Karla26
07.01.12,18:13
Mám taký problém, bývam v priateľovom byte už vyše 2 rokov..byt je jeho, ale nabytok, auto a všetk ostatne mame kupene na polovice.. Ide o to, ze mame krizu, teda hlavne z mojej strany, neviem ci nas vztah ma dalej zmysel. Neviem, či budeme spolu aj nadalej, alebo sa rozídeme, nechcem však prist o to, čo som do bytu vlozila. Priatel mi raz povedal, ze ak sa cokolvek stane, tak mi vsetko vráti, uz sme sa parkrat skoro rozisli, ale mam pocit, ze vzdy sa dame dokopy len preto, aby priatel nemusel nic riesit s bytom a vratit mi peniaze. Pretoze ja by som uz chcela planovat spolocnu buducnost, zasnuby a tak..ale on nechce, dokonca mi raz povedal ze si vlastne ani neni istý, či som tá pravá, vraj je zmateny, keby som vtedy nemala povinnosti, ktore mi nedovolili odist, tak by som uz davno tu nebola a vykaslala sa nanho, ale on ma vzdy odprosi. Neviem, čo robiť, mama mi uz nadava, ze som irobila chybu, lebo este odidem s holou ritou. Neviem, co robit. Mame obaja 28r, financií je málo, ale mam pocit, ze by nam odluka len pomohla. Ja však byvam v jeho rodnom meste, moje je 300km vzdialene. Som uz mierne zufala, ak ma niekto nejake skusenosti, tak by som bola rada za kazdy nazor. Díky
misoft
07.01.12,17:17
Otázku bytu - bezpredmetné - je jeho vlastníctvom - z neho nedostaneš ani cent. Môžeš však dostať späť to, čo si vložila potom do údržby a obnovy bytu + 1/2 všetkého čo ste spolu kúpili. S holou r**ou asi neodídeš - viď vyššie. Ak je charakter - preplatí to, čo si vrazila do spoločného (ale na polovicu hodnoty bytu ZABUDNI!)
Karla26
07.01.12,17:20
Ved mne nejde o peniaze, a z bytu nechcem nic, ved je jeho. Len to, co mi patrí. Ja zas nie som taka mrcha, čo počíta kazdy cent.. Len ak by nahodou robil problemy a nahodou by m preplo, asi sa pravdy nedovolam, kedze nemam ani ziadnu zmluvu, kolko som sem vrazila..uz som parkrat mala taky navrh, ale vzdy sme to nejak zavrhli, ani neviem kde a aka zmluva by na to bolo treba.
misoft
07.01.12,17:24
Zmluva nemusí byť - stačia doklady o kúpe a pod. Tam je predsa dátum, názov a hodnota - to by malo stačiť na určenie.
Andy Kralik
07.01.12,18:39
pomohlo by ak by nejake veci boli kupovane z tvojho účtu
Karla26
07.01.12,19:15
no to ani nebolo, vzdy to bol vacsinou z uctu partnera, ja som mu zas poslala tu moju cast na jeho ucet..
ale tu to asi nevyriesim, musim sa len spoliehat na to, ze nam ostane zdravy rozum a v pripade potreby sa dohodneme..
misoft
07.01.12,19:21
ja som mu zas poslala tu moju cast na jeho ucet......no však je to zdokladované, koľko si mu poslala na účet.
Ice dive
07.01.12,19:23
ďalšou vecou je, že nábytok/zariadenie starne, myslím, že tvoja predstava je taká, že chceš čo si do toho vrazila... partner zas môže byť názoru, že nábytok si užívala aj ty a dnes už nemá hodnotu nového... čo môže byť ďalší kameň úrazu...
misoft
07.01.12,19:24
Amortizácia - zázračné to slovo.
Marína
07.01.12,19:35
no to ani nebolo, vzdy to bol vacsinou z uctu partnera, ja som mu zas poslala tu moju cast na jeho ucet..
ale tu to asi nevyriesim, musim sa len spoliehat na to, ze nam ostane zdravy rozum a v pripade potreby sa dohodneme..
To vám želám, neznížte sa a dohodnite sa ako zrelí, rozumní ľudia.
Karla26
07.01.12,22:06
Ice dive, to mas pravdu, ja sa zas nemienim hadat o kazdy cent alebo euro.. len aby sme sa nejak dohodli. Vdaka za rady.