dimirka
07.01.12,15:52
poradi mi niekto?mam starsiu ruru na pecenie whirpool,ked tam peciem kolac alebo pizzu,tak zvrchu je to upecene ale zo spodu surove,neviem si s tym rady.ta rura nemam ohrievanie zo spodu len z vrchu alebo teplovzdusne ohrievanie,dakujem za radu
Meggi 1
07.01.12,15:14
poradi mi niekto?mam starsiu ruru na pecenie whirpool,ked tam peciem kolac alebo pizzu,tak zvrchu je to upecene ale zo spodu surove,neviem si s tym rady.ta rura nemam ohrievanie zo spodu len z vrchu alebo teplovzdusne ohrievanie,dakujem za radu
Skús urobiť tak, že keď bude vrch skoro upečený, zakryješ ho alobalom a necháš dopiecť spodok...
lujza.j
07.01.12,15:15
ked máš "produkt" zo spodku surový aký ohrev máš zapnutý?
Katarina
08.01.12,23:02
Po 16-tich rokoch mi odišla stará dobrá vstavaná elektrická teplovzdušná rúra Mora. Kúpila som Electrolux EOC 66800X v akcii za 440 €. Má dolný a horný ohrev + teplovzdušný ventilátor. Piekla som z kysnutého cesta najprv na tradičnom pečení dolný a horný ohrev spolu /samostatne program na dolný a horný ohrev nemá/ cesto bolo zo spodu do chrumkava upečené, ale trebalo ho ešte dopiecť.Piekla som podľa priloženého rozpisu v I.polohe na 190 stupňov 20-25 min. Na druhý pokus som dala program teplovzdušné pečenie , skúsila som II. polohu na tom istom stupni. Nebola som s výsledkom spokojná. Prosím, ak máte niekto skúsenosti s touto rúrou poraďte mi.
kukučka
09.01.12,01:44
Návod je potrebné čítať opakovane, po maďarsky neviem, ale tuším v tej ukážke je aj samostatný dolný ohrev - čudovala by som sa, keby nebol.
190° C je tak na začiatok pečenia kysnutého cesta, na dopekanie určite menej. Ako sa hovorí, v takej rúre musíš upiecť aj diabla. Držím palce a tíško závidím.:D

http://www.youtube.com/watch?v=7zLyOelEzeg
Katarina
09.01.12,10:02
Kukučka, veľmi pekne ďakujem, ale toto nie je moja rúra. Mám EOC 66800X a skutočne nemá spodný ani horný ohrev zvlášť. Neurobila som dobrý nákup, chladiaci ventilátor je vpredu a pri 85 stupňov sa automaticky spustí, potom naberá na intenzite tak, že v kuchyni mi nadvihuje obrus. Dva dni som študovala popisy rúr na internete, napokon zvolila túto. Tie popisy nie sú celkom pravdivé. Moja smola. Kúpila som ju 5.1.2012 môžem sa jej zbaviť výmenou za inú rúru, keď som v nej už piekla?
adi11
09.01.12,10:53
Po 16-tich rokoch mi odišla stará dobrá vstavaná elektrická teplovzdušná rúra Mora. Kúpila som Electrolux EOC 66800X v akcii za 440 €. Má dolný a horný ohrev + teplovzdušný ventilátor. Piekla som z kysnutého cesta najprv na tradičnom pečení dolný a horný ohrev spolu /samostatne program na dolný a horný ohrev nemá/ cesto bolo zo spodu do chrumkava upečené, ale trebalo ho ešte dopiecť.Piekla som podľa priloženého rozpisu v I.polohe na 190 stupňov 20-25 min. Na druhý pokus som dala program teplovzdušné pečenie , skúsila som II. polohu na tom istom stupni. Nebola som s výsledkom spokojná. Prosím, ak máte niekto skúsenosti s touto rúrou poraďte mi.
..pri peceni kysnutych kolacov pouzivam tiez nastavenie len dolny a horny i ked mam v nastaveni aj na spodny a mam aj teplovzdusne nastavenie, ale to skoro nikdy nezapinam a kolace sa mi pekne upecu do chrumkava aj z vrchu aj zo spodu..vzdy treba kolace najprv asi 20 minut piect na teplote vyssej ako pises a potom znizit na 170 st. a piect este ale 15-20 minut..mam el. ruru elektrolux EKK 5007
kukučka
09.01.12,11:06
Skús to, možno sa ti podarí, vysvetli svoje výhrady. Ja mám jednu skúsenosť spred roka s nevhodným nákupom mixéra, podarilo sa mi výrobok po jednom použití vrátiť. Bolo to v Nay, odvtedy si dávam pozor. Kúpila som ho až teraz cez net, ale najprv som som si vyskúšala viac druhov - úchyt aj hlučnosť.
Katarina
09.01.12,13:19
..pri peceni kysnutych kolacov pouzivam tiez nastavenie len dolny a horny i ked mam v nastaveni aj na spodny a mam aj teplovzdusne nastavenie, ale to skoro nikdy nezapinam a kolace sa mi pekne upecu do chrumkava aj z vrchu aj zo spodu..vzdy treba kolace najprv asi 20 minut piect na teplote vyssej ako pises a potom znizit na 170 st. a piect este ale 15-20 minut..mam el. ruru elektrolux EKK 5007

Takže kysnuté koláče sa pečú 35-40 min. Takto som piekla aj v starej More. Adi a v ktorej polohe ich pečieš ? Podľa priloženej knižky k mojej rúre sa koláče pečú na prvej polohe - najspodnejšia 15-20 min.na 190 stupňov. Za tento čas sa spodok aj upiekol len vrch trebalo dopiesť, tak som to ešte trochu nechala v rúre a koláč sa vysušil.
adi11
09.01.12,13:31
Takže kysnuté koláče sa pečú 35-40 min. Takto som piekla aj v starej More. Adi a v ktorej polohe ich pečieš ? Podľa priloženej knižky k mojej rúre sa koláče pečú na prvej polohe - najspodnejšia 15-20 min.na 190 stupňov. Za tento čas sa spodok aj upiekol len vrch trebalo dopiesť, tak som to ešte trochu nechala v rúre a koláč sa vysušil.
..peciem odjakziva v strednej casti rury, t.j. 2 ci 3 poloha, nie na spodnej..ked sa kolac velmi vysusi, treba ho hned po vytiahnuti potret vodou a prikryt utierkou, on sa upari a zmakne
adi11
09.01.12,13:33
..mne vzdy susilo kolace v plynovom sporaku, preto som kupila druhy s elektr. rurou