zelenydom
09.01.12,12:15
Mame steny z lambdy ytong a pri stavbe vznikli na niektorych kvadroch odlomene rozky alebo hrany. Je to velky problem ak sa 'zalataju' penou?
Je nieco, coho sa treba vystrihat?
Vdaka
220870
09.01.12,11:59
Do úzkych špár sa môže dať pena ale odlomené rohy treba urobiť maltou.Je na to originl materiál od ytongu ale je nenormálne drahý.Lacnejšia je tepelnoizolačná malta.
filipenkobs
11.01.12,07:47
Ja som staval z porfixu, a tenké škáry som penil PU penou a aj pred tým sme tak robili na stavbách. Zatiaľ žiadný problém s tým nieje. Väčšie škáry praskliny som dorábal zo stavebného lepidla a hrubovacej malty.
tom_NR
11.01.12,16:43
Tak u nás sa látalo jedna radosť... Postupne tam išlo, čo sa zarobilo, ale nespotrebovalo pri iných prácach - kléber, sadra, betón, hrubá omietka a nakoniec aj PUR pena. :rolleyes:
filipenkobs
11.01.12,19:18
Tak u nás sa látalo jedna radosť... Postupne tam išlo, čo sa zarobilo, ale nespotrebovalo pri iných prácach - kléber, sadra, betón, hrubá omietka a nakoniec aj PUR pena. :rolleyes:


Asi tak nejak to vyzerá aj u nás :), tiež všetko neminuté ide na škáry špáry diery a podobne...
alltracboy
11.01.12,19:49
ja som kupil baumit thermoputz a velke diery som robil s tym. Samozrejme ze predtym som tiez par dier zatrel klebrom co ostal, ale to vacsinou iba na prieckach. Prakticky je to jedno pokial nechyba polovica tvarnice :D Ten thermoputz stal asi 12 eur 40litrove vrece.. podla mna to staci na vyspravenie dier na celom priemernom dome na obvodovych stenach. ja som tym zatieral tie uchopove kapsy.