Zebrička
09.01.12,18:02
Ahojte, zakladáme neziskovú organizáciu a chcem sa informovať kde všade po založení je potrebné nahlásiť že nezisková organizácia existuje.
ďakujem za info.
hornak.ebsr
09.01.12,17:08
Ministerstvo vnútra - http://www.civil.gov.sk/archiv/p12/p12-03-01.shtm
Pokiaľ bude nezisková organizácia vykonávať podnikateľskú činnosť tak aj daňový úrad.
Pokiaľ bude zamestnávať ľudí tak aj Zdravotné poisťovne a Sociálna poisťovňa.
majovrabel
09.01.12,17:18
Štatistický úrad - pridelí IČO
hornak.ebsr
09.01.12,17:25
Štatistický úrad - pridelí IČO

Nato som akosi v tej rýchlosti pozabudol :) ospravedlňujem sa.
Zebrička
10.01.12,07:41
Štatistický úrad sa už rieši, len som nevedela ako potom ďalej.
Ako nezisková organizácia budeme fungovať iba na daroch a vďaka týmto darom budeme organizovať pre deti a mládež spoznávanie zvierat a učenie detí spoznávať najmä exotické zvieratá a ako sa o ne starať.
To je všetko zatiaľ.
Ďakujem za Vaše odpovede. :-) veľmi ste mi pomohli.
majovrabel
10.01.12,08:36
Pozor, ono je velmi dolezite ako su napisane stanovy:) Ak v stanovach nie je specifikovany urcity sposob ziskavania prostriedkov, moze ist o zdanitelny prijem... Neviem ci aj pri daroch, ale pri clenskych prispevkoch, ak je v stanovach napisane, ze neziskovka ziskava prostriedky s clenskych prispevkov, tak vtedy tento prijem nie je zdanitelny, ak to tam ale napisane nie je a vyberali by sa clenske prispevky, tak by islo o zdanitelny prijem... Aspon tak nejak som to pochopil ja... Mne velmi pomohol tento clanok:

http://download.sporting.sk/sportinform/02_2009.pdf

Ak neziskovka nema zdanitelne prijmy a nema zamestnancov, tak nemusi mat DIC.

Este jedna vec ohladne uctu pre neziskovku. FIO ho ponuka zadarmo, ale je tam dost papierovaciek. My zatial mame v CSOB sporiaci ucet, ktory sa da otvorit zadarmo aj bez bezneho.
Zebrička
15.01.12,09:27
účet na neziskovku som si založila v Tatra Banke, neriešila som kde je čo zadarmo a či je taka možnosť pre neziskovky.
marek.kilahim
22.02.12,13:51
Zdravím,
Založili sme teraz neziskovú organizáciu a rád by som sa spýtal že ci uz tento rok mozem prijat 2% z dani.
dakujem
ego.mc
22.02.12,16:35
Nie.
nemethn
24.01.13,08:52
Zdravím, toto by ma tiež zaujímalo. Nezisková organizácia založená vo februári 2013 nemôže prijať 2% z dani v roku 2013? Ďakujem!
hornak.ebsr
24.01.13,08:55
Zdravím, toto by ma tiež zaujímalo. Nezisková organizácia založená vo februári 2013 nemôže prijať 2% z dani v roku 2013? Ďakujem!

Nie nebude... Bude môcť prijať až 2% za rok 2013 v roku 2014 pokiaľ samozrejme na to splní podmienky.