Meichan
09.01.12,13:01
Ahojte. Máte nejaké tipy, nápady, čo by ste kúpili k 20. narodeninám chlapcovi z Ázie - Filipíny. Niečo, čo nezoženú na ázijských trhoch, niečo čo je pre nás Slovákov poklad. Budem veľmi vďačná za akékoľvek vaše výmysli a nápady.

M. I.
buchač
09.01.12,12:11
Ahojte. Máte nejaké tipy, nápady, čo by ste kúpili k 20. narodeninám chlapcovi z Ázie - Filipíny. Niečo, čo nezoženú na ázijských trhoch, niečo čo je pre nás Slovákov poklad. Budem veľmi vďačná za akékoľvek vaše výmysli a nápady.

M. I.

...valašku...to sa ešte v Číne asi nevyrába ...;):rolleyes:

...a rovno do chrbta , aby nezabudol na Slovensko ...:---:D
Nella_2
09.01.12,12:23
Súhlasím s buchačom, pre chlapca je asi tá valaška najlepším výberom. Ak by bol hudobne nadaný, tak by to mohla byť aj fujara... typické pre Slovensko sú aj krojované bábiky, bábiky z kukuričného šúpolia, výrobky zo skla...
Jarka 1
09.01.12,12:24
píšťalka, spiežovec /alebo rovno zvonkohra z nich/, drevorezba krajiny s dreveničkami ...
Jarka 1
09.01.12,12:28
Ešte ma napadlo tričko popísané čisto slovami s írečitou slovenčinou. V zahraničí chceli známeho z neho vyzliecť a kúpiť ho za akúkoľvek cenu.
danushka
09.01.12,12:30
K tomu ešte pridaj nejakú knihu o Slovensku vydanú v anglickom jazyku, vezmi ho na obed, objednaj bryndzové halušky a opi ho slivovicou :D.
KoxXxo
09.01.12,12:39
AlaNR
09.01.12,12:42
Jánošíkovský opasok a krpce - tiež typické slovenské, len bacha na visačky, aby aj to nebolo v Číne vyrobené...
marleau
09.01.12,12:54
Fľašu domácej slivovice,to tam isto nemajú.
buchač
09.01.12,12:59
Ahojte. Máte nejaké tipy, nápady, čo by ste kúpili k 20. narodeninám chlapcovi z Ázie - Filipíny. Niečo, čo nezoženú na ázijských trhoch, niečo čo je pre nás Slovákov poklad. Budem veľmi vďačná za akékoľvek vaše výmysli a nápady.


M. I.

...na doplnenie ku všetkým príspevkom...hlavne k ľudovo -umeleckej ( doslova - dopísmena !!! ) by som sa rád aj spýtal na výšku kreditu obetovaného na darček ...

Ide o to , že uvedené veci ...valaška , krpce , spiežovce .....sa pohybujú v dosť vysokých cenových reláciách ...o opaskoch a fujare ani nevravím...
Bol som minulý rok na trhu v Detve - Podpolianske slávnosti .......
Nádhera , preneskutočná...

Keby som mal nejakých zbytočných 3 - 5.000 € ...v pohode miniem ...

Vzorka čo si pamätám cca :
bačovská taška jednoduchá , bez cifrovania- od 500 €
krpce - od 250 €
Spiežovce malé - od 60 €
Zvonce veľké - od 100 €
Klobúky - od 160 €
Opasok - ....ani som sa radšej nepýtal ......neriskoval som šok v tej páľave ....;)
atď ....obrusy , oblečenie , keramika ......

