jarusik2
07.01.12,20:33
Ahojte plánujem začať vyrábať veci z gumy ako a komu ich ponúknuť hlavne náhradne diely poradte
lujza.j
07.01.12,19:36
pred necelou hodinou to bola soľná jaskyňa......
http://www.porada.sk/t183587-solna-jaskyna.html#post1936340
jarusik2
07.01.12,19:40
som tu novy tak skúšam čo sa tu dá dozvedieť tie jaskyne stále staviam lem dôsledkom toho ze momentálne moc nejdú tak skúšam aj nove možnosti
Ice dive
07.01.12,19:42
mimotemytak s Bohumilom Stejskalom nerátaj toho si škrtni zo zoznamu... "ale já čepičku nechci":D:D:D

no dosť nekonkrétne položená otázka, čo chceš vyrábať? aké náhradné diely, pre aký trh? pre aký stroj? pre autá pneumatiky, tesnenia... skákacie gumy pre fitká... výrobu ako takú valcujú číňania a reťazce tlačia na čo najnižšie ceny takže rozbiehať výrobu v tomto čase je dosť náročné...
Ice dive
07.01.12,19:44
schválne koľko si ich postavil za posledný rok? samostatná soľná jaskyňa sa asi už veľmi neuživí čo takto skúsiť osloviť nejaké wellnes centrá a pod...
duves
07.01.12,19:46
Ice dive
07.01.12,20:00
no len obával by som sa riešenia reklamácií:D:D:D
jarusik2
07.01.12,20:04
chcem vyrabyt nahradne diely do domavnosti porozmyslajte kolko veci mate doma trebars v kuchini a ked ich treba tak je pokazené tesnenie a v obchode ho bud nemaju alebo nadávate ze je veeeĺmi dráhe a k tým jaskyniam tohoto roku ziadnu este je skoro ale vlani 2 a vec sa ma tak ze skrachovali len tie co stali samostatne a nic ine neponúkali ale v hoteloch kúpeloch a wellnes centrách fungujú ja som chcel radu ako ich efektívne ponuknut v zahranici staviam aj do domacnosti sukromne a s tyn ze su neucinne nemate tiez pravdu vela ludom pomahaju a su spokojný no treba povet ze neliečia ale zmiernuju priebeh choroby
marjankaj
07.01.12,20:11
jarusik2: To je v nejakej cudzej reči? Alebo iba ja nerozumiem?:eek:
marleau
07.01.12,20:15
Dnes je žažko rozbiehať biznis,keď:
- lukratívne biznisy už bežia,
- medzi seba ťa určite nevezmú,
- a hlavne,ľudia nemajú peniaze.
jarusik2
07.01.12,20:23
marianskaj tak takto niekedy davno boli sifonove flase v nich boli gumove tesnenia a tie sa dost kazili a nebolo ich dostat tak som myslel nieco take zacat vyrabat alebo tesnenia do tlakovych hrncov podla mna dost vela veci co sa pradava tak k nim chibaju ND
Ice dive
08.01.12,06:55
to máš možno pravdu, že sa k veľa veciam nevyrábajú ND, ale žijeme v konzumnej spoločnosti, kedy je lacnejšie pokazenú vec nahradiť novou, aj keby bol náhradný diel, väčšina ľudí už nie je tak zručných aby si danú vec vedeli bezproblémov opraviť t.j. hľadali by servis a ten by bol zas drahý aby sa vôbec uživil...
pavol54
08.01.12,07:51
stroj máš? matrice máš?
jarusik2
08.01.12,09:53
stroj ano ale naco su mi matrice ked neviem co lisovat
pavol54
08.01.12,12:52
stroj ano ale naco su mi matrice ked neviem co lisovat
lenže na rentabilitu výroby (cena matrice) musíš robiť hromadnú výrobu nie kusovku.
Ice dive
08.01.12,13:07
no evidentne si dosť na začiatku, ako ti máme v niečom poradiť, keď vieš len to, že chceš vyrábať veci z gumy ale nevieš čo, nevieš koľko a tým pádom nevieš za koľko to chceš predať a ani nevieš komu.... sprav si najprv prieskum možností a trhu, čo tvoj stroj dokáže vyrobiť, koľko sú tvoje náklady na zamestnancov a materiál + réžia, po čom daný výrobok predáva konkurencia, a či sa cenovo približuješ, resp. či dokážeš ponúknuť aj volajakú výhodu oproti konkurencií... a potom až zháňaj odberateľov, každý odberateľ chce najprv než niečo objedná výrobok vidieť, ohmatať a vedieť koľko kusov a za akú cenu môže dostať...
jarusik2
08.01.12,13:50
povedzme ze koncovky na barli a vychadzkove paloce ponukal som lekarnam zdravotnym pomocka a distributorom liekov cena je v poriadku len ze mam uzky sortiment tak by som to chcel skusit do zahranicia ako efektivne to ponukat a hlavne komu
pavol54
08.01.12,15:04
povedzme ze koncovky na barli a vychadzkove paloce ponukal som lekarnam zdravotnym pomocka a distributorom liekov cena je v poriadku len ze mam uzky sortiment tak by som to chcel skusit do zahranicia ako efektivne to ponukat a hlavne komu
ty máš naivnú predstavu a keď sa do toho pustia laici tak to aj tak vyzerá nič dobre nefunguje, zdanlivo jednoduchá koncovka na barlu je dosť zložitá vec, v prvom rade použitie správneho materiálu, testovanie na bezpečnosť , predaj stroj do zberu a rob to na čo máš vzdelanie alebo aspoň vzťah, ty tu skúšaš že?
jarusik2
08.01.12,16:43
pavol54 nechapem tvoju reakciu pisem ze vyrobok bol v poriadku len mam maly sortiment a tak som bol nezaujimavy nahodou troch o vyrobe z gumy nieco viem len co neviem ak si si nevsimol je oblast marketingu nemozem byt vo vsetkom dobri ako ti
Ice dive
08.01.12,16:50
pozri zakončenie barle alebo vychádzkovej palice, čo je síce kus gumy musí splňať určitú normu, nesmie napr. sklznuť z bakule t.j. musí byť priľnavý na drevenú, železnú, titánovú a čo ja viem ešte akú inú barlu, musí mať špecifické vlastnosti, nesmie sa napr. rozpustiť pri + 30 ale zas nesmie stuhnúť a popraskať pri - 30... a pritom si zachovať rovnaké vlastnosti, nie že si dôchodcovia a invalidi dolámu nohy, pri prvom snehu, lebo tvoja koncovka začne klzať... toto všetko treba mať odskúšané v štátnej skúšobmi a mať na to certifikát, resp. kúpiť licenciu od nejakého výrobcu...
to isté máš aj s tesneniami, a inými gumennými náhradnými dielmi... proste skôr ako spustíš výrobu musíš mať vybehaných kopec papierovačiek a razítok... až potom môžeš hľadať odberateľov...

