Fištep
09.01.12,13:30
Dobrý deň !
Potreboval by som poradiť fachmanmi na excel 2007. V prílohe je excel a môj problém. Spočíva v tom, že nejdú násobiť či spočítavať bunky. Potrebujem vynásobiť riadky a nasledne súčet riadkov. Jednoduché = klasika, ale excel súbor teda obsah /data/ sú stiahnuté reg. pokladne a uložené do excel. Bunky klasickým vzorcom napr.=C2*C3 nefungujú, vyhodí hodnota. Dokonca ani, keď ich skopírujem na nový hárok. Niekde je zrada a neviem kde. Jediný spôsob ako to ide je manuálne prepísať všetky bunky, ktoré chcem, aby prepočítalo. Manuálne sa mi to robiť nechce nakoľko je 18.000 položiek krát dva. Uff.
Ďakujem vopred za radu.
Dovi.
Stefan2005
09.01.12,12:41
... nie som síce expert, ale na prvý pohľad vidieť, že nemáš korektný formát dát - a jablká nemožno násobiť hruškami.
Treba dáta exportovať z registračnej pokladne a importovať v Exceli v požadovanom formáte a bunky sa budú dať násobiť...
lolo100
09.01.12,12:43
Stačí nahradiť "." ","

čiže ctrl + f; záložka nahradiť a dať vyhľadať bodku a nahradiť ju čiarkou... potom to pôjde..
marjankaj
09.01.12,12:48
CTRL+H
A daj nahradiť "." desatinnou čiarkou ","

A úplne najlepšie bude nastaviť pri exportovaní desatinných čísel ako oddeľovač "."

Urobilo ti tam z niektorých čísel dátum.:eek:
marjankaj
09.01.12,13:42
Neviem, ako to exportuješ.
Ak iba CTRL+c a CTRL+v, tak si nastav ako systémový oddeľovač desatinných miest "." bodku.
Viď príloha
Fištep
09.01.12,16:34
Ok lenže problém je v tom, že výstup ten program neumožnuje v inom formáte ako ten, ktorý mám. Takže musím urobiť nejakú úpravu v exceli na tom čo mám k dispozícii t.j. jediná forma výstupu. Je rok 2012 a napredovanie firmy Elcom je inteligentné a rýchle tak ako vidíš. :) Inak ďakujem aj tak za ochotu. Ahoj.
Stefan2005
09.01.12,16:49
Ok lenže problém je v tom, že výstup ten program neumožnuje v inom formáte ako ten, ktorý mám. Takže musím urobiť nejakú úpravu v exceli na tom čo mám k dispozícii t.j. jediná forma výstupu....

nepoznám ten výstup z RP, ale v Exceli nastaviť sa dajú podmienky už pri otváraní (preberaní) dát...
pozri si : http://office.microsoft.com/sk-sk/excel-help/import-a-export-textovych-suborov-HP010099725.aspx
Fištep
11.01.12,14:30
Zatiaľ to nefunguje. Keď zmením bodku za čiarku tak niektoré čísla sa zmenia na dátumy a teda nejdú násobiť čo je logické. Dokonca to robí aj pri novom importovaní do excel a nastavenia čiarky. Ten súbor, ktorý exportuje kasa je csv súbor. Ako ďalej ???
marjankaj
11.01.12,15:06
Zatiaľ to nefunguje. Keď zmením bodku za čiarku tak niektoré čísla sa zmenia na dátumy a teda nejdú násobiť čo je logické. Dokonca to robí aj pri novom importovaní do excel a nastavenia čiarky. Ten súbor, ktorý exportuje kasa je csv súbor. Ako ďalej ???Nastaviť musíš pri importe bodku. A nie čiarku ako oddeľovač.