Dadenka B
09.01.12,10:08
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aký je úväzok priamej vyučovacej činnosti školského špeciálneho pedagóga na ZŠ, ak pracuje na plný úväzok, aká je jeho pracovná doba a dovolenka.
Ďakujem.
Adriana 1
09.01.12,17:39
Školský špeciálny pedagóg je odborný zamestnanec. Priama vyučovacia činnosť nie je určená, ale ja mám po dohode s riaditeľom tak ako učiteľ t.j. 23 hodín. Pracovná doba je 8 hodín a dovolenka 25 dní nad 33 rokov veku 20 dní do 33 rokov veku zamestnanca + 5 dní podľa kolektívnej zmluvy nám pridávajú odbory. Čiže je to 25 alebo 30 dní. Nárok na náhradné voľno nemám keďže pracovná doba je 8 hodín.
babkamaja
19.01.12,16:27
Máte pravdu, že školský špeciálny pedagóg je odborný zamestnanec a nemá vyučovaciu povinnosť. Jeho pracovný čas je v súlade s ods. 5 § 85 Zákonníka práce najviac 40 hodín týždenne. Tento môže byť upravený - znížený v súlade s platnou kolektívnou zmluvou. V žiadnom prípade sa nemôžete dohodnúť s riaditeľom na 23 hodinách. Išlo by to jedine v prípade pracovnej zmluvy na skrátený pracovný čas. Nárok na náhradné voľno nemáte z dôvodu, že Vám chýba týždenne odpracovať ešte 17 hodín. Náhradné voľno vzniká až po vykonaní práce nadčas. Údaje o dovolenke sú správne.
jana277
14.10.12,17:21
Pracovná doba je 40 hodín, ale keďže nie je nikde dané, koľko hodín je priama práca s deťmi, zvyčajne je to spomínaných 23 hodín.
starkadarka
07.11.12,13:27
Súhlasím s babkoumajou treba si pozrieť vyhlášku MŠ SR č. 43/1996 Z.z. kde sa § 8 ods.2 až 5, píše o školskom špeciálnom pedagógovi. S tými vyučovacími hodinami nemáte pravdu. V ZP sa nepíše o vyučovacích hodinách, ale o pracovnom čase a ten je 37,50 hodiny alebo 40 hodín týždenne.