Megy2011
09.01.12,10:33
zdravým a vopred ďakujem za rady.

podal som si ohlásenie drobnej stavby (zmena oplotenia predzáhradky) na st.úr.
odpovedali v lehote 30 dní s tým že......
treba doplniť súhlas. stanov. od život.prostredia a úr. pre rozvoj, dopravu a podnik. činnosti
a že im to mám poslať do 90 dní.
spomenuté úrady som písomne požiadal a ......
teraz nastáva problém ubehlo 50 dní a ani jeden z úradov sa nevyjadril.
môžem sa na miestnom úrade stažovať (pomôže to??)
môžem sa odvolať na zákon č. 71/1967 Zb. §49 (2)

Dá sa drobná stavba považovať za ,,zvlášť zložitý prípad,,

494 444444444čff
GabiZ
09.01.12,09:51
Mala som dávnejšie podobný problém, primátor sa tváril, že je všetko v poriadku, dokonca robili prieťahy v stavebnom konaní, ktoré boli v rozpore so stavebným zákonom, tak som oslovila prokuratúru, kde som dala podnet týkajúci sa nečinnosti mesta a do mesiaca bolo všetko vybavené. Prokurátor podal na mesto protest, mestu uložil plniť opatrenia, ktoré museli do určitej lehoty vybaviť.
Takže ak nepochodíte so sťažnosťou na príslušnom úrade, ďalšími prostriedkami na ochranu pred nečinnosťou orgánu verejnej správy sú:
- podnet na upozornenie prokurátora podľa zákona o prokuratúre (po vyčerpaní inštitútu sťažnosti),
- podnet verejnému ochrancovi práv,
- ústavná sťažnosť,
- šťažnosť na Európskom súde pre ľudské práva
day
09.01.12,10:11
mozno to nie je podla zakona, ale ked nikoho nebudes obmedzovat, je to v ramci normativ obce:
zacni stavat, prerabat

niekedy si na uradoch pripadam ako pritaz a 30min zalezitost dokazu natiahnut na mesiace
Megy2011
09.01.12,10:36
adrenalin 200......
zavolal som im tam a životné prostredie - nesúhlasné stanovisko na základe rozhodnutia poslancov miest. zastup.
dôvod: porušenie autorského práva (???)
a úr. pre rozvoj, dopravu a podnik. čin.- sa nevyjadria lebo ževraj sa ich to netýka a ak budem žiadať vyjadrenie
tak bude zhodné s ŽP
odkedy poslanci miest. zast. rozhodujú o oplotení 70m2 predzáhradky???
KOCÚRKOVO
a ,,príde mi to tento týzdeň že sa nemám strachovať"

dá sa voči rozhodnutiu odvolať???
ak to majú iní na ulici spravené môžem sa na to odvolať???


t sa nevyjadrí
GabiZ
09.01.12,10:49
adrenalin 200......
zavolal som im tam a životné prostredie - nesúhlasné stanovisko na základe rozhodnutia poslancov miest. zastup.
dôvod: porušenie autorského práva (???)
a úr. pre rozvoj, dopravu a podnik. čin.- sa nevyjadria lebo ževraj sa ich to netýka a ak budem žiadať vyjadrenie
tak bude zhodné s ŽP
odkedy poslanci miest. zast. rozhodujú o oplotení 70m2 predzáhradky???
KOCÚRKOVO
a ,,príde mi to tento týzdeň že sa nemám strachovať"

dá sa voči rozhodnutiu odvolať???
ak to majú iní na ulici spravené môžem sa na to odvolať???


t sa nevyjadrí

Záleží, čo vám dajú v písomnej podobe, či sa budú odvolávať na nejaký zákon, alebo čo konkrétne vo svojom zamietavom stanovisku uvedú. Každopádne by som podala odvolanie a zároveň oslovila prokuratúru o prešetrenie postupu tohto úradu. Neviem, aký problém by mohol byť pri žiadaní povolenia na oplotenie predzáhradky a už vôbec o aké autorské práva by sa malo jednať?
Ja som riešila kedysi dávno kotolňu, oveľa vážnejší problém, ktorý si vyžadoval stavebné povolenie. Tiež jeden útvar mestského úradu dal nesúhlasné stanovisko a takmer celé povolenie na tom padlo. Podala som odvolanie, nič, stále trvali na svojom, tak som oslovila prokurátora. Ich konanie bolo protizákonné a museli urobiť nápravu. Povolenie sme nakoniec dostali, boli to nervy, ale niekedy sa netreba vzdať. Ale podstatné je naozaj to, čo vám príde v písomnej odpovedi a podľa toho potom bude dôležité, čo v odvolaní napíšete.
Megy2011
09.01.12,12:35
kedže bývam v panelaku a predzáhradka je súčastou architektúry tak asi mali na mysli aut.pravo architekta......
ale mnohí to prerobené majú už x rokov a 2ja teraz na jeseň prerábali a žiaden problém.....
no pravdupovediac neviem či majú st. povolenie.
ale ajtak je to plot.
žiadny zásah do statiky ...... iba zmena z pletiva na betonové profily a navýšenie o 0,5 m
Megy2011
24.01.12,06:59
info pre doplnenie + pár otázok k tomu:
- oddelenie žp sa vyjadrilo písomne...... nesúhlasne
- prerokovávali to 28.11.2011 (list som posielal 21.11.)
- na ich liste je dátum 16.1.2012 (2dni pred vypršaním lehoty 60 dní)
- !!! na obálke je ale 19.1.2011 (všade sa hovorí že podstatný je dátum od pošty.... či???)))))
- v oddôvodnení sa žp odvoláva na staveb. zákon par. 60 (čítal som ho a som z toho jeleň)
a samozrejme porušenie autorských práv (na liste vlastníctva však nemám žiadnu ťarchu na pozemok
a ani v kúpno-predajnej s mestom tam nieje ani zmienka....)


otázka znie....

1.)môžem ich zažalovť:
- za prieťahy v konaní???(porušenie zákona o správnom konaní....asi v 2-3 paragrafoch)
- za diskrimináciu??? (porušenie diskriminačného zákona
- za TRAUMU??????
2.) môžem si nárokovať na neaké to odškodné??? (tak 5.000,-€.... nech nežerem...)))))??? či radšej 10
nech majú z čoho ,,sťahovať")))))