nie je to len o tom mám stroj tak idem vyrábať...

neviem síce aký je technologický postup výroby ale napr. také skákacie loptičky tzv. Japonky tam by si si musel dávať len pozor na to, aby to bolo guľaté skákalo to, aby boli dostatočne hrubé na to aby to pes nerozhrýzol a prípadne guma by mala byť zdravotne nezávadná, aby ti nepodochli nejaké čistokrvný yorkshirovia:-)))
jarusik2
08.01.12,16:58
Ice dive prispevok nad tebou o tom pisem to co treba mam len to neviem predat a v tom potrebujem poradit oblas marketingu a nie ake skuski musimat koncoka a co treba to mam za sebou nieje as taky problem to vyrobi ale problem je predat a dobre tak aby obe strany boli spokojne
Ice dive
08.01.12,17:04
kto vyrába barle? kto predáva zdravotnícky materiál? pogoogluj a skús osloviť výrobcov bariel prípadne distribučné spoločnosti čo predávajú zdravotnícky materiál... ak presvedčíš výrobcu o tom, že si pre neho lacnejší dodávateľ resp. je pre výrobcu barle výhodnejšie kúpiť od teba tvoj výrobok ako mať vlastnú výrobu máš vyhraté...
frederyka
08.01.12,17:16
Ice dive prispevok nad tebou o tom pisem to co treba mam len to neviem predat a v tom potrebujem poradit oblas marketingu a nie ake skuski musimat koncoka a co treba to mam za sebou nieje as taky problem to vyrobi ale problem je predat a dobre tak aby obe strany boli spokojne
začni s výrobou dámskych pätníkov...http://ua.all.biz/img/ua/catalog/657314.jpeg
jarusik2
08.01.12,18:00
mas zaujem??????????
camozzi
08.01.12,19:40
Vyrabaj gumene navleky na kolieska kancelarskych stoliciek a/alebo gumene podlozky pod taketo stolicky. Cielova skupina je urcite vacsia a solventnejsia ako dochodcovia, ktori potrebuju gumenu koncovku na palicu. V obchode maju na tento sortiment dost luxusne ceny.
Ice dive
08.01.12,19:46
len potom pozor, keď sa vďaka takým návlekom na kolečká zrúbe zo stoločky volajaký top manager svetového podniku a vykrúti si krk... a bude požadovať odškodné keď nebudú potrebné certifikáty....