kabko
08.01.12,11:36
Ahojte poraďáci...

Mal by som otázku:
Objednal som tovar z Ázie. Za normálnych okolností by ho stopli na colnici a vyrúbili CLO + DPH, no tovar mi prišiel z Nemecka.
Jedná sa o dve objednávky, jedna je len 25USD, druhá 250+ USD. Samozrejme, ako je to zvykom u našich ázijských kamarátov,
len horko-ťažko od nich vyžobreme nejaký ten invoice (faktúru), na ktorej aj tak chýbajú údaje, ktoré by tam mali byť, a aj to
uvedú ceny bez DPH, teda žiadna daň tam nieje.
Bude toto účtovne v poriadku, keď zaúčtujem FA od dodávateľa z Ázie a nezaúčtujem žiadne poplatky (CLO+DPH, ktoré by som
normálne platil, keby to bolo odoslané z Ázie) ?

Vopred ďakujem za pomoc... :)
kabko
29.01.12,10:48
Nikto ? :(
pepoxx
29.01.12,11:30
Pri dovoze tovaru z tretich krajin mimo EU na fakture nikdy nie je DPH. "Europska" DPH funguje iba v EU. DPH sa plati spolu s clom pri precleni.

Ak je tovar dodavany z Nemecka, dodavatel by mal byt registrovany platitel DPH v Nemecku. Faktura pre konecneho spotrebitela by mala byt od nemeckeho dodavatela s vycislenou DPH. (nemeckou DE.. alebo slovenskou SK.. ak ide o zasielkovy obchod a dodavatel prekroci urcity obrat)

Ak takemuto dodavatelovi poskytnete svoje IC DPH, faktura bude bez DPH a vy si to v danovom priznani samozdanite. Ide o nadobudnutie tovaru z EU.

Ak je FA od dodavatela z Azie a nie je na nej ziadna identifikacia europskej nemeckej pobocky a tovar pride z Nemecka, tak takyto postup nie je spravny a treba si pytat riadny danovy doklad.
kabko
29.01.12,14:00
Ďakujem Pepoxx..