otaznik
30.01.06,08:19
Ahojte,

firma vystavila faktúry bez dph ešte v auguste. Pracovník, ktorý vystavoval faktúry to dobre doplietol.

Ako urobiť opravu faktúr? Majú sa vystaviť opravné faktúry ešte za august, alebo môžeme vystaviť nové teraz resp. ešte do decembra a tie pôvodné stornovať?
Obávam sa že ak ich vystavíme teraz bude mastná pokuta za nedodržanie 15 dňovej lehoty na vystavenie daňového dokladu. Ak ich vystavíme spätne, potom bude pokuta za neskoré zaplatenie dph, lebo budeme musieť podať opravné...

Ďakujem
alušik
30.01.06,08:19
Ja by som to riesila opravou tych povodnych faktur a dodatocnym danovym priznanim...
babenko1
30.01.06,08:25
v § 25 ods. 3 sa píše, že rozdiel medzi pôvodnou a opravenou daňou sa uvedie v daň. priznaní za zdaň. obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane. takže môžeš aj do decembra...
ALBO
30.01.06,09:28
Ahojte,

firma vystavila faktúry bez dph ešte v auguste. Pracovník, ktorý vystavoval faktúry to dobre doplietol.

Ako urobiť opravu faktúr? Majú sa vystaviť opravné faktúry ešte za august, alebo môžeme vystaviť nové teraz resp. ešte do decembra a tie pôvodné stornovať?
Obávam sa že ak ich vystavíme teraz bude mastná pokuta za nedodržanie 15 dňovej lehoty na vystavenie daňového dokladu. Ak ich vystavíme spätne, potom bude pokuta za neskoré zaplatenie dph, lebo budeme musieť podať opravné...

Ďakujem

Podľa mňa musí do augusta. § 25 sa nevzťahuje na opravy z nedbalosti ale na presne vymenované účely pre opravu. A len v týchto prípadoch sa opravný doklad opravuje dátumom vystavenia.Inak pôvodný deň dodania
ajacik
25.10.06,16:43
ja by som sa ešte vrátila k tejto téme:

teraz mi volal jeden klient, že by potreboval opraviť položku na faktúre za september.

chcem to urobiť nasledovne: vystavím dobropis (samozrejme uvediem č. faktúry a položku, ktorú opravujem).
Mínusovým znamienkom uvediem "chybnú" položku a pridám novú opravenú položku s plusovým znamienkom.

môžem to urobiť takto?

alebo to mám urobiť tak, že faktúru opravím, podám dodatočné DP. ale čo urobí odberateľ s takou opravenou faktúrou? Čo ked nebude ochotný tiež podávať dodatočné DP?

veľmi pekne vám dakujem
karpis
26.10.06,04:08
Ja by som to riešila dobropisom tak ako píšeš