...ako vravím , dá sa.......len mať nabitý účet potom ...
BIZAL
09.01.12,13:19
Aj ja potrebujem nieco poslat do Indie, no palenka sa poslat neda. Neviem ako to je s tou valaskou, ci sa to bude dat poslat. A co sa tyka opaska...co s tym spravia? Este prosim dalsie napady:). Aj pre zenu.
AlaNR
09.01.12,13:20
http://www.slovenske-suveniry.sk/index.php?page=tradicne-oblecenie

no veru, pokiaľ nemáš príjmy ako Kollár, bude mu stačiť aj slivovica
osky
09.01.12,13:22
no,ja som tieto vianoce odbavila tiez v Rakusku typicky slovenskymi darcekmi,tak mozno aj to by mohlo posluzit,hoci na 20.-tku sa patri asi aj nieco,co mu vydrzi.
ale moje darceky mali taky uspech,ze ine uz ani nemam vymyslat a mam im to doniest aj nabuduci rok:

domace oblatky-slane aj sladke,
pravy ovci ostiepok a korbace/kupene na salasi/,
medovinu v ozdobnych flasiach-jeden svagor je naruzivy rybar,takze flasa bola v tvare ryby,druhy svagor spravuje vinice po mojich svokrovcoch,takze flasa v tvare strapca hrozna.
kazdy dostal este flasu vcelovice-videla som to 1.raz tak som to hned kupila-na vianocnych trhoch v Blave,
k tomu este orechy a susene marhule zaliate pravym slovenskym domacim medom.
no a take drobnosti pre svagrine ako sviecky-tie typicke z vosku,skalicky trdelnik a zvonceky z modranskej keramiky.
k tomu som pribalila vlastnorucne upecene vianocne pecivo-to uz tradicne peciem aj pre nich.
no a jednemu nasmu znamemu sme zase doniesli domaci burgynak/repak/ ,domacu razovicu a domace trnkove vino.
vsetci boli nadmieru spokojni.
toto v Cine nevyrobia,ani keby sa po........
BIZAL
09.01.12,13:24
ciiiii, to je fakt drahe
Topas
09.01.12,13:26
pre inšpiráciu: http://www.obchod-svk.sk/
alaya1
09.01.12,13:38
Mysdlim, ze obrazova publikacia o Slovensku nic nemoze pokazit.
Meichan
09.01.12,14:52
Pre dievča som zaobstarala bábiku so slovenským krojom nášho regiónu.
Nie som milionár, ale tak do 50€ by som niečo chcela zohnať. V ich krajine sú 20. narodeniny, niečo ako naše 18te. (niečo ako vstup do dospelosti). Peknú knihu o slovensku som dala minulý rok. Rozmýšľam nad nejakou detailnejšou knihou o slovenských hradoch a zámkoch, alebo tričko so SK znakom, alebo erbom. Jedlo asi nie je dobrý nápad, mohlo by sa cestou pokaziť nie? :-) Slivovička a celkovo alkohol je vylúčený je abstinent.
Inak vďaka za weby, zaujímavé nápady. Mám ešte mesiac čas, tak zatiaľ ďakujem za vaše nápady.

pozn. Inak tá valaška ma rozosmiala :-)
danushka
09.01.12,15:06
Jedlo asi nie je dobrý nápad, mohlo by sa cestou pokaziť nie? :-) )

No raz som do Kanady pašovala v kufri bryndzu vo vedierku s obsahom 2kg. Ani ma tak netrápilo, že mi ju môžu vziať, ale predstava, že sa kufor niekde zamotá na letiskách ma desila. Ten kufor by sám s tou bryndzou už po troch dňoch chodil :D. Ešte aj slivovicu s borovičkou som tam mala veru...
Len mu nabaľ do kufra, čo sa mu tam zmestí. Nech sa to naše malé Slovensko dostane aj na Filipíny, schvaľujeme Ti to všetci :).
AlaNR
09.01.12,15:10
Pre dievča som zaobstarala bábiku so slovenským krojom nášho regiónu.
Nie som milionár, ale tak do 50€ by som niečo chcela zohnať. V ich krajine sú 20. narodeniny, niečo ako naše 18te. (niečo ako vstup do dospelosti). Peknú knihu o slovensku som dala minulý rok. Rozmýšľam nad nejakou detailnejšou knihou o slovenských hradoch a zámkoch, alebo tričko so SK znakom, alebo erbom. Jedlo asi nie je dobrý nápad, mohlo by sa cestou pokaziť nie? :-) Slivovička a celkovo alkohol je vylúčený je abstinent.
Inak vďaka za weby, zaujímavé nápady. Mám ešte mesiac čas, tak zatiaľ ďakujem za vaše nápady.

