tinkas
08.01.12,18:38
ahojte poradaci...ak konatel takoval phm v PL a vystavili mu faktúru s dph....napr 100PLN + 20PLN dph ako mám posutpovat? samozdanit 120PLN?
tinkas
08.01.12,20:13
viete niekto poradit?
Nana22
08.01.12,20:42
a faktúra je vystavená na firmu? Nie som síce nejaký veľký odborník na dph, ale ak bežne nakupujem phm v zahraničí, napr. my v Nemecku, bločky sú vždy s dph, phm dám do nákladov a sumu dph dávam na osobitnú analytiku, ak splním za rok limit a podmienky, tak budem žiadať o refundáciu.
Nana22
08.01.12,20:55
Samozdaniť? Len v prípade, že by sme tovar nadobudli v tuzemsku. Ale v tomto prípade mi vychádza, že miestom dodania je Poľsko a preto je uplatnená poľská dph. Ja by som nesamozdaňovala, postupovala by som tak, ako som uviedla v príspevku vyššie. Kto pridá svoj názor?
tinkas
09.01.12,05:51
myslíte, že by som mala podať dodatočné dp za tie obdobie kde som tieto fakúry samozdanila? pokuta tam nehrozi ziadna?
tinkas
09.01.12,07:11
prosim neviete mi poradit?
Nana22
09.01.12,11:57
Nie som si istá. Bolo by dobré, keby sa na to pozrel ešte niekto iný. Pozrieť kedy je vôbec povinnosť podať DDP - predpokladám, že nákup ste samozdanili v jednom mesiaci, teda aj vstup aj výstup, takže dopad na DP bol 0? T. j. aj keď opravíte riadky, nebude to mať vplyv na výšku výslednej daňovej povinnosti. A čo sa týka nejakých sankcií, to netuším. Skúste ešte posunúť tému, ja som sa snažila napísať len môj osobný pohľad na predmetný nákup, možno vás trošku naviesť, kde ešte pozrieť.