Jana G.
30.01.06,07:42
Poprosím poradiť skúsenejšie účtovníčky. Program mi vytvorí hosp. výsledok, ktorý mi sedí aj s výkazmi VZaS a súvaha tiež vytlačené z programu. Problém je v tom, keď robím v DP úpravy t.j. mám pripočitateľné položky, takže potom mi nesúhlasí hosp.výsledok s výkazmi. Kde potom urobiť úpravu aby bol súlad medzi DP a výkazmi. Ďakujem.
Braňo
30.01.06,07:00
Pozor daňový základ, ktorý je upravený o pripočítateľné a odpočítateľné položky nie je to isté ako hospodársky výsledok (rozdiel výnosov s nákladmi)
:p
Jana G.
30.01.06,09:46
Takže môže sa stať, že výkazy nemusia súhlasiť s daňovým priznaním?
alušik
30.01.06,09:54
Janka, hospodarsky vysledok, ktory je na vykazoch - v suvahe a vysledovke, Ti bude sediet len s prvym riadkom danoveho priznania. Potom vlastne v danovom priznani upravujes danovy zaklad. Ked vycislis dan, tu este zauctujes do stareho roka 591/341.
ZuzanaA
30.01.06,09:56
Takže môže sa stať, že výkazy nemusia súhlasiť s daňovým priznaním?

Janka, predpokladám, že si to urobila takto:
- ku koncu roka máš súvahu a výsledovku - účtovnú
- číslo, ktoré ti vyšlo napíšeš do daňového priznania
- urobíš úpravy - príjmy a výdavky nezahrňované do základu dane
- vyjde ti základ pre daň z príjmov PO
- vyrátaš daň, zaúčtuješ do účtovníctva
- teraz vytlačíš súvahu+výsledovku, kde už bude zahrnutá daň a tieto tlačivá odovzdáš spolu s priznaním a poznámkami da DÚ
- teda výsledok vo výsledovke a súvahe nie je ten istý ako v daňovom priznaní, iba ti musí sa rovnať súvaha s výsledovkou
ALDA
30.01.06,09:58
Takže môže sa stať, že výkazy nemusia súhlasiť s daňovým priznaním?
Výkazy sú pred zdanením a po zdanení!!!

Zle zaradil: nejde mi odpovedať s citáciou, ani odpoveď ako taká?
ALDA
30.01.06,10:00
A Zuzka ma predbehla s podrobnejšou odpoveďou:)

Už mi funguje aj odpoveď:)
ZuzanaA
30.01.06,10:01
Janka, hospodarsky vysledok, ktory je na vykazoch - v suvahe a vysledovke, Ti bude sediet len s prvym riadkom danoveho priznania. Potom vlastne v danovom priznani upravujes danovy zaklad. Ked vycislis dan, tu este zauctujes do stareho roka 591/341.

Áno, tento HV ti ale bude sedieť ešte pred zaúčtovaním dane, ktorá ti vyšla vo výpočte v daňovom priznaní.
Jana G.
30.01.06,10:54
Zuzanka, presne tak som to urobila. Vždy mám z toho depku, že ak je to problém a musím upravovať aj výkazy. ďakujem veľmi pekne a prajem pekný deň.