kalkulka
30.01.06,06:58
Milí poraďáci, potrebujem súrne poradiť. V tých našich bláznivých dňoch mi celkom vypadlo, že staviame výrobnú halu. V katastri je pozemok, na ktorom sa stavba realizuje je zapísaný ako zastavaná plocha. Avšak došlo k zmene zákona a od 1.1.2006 sa za stavebný pozemok považuje pozemok uvedený v právoplatnom stavebnom povolení až do kolaudačného rozhodnutia na stavbu. Ide mi o to, či celá plocha pozemku, na ktorom bude stavba umiestnená sa ráta do stavebného pozemku, alebo iba plocha, ktorá je zastavaná pod stavbou? Napr. celková výmera pozemku 2000 m2. V stavebnom povolení je uvedené - zastavaná plocha 612 m2.
Tak, ktorú plochu mám zdaniť ako stavebný pozemok? Prosím, prosím rýchlo mi odpovedajte. Mám v tom zmätok na poslednú minútu. Máme nehnuteľnosti neúrekom a mám na to málo času. Vrelé dík za každú radu.
ALDA
30.01.06,07:33
Kati..dnes idem na kataster..spýtam sa a zavolám Ti:)
vieroslava
30.01.06,12:56
Ide mi o to, či celá plocha pozemku, na ktorom bude stavba umiestnená sa ráta do stavebného pozemku, alebo iba plocha, ktorá je zastavaná pod stavbou? Napr. celková výmera pozemku 2000 m2. V stavebnom povolení je uvedené - zastavaná plocha 612 m2.

Správne by si mal zdaňovať celúvýmeru podľa katastra nehnuteľností. Doporučujem dať si urobiť odčleňovací geometrický plán nas oddelenie pozemku pod stavbou, tento dať zapísať do katastra nehnuteľností a tým pádom budete platiť dať len za skutočnú výmeru.
kalkulka
03.02.06,06:09
Aj to by bolo určité východisko, ale až v roku 2007 a to už bude stavba aj skolaudovaná. Dík za odpoveď.