PcX
09.01.12,08:16
Dobry den.
Potreboval by som sa pripisat do s.r.o. ktoru som s kamaratom zalozil, ale v tej dobe som sa nezapisal(cize je tam aktualne jeden spolocnik).
Viete mi poradit co vsetko treba spravit aby som sa do tej firmy mohol zapisat s plnymi pravomocami ako terajsi spolocnik?
Neviem ci staci nejaka zmluvo o prevode podielu, alebo treba vytvorit spolocensku zmlucu alebo nieco viac.
Dakujem za kazdu radu , ktora mi pomoze sa pohnut dalej.
marjankaj
09.01.12,07:34
Ak nie si zapísaný v registri, tak si tú s.r.o. nezaložil.:eek: Ty asi neurobíš s tým nič. Jedine rozhodnutím jediného spoločníka sa to dá zmeniť.
PcX
09.01.12,07:44
No niesom tam zapisany, to je jasne. Preto by ma zaujimalo co treba vsetko spravit aby som figuroval ako spolocnik.
marjankaj
09.01.12,11:19
No niesom tam zapisany, to je jasne. Preto by ma zaujimalo co treba vsetko spravit aby som figuroval ako spolocnik.
No mohol by si založiť svoju vlastnú s.r.o.čku.
KEJKA
09.01.12,13:36
No niesom tam zapisany, to je jasne. Preto by ma zaujimalo co treba vsetko spravit aby som figuroval ako spolocnik.v prvom rade musí byť s tým uzrozumený tvoj kamarát - pravý jediný spoločník sro, do ktorej chceš vstúpiť. Musíte sa dohodnúť na podiele a na cene podielu. A následne štandardne návrh na zápis zmien.
Záver je, že ty sám bez spoločníka neurobíš nič, akurát vyvinieš iniciatívu k týmto zmenám.
fosgeen
09.01.12,14:45
V prvom rade by spoločník tej eseročky musel spraviť vyhlásenie ako jediného spoločníka súhlasiť s pridaním do spoločenskej zmluvy teba ako konateľa a spoločníka . Čo sa týka finnčne, ty vieš, či si mu dal peniaze alebo nie, podľa toho sa dohodnite. Ale najprv to musí chcieť on.
sroservis
09.01.12,19:22
Dobý deň,
spoločníkom sa môžete stať dvoma spôsobmi:
a) buď Vám doterajší jediný spoločník prevedie časť svojho obchodného podielu (polovicu, 1/3 - ako sa dohodnete), a to zmluvou o prevode obchodného podielu;
b) alebo jediný spoločník rozhodne písomných rozhodnutím jediného spoločníka o zvýšení základného imania spoločnosti, pričom nový vklad prevezmete a splatíte Vy (minimálne vklad 750 eur), konateľ spoločností podpíše písomné vyhlásenie, v ktorom potvrdí akú časť vkladu ste splatili (stačí 30%, ale odporúčam splatiť 100% - ak nejde o veľké sumy, aby ste za pár rokov opäť nemuseli platiť registrové poplatky za zápis splatenia celého vkladu.

Následne obaja schválite nové úplné znenie zakladateľskej listiny, ktorá sa zmení na spoločenskú zmluvu, pretože v spoločnosti už budete dvaja spoločníci. Konateľ spoločnosti dá zmeny zapísať do obchodného registra.
Na živn. úrad nemusíte oznamovať nič.

Nie je to komplikované, len si dajte pozor na správnosť listín a návrhu na zápis do obchodného registra. Za návrh zaplatíte súdny poplatok 66 EUR, resp. 33 Eur, ak máte ZEP alebo využijete služby zakladačov.
Pekný deň.