Salinka
09.01.12,19:24
Dobrý deň , prešla som už veľa príspevkov na túto tému ale potrebovala by som odpoveď v jednoduchšom jazyku ... tak by som Vás chcela poprosiť o radu v takomto prípade : 19.09. sme kúpili na dobierku sekeru za 79€ , zapísala som prijatú faktúru ale zabudla som ju cez pokladňu zlikvidovať ... sme plátci DPH ... teraz neviem ako sa jej mám zbaviť aby som nemusela dávať opravné priznanie DPH . Tak aby vôbec nebola v účtovníctve , žeby sme ju kúpili ako súkromná osoba ... Účtujem v POHODE . Dalo by sa to urobiť napr. stornom tej faktúry alebo ako , už som z nej zúfalá ... som začínajúca účtovníčka a neviem si s tým poradiť . Veľmi by som bola vďačná za Vašu radu . Ďakujem za skorú odpoveď
Tweety
09.01.12,18:34
Dobrý deň , prešla som už veľa príspevkov na túto tému ale potrebovala by som odpoveď v jednoduchšom jazyku ... tak by som Vás chcela poprosiť o radu v takomto prípade : 19.09. sme kúpili na dobierku sekeru za 79€ , zapísala som prijatú faktúru ale zabudla som ju cez pokladňu zlikvidovať ... sme plátci DPH ... teraz neviem ako sa jej mám zbaviť aby som nemusela dávať opravné priznanie DPH . Tak aby vôbec nebola v účtovníctve , žeby sme ju kúpili ako súkromná osoba ... Účtujem v POHODE . Dalo by sa to urobiť napr. stornom tej faktúry alebo ako , už som z nej zúfalá ... som začínajúca účtovníčka a neviem si s tým poradiť . Veľmi by som bola vďačná za Vašu radu . Ďakujem za skorú odpoveď A uplatnili ste nárok na odpočet dph?
Salinka
09.01.12,18:41
A uplatnili ste nárok na odpočet dph?

ja som ju iba zapísala do prijatých faktúr , ale keď ju chcem dať zmazať tak mi to píše : "Doklad bol zaúčtovaný v priznaní DPH . Ak chcete doklad zmazať, musíte najskôr zrušiť daňové priznanie" .
Tweety
09.01.12,18:43
ja som ju iba zapísala do prijatých faktúr , ale keď ju chcem dať zmazať tak mi to píše : "Doklad bol zaúčtovaný v priznaní DPH . Ak chcete doklad zmazať, musíte najskôr zrušiť daňové priznanie" . Skontroluj, či nárok nebol uplatnený, ak nebol, tak zruš DP.
Salinka
09.01.12,18:56
Skontroluj, či nárok nebol uplatnený, ak nebol, tak zruš DP.

v podkladoch k dani z DPH je to uvedené :(
Jarka 1
09.01.12,19:02
Nuž, tak vystav VPD s dátumom vystavenia 31.12.2011 a dátumom platby podľa skutočnosti. Zrejme nemáš doklad, zväčša ho klienti zabudnú pýtať pri preberaní dobierky, tak tam daj aspoň kópiu fa a zvýrazni, že to bolo na dobierku. Ak sa mýlim, opravte ma prosím. A nezabudni sekeru zaevidovať do drobného majetku.
Tweety
09.01.12,19:10
v podkladoch k dani z DPH je to uvedené :( Potom ju jednochucho zrušiť (bez podanie DDP k dph) nemôžeš. Zaúčtuj ju do VOZD-materiál,urob úhradu v hotovosti a máš to.
Salinka
09.01.12,19:14
Nuž, tak vystav VPD s dátumom vystavenia 31.12.2011 a dátumom platby podľa skutočnosti. Zrejme nemáš doklad, zväčša ho klienti zabudnú pýtať pri preberaní dobierky, tak tam daj aspoň kópiu fa a zvýrazni, že to bolo na dobierku. Ak sa mýlim, opravte ma prosím. A nezabudni sekeru zaevidovať do drobného majetku.

skúsila som to týmto spôsobom a napísalo mi : "Doklad ovplyvní už vystavené daňové priznanie DPH. Následne bude nutné vystaviť nové priznanie DPH. Pokračovať ? "
Doklad z dobierky mám :)
Jarka 1
09.01.12,19:18
VPD budeš účtovať v celkovej sume, nie s rozpisom na DPH, takže Ti neovplyvní DPH. To už ovplyvnila faktúra.
katka 23
09.01.12,19:18
najprv zruš DP potom urob likvidáciu fa a nové DP
Salinka
09.01.12,20:00
najprv zruš DP potom urob likvidáciu fa a nové DP

ovplyvní mi tento postup výšku pôvodného DP ?
tictac7
09.01.12,20:10
ovplyvní mi tento postup výšku pôvodného DP ?

nie, VPD robíš bez rozpisu DPH
babi2
09.01.12,20:12
ovplyvní mi tento postup výšku pôvodného DP ?nemusíš zrušiť DP, v Pohode to vždy dáva túto hlášku, keď sa účtuje do obdobia, v ktorom bolo už vystavené DP. Samotné účtovanie úhrady faktúry DP neovplyvní
Salinka
09.01.12,20:37
nemusíš zrušiť DP, v Pohode to vždy dáva túto hlášku, keď sa účtuje do obdobia, v ktorom bolo už vystavené DP. Samotné účtovanie úhrady faktúry DP neovplyvní

... ďakujem ... toto som potrebovala vedieť :)
Salinka
09.01.12,20:43
Nuž, tak vystav VPD s dátumom vystavenia 31.12.2011 a dátumom platby podľa skutočnosti. Zrejme nemáš doklad, zväčša ho klienti zabudnú pýtať pri preberaní dobierky, tak tam daj aspoň kópiu fa a zvýrazni, že to bolo na dobierku. Ak sa mýlim, opravte ma prosím. A nezabudni sekeru zaevidovať do drobného majetku.

takže som to urobila podľa tohto príspevku , s dátumom vystavenia 31.12 a dátum platby 19.09. , ignorovala som hlášku POHODY a pekne sa mi fa zlikvidovala :)
Ďakujem Vám všetkým za pomoc a trpezlivosť :)