elmajka
09.01.12,06:54
Prajem všetkým poradákom aj v tomto roku všetko dobré a zároveň by som sa chcela poďakovať za rady a pomoc v minulom roku nielen mne, ale aj ostatným, ktorí to potrebovali a pomohlo im to.
Ja tú radu potrebujem už teraz. Robím vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou el.rozvádzačov. Jedna pani dôchodkyňa nám prišla ponúknuť do prenájmu nejaké stroje, ktoré by sme potrebovali. Neviem či len tak môžem s ňou spísať dohodu o prenájme, alebo či by mi mala nejako preukázať odkiaľ stroje nadobudla. Vraj keby to bol problém, tak nám ich môže prenajať jej vnučka, ktorá navštevuje VŠ. Mne sa to akosi nezdá. Čo vy na to? Ešte by ma zaujímalo, čo z toho vyplýva pre pani, alebo jej vnučku čo sa týka daní, odvodov atď.
Mila123
09.01.12,07:00
pani musí mať na prenájom hnuteľného majetku (dlhodobého) oprávnenie, napr. ŽL......ak by boli stroje súčasťou nehnuteľnosti (resp. zariadením nehnuteľnosti, kt. prenajíma, nie je problém popri nájmu nehnuteľnosti aj prenajať hnuteľné veci, zariadenie budovy....) a to odkiaľ má stroje a iné zariadenia je jej záležitosť (nie Vaša) ak prehlási, že sú jej výlučným vlastníctvom.....nie je jednoduchšie ich odkúpiť?
elmajka
09.01.12,11:05
Presne to som potrebovala, musí mať trebárs ŽL, na základe ktorého by prenájom vykonávala. Presviedčala ma o niečom celkom inom. Ďakujem
ilona
09.01.12,11:50
Keď prenajíma napr. auto otec synovi. Syn je živnostník, otec nie je a tá suma za prenájom nepresiahne 500,- € za rok. Podľa Vás sa tento otec tiež musí ísť hlásiť na DU ? Je tam rozdiel či je to príležitostný prenájom,alebo pravidelný celý rok. Pokiaľ je príležitostný tak sa na DU nemusí hlásiť, ani nepotrebuje živnostenský list.