Mgr. Eva Šotníková
09.01.12,14:21
od 1.2.2012 chceme prijať do pracovného pomeru talianku, vôbec neviem ako mám postupovať, bude mať pracovný pomer len u nás na Slovensku, prosím kto mate skúsenosti poraďte mi, ďakujem
arizona
09.01.12,14:02
pepsikova
09.01.12,14:03
mimotemy...taká magistra by mohla napísať "cudzinca"...(lebo cudzuncov nevedieme...
day
09.01.12,14:09
vyriesila to salamunsky, nevedela ci sa pise cudzynca alebo cudzinca, napisala cudzunca :D
Mgr. Eva Šotníková
09.01.12,14:31
do SP a ZP budem prihlasovať pod rodným číslom, ktoré mi dočasne pridelí Sociálna poisťovňa ??????
mimosin
09.01.12,15:20
do SP a ZP budem prihlasovať pod rodným číslom, ktoré mi dočasne pridelí Sociálna poisťovňa ??????


Nahlásite voľné pracovné miesto – na prísl. ÚPSVaR.
Do 7 dní od vzniku PP vyplníte a predložíte ÚPSVaR – Informačnú kartu , Príloha č. 2

o vzniku/skončení pracovnoprávneho vzťahu */ cudzinca1), na zamestnanie ktorého sa na území SR2) nevyžaduje povolenie na zamestnanie. Tento istý postup platí aj pri skončení PP.

Nájdete ju: http://www.employment.gov.sk/index.php?SMC=1&id=776
Vyplníte tlačivo registračný list /RLFO/ a sociálna poisťovňa Vám pridelí pre cudzieho štátneho príslušníka, dočasné rodné číslo. Ak pracoval na území SR, má toto číslo už pridelené, ale treba to skontrolovať.
5. Pod týmto číslom vediete zamestnanca v soc. poisťovni, v ZP, a v systéme PC – personalistika, mzdy.
Pre účely kontroly vediete evidenciu zamestnávania cudzincov - oddelene EU, príp. tretie krajiny.
Mgr. Eva Šotníková
10.01.12,08:03
ďakujem všetkým, Eva
evika
02.05.12,11:12
Prosím Vás poradíte mi. Mám zamestnať občana českej republiky a miesto výkonu práce je v Prahe.Čo všetko musím urobiť.
Ďakujem.