema nejak extra pre mna zmysel si tieto polozky davat do uctovnictva a vies ze su firemny majetok. ide o cca 100 euro. no na vypise z firemneho uctu sa vyskytuju, ako to spravit staci poslat zo sukromneho uctu presne take polozky plusove na firemny ucet a bude to v poriadku? ci je to zlozitejsie? nechcem s tym ani uctovnicku otravovat, naco to ma zbytocne nahadzovat ked ako hovorim nepomohlo mi to vobec ze je to "na firmu" kupene.. veci co som kupil v hotovosti tam teda ani nezahriem ale ako s tymi polozkami co boli cez kartu platene? dakujem za rady...
Tweety
07.01.12,13:36
zdravim, mam sro a od zalozenia som par veci pokupil aj cez paypal ktory je viazany na kreditnu kartu firemneho uctu, nakolko vsak zalozenie sro stalo okolo 300 euro a zarobil som asi 50, som v strate a teda nema nejak extra pre mna zmysel si tieto polozky davat do uctovnictva a vies ze su firemny majetok. ide o cca 100 euro. no na vypise z firemneho uctu sa vyskytuju, ako to spravit staci poslat zo sukromneho uctu presne take polozky plusove na firemny ucet a bude to v poriadku? ci je to zlozitejsie? nechcem s tym ani uctovnicku otravovat, naco to ma zbytocne nahadzovat ked ako hovorim nepomohlo mi to vobec ze je to "na firmu" kupene.. veci co som kupil v hotovosti tam teda ani nezahriem ale ako s tymi polozkami co boli cez kartu platene? dakujem za rady... Môžu sa zaúčtovať ako pohľ. voči spoločníkovi, ktorý musí vyrovnať. 355/221, vyrovnanie 221/355. Ale transakcia cez BÚ sa musí zaúčtovať, nedá sa neúčtovať.
mr2
07.01.12,13:41
Tweety ďakujem! :)
mirhu
22.10.13,11:23
Ak zaplatil firemnou kartou z firemného účtu, ale stratil doklady - tak ako na to? 355/221 ? a potom vklad 211/355? či nejak inak?