pozn. Inak tá valaška ma rozosmiala :-)

Bacha na tie slovenské znaky, aby v Číne človiečik nemal problémy. Im tam vadí všetko...
lujza.j
09.01.12,15:19
Nella_2
09.01.12,15:25
Pre dievča som zaobstarala bábiku so slovenským krojom nášho regiónu.
Nie som milionár, ale tak do 50€ by som niečo chcela zohnať. V ich krajine sú 20. narodeniny, niečo ako naše 18te. (niečo ako vstup do dospelosti). Peknú knihu o slovensku som dala minulý rok. Rozmýšľam nad nejakou detailnejšou knihou o slovenských hradoch a zámkoch, alebo tričko so SK znakom, alebo erbom. Jedlo asi nie je dobrý nápad, mohlo by sa cestou pokaziť nie? :-) Slivovička a celkovo alkohol je vylúčený je abstinent.
Inak vďaka za weby, zaujímavé nápady. Mám ešte mesiac čas, tak zatiaľ ďakujem za vaše nápady.

pozn. Inak tá valaška ma rozosmiala :-)


Prečo ťa valaška rozosmiala? Ja myslím, že je to zaujímavý darček nielen pre cudzincov ale aj pre slovenských chlapcov (predsa len majú viac vzťah k zbraniam než k bábikám a knihám...aj keď obrazová publikácia v angličtine je určite super vec).

Slovensko je tiež známe drotárstvom, tak možno nejaký zaujímavý výrobok z drôtu by tiež mohol byť.;)
ErikaDP
09.01.12,15:51
Niekotré z DVD z produkcie pána Pavla Barabáša s tématikou Tatier, alebo slovenských jaskýň.
ludmilla
09.01.12,16:01
Slovenský hokejový dres, karta - kompletný set euro mincí Slovenska, drevený lúskač orieškov - v tvare hríbika

N tie vysačka Made in dávať naozaj pozor, pretože som chcela v Toronte v hokejovej sieni slávy kúpiť hokejový puk na pamiatku a stálo tam Made in Slovakia :):):)
ludmilla
09.01.12,16:18
alebo http://static.sashe.sk/photos/b/4/3/1/8/b-4318_4acefef7af.jpg

http://static.sashe.sk/photos/b/2/7/8/7/b-278782_cc82efba07.jpg

... alebo jednoducho navštív stránku www.sashe.sk, moje deti majú tiež zahraničných priateľov a na tejto stránke vždy vyberieme darčeky pre celú rodinu :)
kopretinka
09.01.12,17:16
kopretinka
09.01.12,17:19
aan
13.01.12,01:24
jednoznacne slivovica (prip. iny alkohol ako medovina, Demanovka, par Zlatych bazantov ci nieco od Hubert), z jedla snad este horalky, pasteky, cokolady FIgaro a Deva a klobasy, salamy (Lovecka, Nitran), syry by boli dobre ale nevydrzia dlho, detto Spisske parky

z nekonzumovatelnych veci ma nic nenapada okrem Eset NOD32 :-) (a ako boli spomenute slovenske euromince su asi najlepsi napad, je to skladne, ma to aj nejaku hodnotu a v peknom baleni to nie je zle plus som skusal najst nieco na internete a napadli ma len slovenske kraslice, tie su ale extremne krehke na zasielanie)
trillianka
18.06.12,19:05
Noooo ja by som mu dala nieco taketo ;)
http://www.ejarmok.sk/rpak-110-baca-miesa-zincicu-jasenlipa-p-396.html?cPath=2_44sort=2a&
nech si z toho pije colu :D
charonme
18.06.12,19:34
korbac (plus oboznamit so suvisiacou velkonocnou tradiciou)

drumbla